Park rozrywki przy ul. Lotniczej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Park rozrywki przy ul. Lotniczej

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dostałem dzisiaj materiał do dyskusji na Komisję Rozwoju, utworzenia w Tarnowie Parku Rozrywki, może nie będę pisał jak się nazywa, chociaż nigdzie nie było napisane, że to jakaś tajemnica! ;)

Park składać się będzie z dwóch części - z części otwartej dla wszystkich odwiedzających -
CityWalk - oraz z części przeznaczonej dla osób chcących skorzystać z ekstremalnych atrakcji.:

1.Atrakcje części ekstremalno - rozrywkowej parku

Największe w Polsce Roller Costery
Wieża swobodnego spadku z platformą widokową
Tunel Aerodynamiczny
Hydro atrakcje
Karuzele
Profesjonalny minigolf
Tor Gokartowy

Centrum Kultury i Techniki, Panorama Siedmiogrodzka
"Centrum Kultury i Techniki - to najbardziej zaawansowane technologicznie miejsce w Parku - miejsce do którego dostęp będzie miał każdy i będzie mógł skorzystać z możliwości jakie będzie oferowało Centrum."
Obrazek
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jakub Kwaśny pisze:może nie będę pisał jak się nazywa,
Może napisz, skoro to nie jest tajemnica. blogosławionego Jana Pawła II? Lecha Kaczyńskiego? Ofiar zamachu smoleńskiego? No powiedz - warto wiedzieć co tam ktoś sobie wymyślił.
I jeszcze kilka uwag(?)
Jeśli to wyjdzie, to jak widzę - będzie koniec lądowiska.
Ci, co sobie tam kupili działki i wybudowali domki (np. Martynów) będą mieli przesrane - nie ma to jak mieszkać koło wesołego miasteczka :)
Parking - to może od razu las wyciąć - będzie przeszkadzać parkującym.
Masakra jakaś. Ja chcę, żeby miasto się rozwijało, ale nie kosztem miejsca spacerów mieszkańców!
Kto pójdzie spacerem na marcinkę, kiedy al. Tarnowskich będzie bardzo ruchliwą ulicą, a łomot "muzyki" z tego parku będzie słychać w całej okolicy?
Może pomysłodawcy nie wiedzą, ale takie parki buduje się POZA miastem, a nie pomiędzy osiedlami domków jednorodzinnych. Do Eurodisneylandu czy Parku Asterixa jedzie się prawie godzinę z Paryża!
Mam nadzieję, że to tylko pobozne życzenia, a nie jakieś konkrety poparte istniejącymi już pieniędzmi.
Ostatnio zmieniony 10-02-2011, 14:48 przez Goscinny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Tak z ciekawości. Kto to miał by zrealizować? Jakiś prywatny inwestor czy też miasto? I czy to są konkretne plany cz też plan co można by kiedyś zrobić pod warunkiem, że uda się znaleźć kasę lub inwestora ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Tak z ciekawości. Kto to miał by zrealizować? Jakiś prywatny inwestor czy też miasto? I czy to są konkretne plany cz też plan co można by kiedyś zrobić pod warunkiem, że uda się znaleźć kasę lub inwestora ?
Prywatni inwestorzy, a park chyba miałby się nazywać Millenium! ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Taki mikro Six Flags mógłby niezły dochód przynosić... bo chyba nie ma nic podobnego w Polsce, nie licząc Chorzowa.
Byłem tam z dwa lata temu, to nie wiele się zmieniło, w porównaniu z tym gdy byłem tam z 20 lat wcześniej,
jedynie Roller Coster Tic Tac, ale i ten bardzo skromny.

