Wpadki Pana Ścigały

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy Prezydent Ścigała spełnił Twoje oczekiwania?

Nie
26
39%
Tak
22
33%
Jeszcze czekam
18
27%
 
Liczba głosów: 66

Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Wpadki Pana Ściga³y

Post autor: małopolska2 »

"Co tanie to drogie"

Najbardziej narzekają ludzie starsi i chorzy. Prawdopodobnie oni pierwsi stracą cierpliwość do urządzenia bubla, ale być może - w końcu - także inwestor i serwis pogwarancyjny.

- Tak się składa, że muszę regularnie korzystać z podziemnego przejścia, prawie codziennie - opowiada nasza czytelniczka. - A że nie jestem już osobą młodą i mam chore kolano, potrzebuję sprawnej windy. Z tym jest jednak wielki problem, od samego początku. Po Nowym Roku jedna z wind była nieczynna w sumie aż dziesięć dni!

Czytelniczka mówi, że bardzo często spotyka ją zawód. Bo zdarza się, że jedną windą udaje się jej zjechać na dół, ale na dole okazuje się, że jest zepsuty drugi dźwig - zwykle od strony pomnika Szczepanika - i trzeba wdrapywać się po schodach.- To jest 30 schodów, proszę pana. Dla chorego człowieka wejście po nich to wysiłek. Jak to możliwe, by nowe całkiem urządzenie ciągle się psuło? Wczoraj na przykład też nie działało. To jest droga w jedną stronę. Zjedzie się, ale nie wyjedzie.

Podobnych telefonów w tej sprawie odebraliśmy więcej.

Zdzisław Musiał, dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich, wyjaśnia, że w styczniu nowo zamontowana winda została zdewastowana przez wandala. - Uszkodzony został panel sterujący windą i konieczna była wymiana - mówi dyrektor. - Niestety, część tę trzeba było sprowadzić od producenta i dlatego trochę to trwało.

Sprawca dewastacji został przez policję zatrzymany.

TZDM przyznaje, że uszkodzenie panelu to tylko jedna z przyczyn długich przestojów dźwigu. Nowa część jest już zamontowana, a mimo to dźwig wyraźnie zawodzi. - Psuje się elektronika. Za każdym razem staramy się jak najprędzej sprowadzić na miejsce serwisanta, zwykle do dwóch godzin, ale rzeczywiście jedna z wind jest szczególnie awaryjna. Nie kryję, ze tracimy już cierpliwość i serwisant chyba też. Kierujemy pismo w tej sprawie do producenta - zapowiada szef TZDM.

Dyrektor Musiał tego nie powiedział, ale należy się domyślać, że będą czynione zabiegi o wymianę windy - kompletnej lub jej najważniejszych mechanizmów.

Przejście podziemne pod ul. Mickiewicza, oddane do użytku pod koniec ub. roku, kosztowało ok. 5 mln zł i prześladował je pech. Najpierw prace wstrzymało odkrycie resztek cmentarza żydowskiego, później nie zostały dotrzymane kolejne terminy ukończenia robót, na koniec przedłużał się w nieskończoność odbiór techniczny.

Ze względu na awaryjne windy inwestycję krytykują piesi, ale doceniają kierowcy. Dzięki przejściu uporządkowany został w tym rejonie ruch pieszych i przywrócona została płynność ruchu samochodowego.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Moim zdaniem, ankieta znowu jest tendencyjna ponieważ tym razem temat wątku sugeruje odpowiedź :) Wpadki Pana Ścigały i w ogóle z szacunku do urzędu powinno być tak
Wpadki Pana Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały
co jest z wami ludzie ?

Pretensji nie można mieć do Prezydenta tylko do projektanta i osoby, która zatwierdziła projekt - ewidentny brak wyobraźni i stronniczość projektowa. Pomyślano o samochodach ale nie pieszych, zwłaszcza ludziach starszych.

Pretensje można mieć do Prezydenta, tylko wtedy jeśli sytuacja z przejściem nie rozstanie definitywnie rozwiązana tak aby obie strony: piesi i zmotoryzowani byli względnie zadowoleni, że mimo iż projekt posiada wady to urządzenia funkcjonują prawidłowo.

Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

Sprawa sprzed kilku miesięcy która mnie wciąż bulwersuje:

"Straż Miejska przyłapała prezydenta miasta na wykroczeniu. Prezydent Ścigała zaparkował swój pojazd w miejscu do tego nieprzeznaczonym, łamiąc zakaz zatrzymywania.
Gdy szef tarnowskiego samorządu podziwiał w sali kina Marzenie występ Mariana Opanii i Wiktora Zborowskiego, za wycieraczką jego auta Straż Miejska zostawiała mu właśnie zaproszenie na posterunek przy ulicy Nadbrzeżnej.
Włodarzowi Tarnowa groził teoretycznie mandat karny w wysokości 100 złotych, ale Ryszard Ścigała został jedynie pouczony."


Tłumaczenie "piaru" prezydenckiego było takie, że "wykonywał obowiązki służbowe".
No ale czy nie wykonują obowiązków służbowych np. rozwoziciele pizzy, czy kurierzy, czy dziennikarze, którzy muszą zaparkować w niedozwolonym miejscu, gdy chcą zaparkować.

Nie wiem na co idą pieniądze z mandatów od Straży Miejskiej, ale wydaje mi się, że do budżetu miasta, Prezydent powinien honorowo wpłacić te 100zł i być z tego dumny! Zważywszy, że ma najwyższą z możliwych pensji jaką może dostać Prezydent Miasta w Polsce!


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

co ty sie prezydenta czepiasz kiedy sama SM sobie jaja z przepisów robi.. ;)
a co do prezydenta - nie ma jak tanio się sprzedac ;) 100zł za honor
żadne usprawiedliwienie ale nie on jeden..
http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Komen ... caid=1bc1f
u nas w kraju nagminne jest tlumaczenie typu: "bo ja jestem burmistrzem, radnym, posłem"... a co to kogo obchodzi...??


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

poziom żenujący - fakt :mrgreen:
a poza wszystkim, Dominik_PCH, gratulujemy coming outu z tym bąkiem :mrgreen: i zyczymy dalszych sukcesów :mrgreen:

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

ok, prośba do admina forum. Proszę napisz mi na priva dlaczego ?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dominik_PCH, to nie admin ci skasował post, ale ja. Za post całkowicie nie na temat i bez sensu.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Imho w temacie powinno być jednak "prezydenta Ścigały", bo to "pana" strasznie mi przypomina Jara i jego "pana Komorowskiego"...

Co do meritum, każdy kto budował dom czy remontował mieszkanie wie, że to co tanie, później jest drogie (w eksploatacji) i odwrotnie...


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Jeśli chodzi o drogi, to jednak mamy nieco inną sytuację.
Tutaj nie jest "było tanie, jest drogie" tylko "było drogie, jest jeszcze droższe".

Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

Z programu Pana Ścigały:
Co sprawi, że nasze dzieci będą łączyć swą przyszłość z Tarnowem? Uważam, że:
· Tarnów – musi sprzyjać ludziom aktywnym i przedsiębiorczym,
a rozwój biznesu prowadzić do poprawy jakości życia. To oznacza
nowe inwestycje, wykorzystanie potencjału i szans,
· Tarnów – miasto ludzi aktywnych – powinien rozwijać się jako ośrodek
akademicki i miejsce stosowania nowych technologii,
· Tarnów – perła renesansu – musi rozwinąć ofertę turystyczną i ujawnić
wszystkie swoje walory kulturowe;
· Tarnów – miasto wrażliwe i wykazujące troskę o słabszych. Winno
rozwinąć propozycje dla tych osób w obszarze ich bezpieczeństwa,
rozwoju osobowego, kultury, rekreacji czy opieki zdrowotnej.


I jeszcze:

"Jakość zamieszkania zostanie poprawiona poprzez realizację programu
operacyjnego „Pozostań w Tarnowie, zamieszkaj w Tarnowie”. Program ten
będzie skierowany nie tylko do młodych Tarnowian lub mieszkańców innych
miejscowości, ale przede wszystkim do tych, którzy w tym mieście żyją i pracują.
Program „Pozostań w Tarnowie, zamieszkaj w Tarnowie” zawierał będzie
cały zespół zadań, których kolejność realizacji wyrównywać będzie istniejące
dysproporcje i zawierał będzie wieloletni harmonogram realizacyjny."


Ktoś słyszał o takim programie?
Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że te słowa pochodzą z obietnic wyborczych Pana Ścigały z 2006 roku... gdy pierwszy raz obiecywał, mamił tarnowian.

