Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Teorie spiskowe to domena Polaków. Ja mógłbym sobie też stworzyć portal prezydent.miasta.tarnowa.pl. Pytanie tylko, czy mógłbym sobie powiesić swój baner promujący na Nowej. Inna rzecz jest jednak gdy strona ma charakter otwarty - mój Tarnów, może powiedzieć każdy z ponad 100tys mieszkańców. radni miasta tarnowa to jednak grupa dość ściśle określona. Nie jest to też żart, skoro piszą tam swoje wypociny, a także pozwalają na reklamowanie go podczas obrad.

Niemniej ja napisałem nie o właścicielu, tylko o funkcjonowaniu - taka różnica.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

lll pisze:Teorie spiskowe to domena Polaków.
Parę pytań , najlepiej bez odpowiedzi, trochę spekulacji i domniemań to nie teorie spiskowe.

_________________________________

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Ale najlepiej wrzucić to do jednego wora i nazwać teoriami spiskowymi. Jeśli na każde niewygodne pytanie, reakcją jest nazwanie tego teorią spiskową, to staje się to domena Polaków.


osz
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 15-02-2014, 10:48

Post autor: osz »

Poniżej info jak to działa

Radnimiastatarnowa.pl, oferta dla zainteresowanych:

Pakiet Podstawowy - Prowadzenie profilu radnego, wywiad, obsługa fotograficzna, promocja w mediach społecznościowych, rozwijanie interpelacji oraz wniosków, promowanie w zaprzyjaźnionych mediach - koszt 100 zł miesięcznie

Pakiet Rozszerzony - koszt 200 zł miesięcznie

Pakiet Promocyjny - Poszerzenie pakietu podstawowego i rozszerzonego o udział w kampaniach promocyjnych portalu - koszt jednorazowy 500 zł.

Banner reklamowy - 200 zł miesięcznie

Kogo stać, ten ma, a dobrze że nie wszyscy płacą mediom.
UMT nie ma z tym nic wspólnego no chyba, że ktoś bierze prowizje...


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

lll pisze:Ale najlepiej wrzucić to do jednego wora i nazwać teoriami spiskowymi. Jeśli na każde niewygodne pytanie, reakcją jest nazwanie tego teorią spiskową, to staje się to domena Polaków.
Ogólnie z hasła "teoria spiskowa" przypisano ciemnogrodowi, bo jak wiadomo niektóre oczywiste oczywistości nie mogą mieć miejsca. Dlaczego ?. Bo nie, bo władza nas o tym zapewnia :D. To tak jakby pytać skazańca czy wykonać na nim wyrok.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Przyglądałem się właśnie oświadczeniom majątkowym radnych.

http://portal.tarnow.bip-gov.info.pl/bi ... zyolyluvo1

Radna Agnieszka wolińska - Kulpa oświadczenie z 2011r. :
69625zł i kilka akcji wartości ok 1300zl nieruchomość za 90tys i dieta radnego ok 19tys

i oto rok później:
167520zł akcje za 7 tys nieruchomość za 90tys i wciąż jedynym dochodem jest dieta radnej ok 19tys

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć, jak zdobyć w rok 100tyś ?

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

Wstąpić do Partii rządzącej?
...

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Członkowie partii "nierządzących" też są pod parasolem. Tak jak panią Agnieszką W-K powinien zając się urząd skarbowy, tak Grzegorzem G. i Dorotą S. powinien zająć się ZUS.1

I co? I nic.


osz
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 15-02-2014, 10:48

Post autor: osz »

Przecież radna mogła wygrać też w totka lub w karty ... a zupełnie serio, to mogła też otrzymać darowiznę od rodziców, dziadków (do pewnej kwoty), może to też z wspólności majątkowej wynikać. Na pewno US w Krakowie czy w Tarnowie uczciwie sprawdzi oświadczenia, tak jak np. u Jerzego Hebdy. Nie rozumiem co do tego ma partia rządząca, to nie zbyt uczciwe pytanie.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

DOWCIP TYGODNIA

"Nieco ponad dwa miesiące pracom komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady Miejskiej przewodniczyła radna Platformy Obywatelskiej Agnieszka Wolińska – Kulpa. Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji, głosami radnych klubu Tarnowianie, odwołano ją ze sprawowanej funkcji. Jej miejsce zajął radny Tadeusz Mazur... ze stowarzyszenia Tarnowianie."