Pomarzyć można.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Park rozrywki przy ul. Lotniczej

Post autor: Roberto »

Jakub Kwaśny pisze: 1.Atrakcje części ekstremalno - rozrywkowej parku

Największe w Polsce Roller Costery
Nie bardzo rozumiem po co kolejne. Mało to w mieście ekstremalnej rozrywki ? :lol:

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jakub Kwaśny pisze:
Prywatni inwestorzy, a park chyba miałby się nazywać Millenium! ;-)
Nazwa faktycznie bardzo oryginalna :D
Ale sam pomysł całkiem niezły. W regionie nie ma czegoś takiego.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

defekator pisze:
Jakub Kwaśny pisze:
Prywatni inwestorzy, a park chyba miałby się nazywać Millenium! ;-)
Nazwa faktycznie bardzo oryginalna :D
Ale sam pomysł całkiem niezły. W regionie nie ma czegoś takiego.
Ale czy lokalizacja właściwa?
Poddaje to pod konsultacje, bo taka moja rola ;-) słucham głosu ludu! :P
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jakub Kwaśny, no przecież piszę, że lokalizacja beznadziejna. Takie coś powinno stać gdzieś w szczerym polu, a nie pomiędzy domkami jednorodzinnymi.
I ten parking, który spowoduje zniszczenie lasu Kruk. Nie mówię o zniszczeniu widoku z Marcinki.
O wiele lepiej byłoby cos takiego zbudować obok autostrady - na północ od niej.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Faktycznie coś takiego może przeszkadzać właścicielom domków w pobliżu (ale lądowisko też by przeszkadzało). Jeżeli chodzi o dojazd to jest nie jest to najgorsza lokalizacja pod warunkiem zrobienia zjazdu z obwodnicy. Plusem jest to, że w rejonie Marcinki zrobił by się naturalny obszar rekreacyjny, i tak to miejsce pełni obecnie podobne funkcje. Minusy są takie jak wymienił Gościnny. Ale części z nich nie da się uniknąć przesuwając ten w stronę autostrady lub na północ od niej, zwłaszcza, że na sporym obszarze autostrada idzie mniej więcej równo z granicą miasta i przesunięcie inwestycji na północ umiejscowiło by ją w Pawęzowie lub Lisiej Górze(chyba, że to nie przeszkadza) A obszar ten i tak w większości jest mocno zurbanizowany i i tak ten park znalazł by się wśród domków jednorodzinnych.
Las można by oszczędzić przesuwając parking na wschód od parku rozrywki. Dodatkowo parking i park nie były by oddzielone dość ruchliwą obwodnicą.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jeszcze nam ZOO brakuje i możemy pretendować do miana drugiego Chorzowa, niemniej jednak pomysł ciekawy, bo najbliższy stały tego typu obiekt jest właśnie tam, a na wschód nie ma żadnego.


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Ja jestem za ale pod pewnymi warunkami tzn: tereny obecnie należą do miasta więc po pierwsze odpowiednie skonstruowanie umowy. Żeby nie było sytuacji ja z offsetem z galerii na Lwowskiej. Co do widoku z marcinki to nie sądzę żeby specjalnie na tym ucierpiał. Mieszkańcom się to na pewno nie specjalnie spodoba bo jakiś hałas na pewno to będzie generowało ale sądzę że leży to w ogólnym interesie miasta


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Wstęp tylko i wyłącznie z EKM, gminy ościenne będą w kolejce stały aby połączyć się z nami ;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

EKM - Elektroniczna Karta Mieszkańca (musiałem wyjasnić, bo sam się chwile zastanawiałem o co Ci chodzi, Tomaszu).

Jakby dojazd był zdrowy (absolutnie żeby to nie chciało ul. Gumniskiej przypadkiem zakorkować) to czemu nie. Te RollerCostery to nie muszą być największe w Polsce... wystarczą średnie...

Widok z Marcinki wg mnie zyska, a nie straci. Któż nie chciałby z Marcinki dużym zoomem śledzić miny osób na rollerze? ; P


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Jestem ZA jak najbardziej teren bardzo dobry jak na taki projekt i miasto się ''rozrośnie'' bo te łąki i bajora trudno nazwać terenami miejskimi ... poza tym miejsca pracy powstaną ... coś się będzie dziać :D

ODPOWIEDZ