Awatar użytkownika

Marcin Golec
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 24-08-2009, 08:29
Lokalizacja: Tarnów - oczywiście
Kontakt:

Post autor: Marcin Golec »

hehehehe cóż powiedzieć;) chyba tylko;)


http://www.youtube.com/watch?v=Pqaxe5o2Apo


heheheheh
brudnego czołgu na polu bitwy nie widać

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »


Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Takich mamy radnych:

Radny Tadeusz Mazur złożył wniosek o ograniczenie porządku obrad o punkt 10 dotyczący zatwierdzenia taryf Tarnowskich Wodociągów. Uzasadnienia nie muszę dawać. Uważam, że wniosek powinien zostać lepiej uzasadniony – ot, tyle.

Radny Jacek Łabno złożył wniosek przeciwny, co uzasadnił następująco: przypomnę inicjatorom zdjęcia tego punktu z dzisiejszego porządku, że nawet gdyby on był dzisiaj nie głosowany i z porządku obrad były ściągnięty, to i tak po siedemdziesięciu dniach taryfa wejdzie – w takim kształcie, jak ją przedstawił Pan Prezes Tarnowskich Wodociągów. Natomiast uważam, że należy się nad tym punktem skupić, podyskutować, przekazać pewne informacje, które nas niepokoją – żeby tutaj na tej sesji dzisiaj te informacje padły. Także proszę inicjatorów o wycofanie tego wniosku.

Radny Tadeusz Mazur: Ja mimo wszystko – nie wiem, czy Pan Jacek dokładnie zrozumiał to, co ja mówiłem, ja mówiłem, że chcemy ściągnąć, aby było przygotowane lepsze uzasadnienie i wtenczas będzie można dyskutować.
Innych wniosków nie zgłoszono.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Radni opozycji chcą, aby miesięczna opłata za wywóz śmieci segregowanych w Tarnowie została obniżona z 9,90 zł miesięcznie do 8,50 zł. Jak informuje "GK", projekt uchwały w tej sprawie został już złożony w kancelarii Rady Miejskiej. Podpisało się pod nim 12 radnych: 6 z "Tarnowian", 5 z PiS-u i radny Solidarnej Polski Jacek Łabno. - Gdyby w sesji uczestniczył komplet radnych, do podjęcia uchwały potrzebnych jest 13 głosów - zwraca uwagę "Gazeta Krakowska".

Nie wiem dlaczego SLD nie chce obniżki? Czyżby dlatego, że głosowali na cenę ustaloną przez radną Mękal? Czekam na głosowanie, ciekawe po czyjej stronie stoją nasze orły lewicy.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

lll pisze:Radni opozycji chcą, aby miesięczna opłata za wywóz śmieci segregowanych w Tarnowie została obniżona z 9,90 zł miesięcznie do 8,50 zł. Jak informuje "GK", projekt uchwały w tej sprawie został już złożony w kancelarii Rady Miejskiej. Podpisało się pod nim 12 radnych: 6 z "Tarnowian", 5 z PiS-u i radny Solidarnej Polski Jacek Łabno. - Gdyby w sesji uczestniczył komplet radnych, do podjęcia uchwały potrzebnych jest 13 głosów - zwraca uwagę "Gazeta Krakowska".

Nie wiem dlaczego SLD nie chce obniżki? Czyżby dlatego, że głosowali na cenę ustaloną przez radną Mękal? Czekam na głosowanie, ciekawe po czyjej stronie stoją nasze orły lewicy.
lll dlaczego zadajesz pytania retoryczne, równie dobrze mógłbyś zadać pytanie tarnowskiej speckomisji czy zbadała sprawę przetargu na ulicę Mickiewicza w kontekście powiązania wykonującej ją firmy z firmą STRABAG.
http://www.jaroad.pl/projekty/projekt-b ... i-wybuduj/
Robert Erazmus

ODPOWIEDZ