Jeszcze słów kilka forumowicz Weredyk:
R.Ścigała. Wybrany nadzieją mieszkańców Tarnowa na nową jakość w tarnowskim samorządzie. Pokladanych oczekiwań nie spełnił. Zwiekszy zadłużenie Miasta Tarnowa o 100 % - do około 270-280 mln zł. Mocny PR przesłania jego wpadki niczym jedwab deformację i szpetotę. Unika odpowiedzialnosci, w razie wpadek wysyła urzędników do tłumaczenia jego decyzji. Mistrz Nożyczek: pierwszy do otwierania imprez i przecinania wstęg.
Pan Ryszard Ścigała doprowadził do tego, że Tarnów jest w gronie najbardziej zadłużonych miast w Polsce, dług Tarnowa przewyższa 50% budżetu gdzie tolerowane zadłużenie to 60%, co najgorsze i smutne to to, że nie robi nic by z tego długu wyjść.

Co chodzi o przecinanie wstęg - nie wiem na ile coś wspólnego z remontem dworca miał Ryszard Ścigała ale przy przecinaniu był pierwszy, i co, otóż nie minął miesiąc a już okazuje się że dach dworca w Tarnowie to przeciekający bubel:
dziennikpolski:
Po kosztownym remoncie dworca kolejowego niepokój budzą nie tylko gołębie, które swymi odchodami niszczą elewacje, ale także stan dachu.
Obiekty dworca zostały gruntownie wyremontowane w latach 2007-10, ale z wyjątkiem dachu. Pokrywa go blacha miedziana. Niedawno zauważyliśmy, że na suficie, nad wydzieloną antresolą, są ślady dość znacznego zacieku...

Nikt w magistracie nie wpadł na to, by zadbać też o dach..., który przeciekając zniszczy dotychczasowych większość prac.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

małopolska2 pisze: Nikt w magistracie nie wpadł na to, by zadbać też o dach..., który przeciekając zniszczy dotychczasowych większość prac.
Jaaa, facet, wyluzuj, kampania się już skończyła (chyba że już nową zaczynasz;)... Od kiedy to miasto odpowiada za remont dworca należącego do kolei... Za koklusz też magistrat odpowiada? Nie przeginaj, bo krytyka na tym poziomie najgorzej świadczy o samym krytykującym... Jak już krytykować, to faktami sensownie skleconymi...

Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

Pan Prezydent swoją twarzą bierze w pełni za to odpowiedzialność.
On powinien rozpisać przetarg, odpowiadać za niego i brać na siebie konsekwencje skoro podjął się być tak ważnym urzędnikiem, kiedyś tam nawet miał odwagę powiedzieć, że (cytuję z pamięci) bierze na siebie pełną odpowiedzialność za podległych sobie pracowników.

Fotografowało się wielu, wziąć odpowiedzialności nie ma komu?
Obrazek

Marcin Zaród przykro, że myślisz o swoim mieście tylko w ramach kampanii wyborczej i wszystko kampanią przykrywasz, wiadomo, że za cztery lata Pan Ścigałą zadłuży Tarnów jeszcze by przed samymi wyborami odtworzyć na nowo "rondo tymczasowe" (najbardziej niebezpieczne miejsce w Tarnowie-ilość kolizji). Tak patrząc na te procenty które poparły Ścigałę w ostatnich wyborach to zawsze mam przed oczami fragment serialu ranczo, gdzie na pytanie - Kto będzie wójtem, jakiś wieśniak odpowiada - Jak to kto? Wójt!

Kolejne niedociągnięcia to basen, zupełnie nieprzemyślana i nie dopięta inwestycja pt:"Aby tylko zdążyć przed wyborami":

"Gazeta Krakowska": Frekwencja na basenie przy ulicy Piłsudskiego w Tarnowie wzrosła od czasu jego rozbudowy, klienci mają jednak także więcej zastrzeżeń. Najbardziej powszechne dotyczą temperatury wody w nowej części parku wodnego. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia, że nie ma w tym przypadku mowy o żadnej awarii ani niedoróbce. A temperatura nie jest niższa od tej w innych parkach wodnych w kraju.

- Miałem okazję korzystać z kilku aquaparków w kraju i jestem pewien, że w Tarnowie woda jest znacznie chłodniejsza - przekonuje Marek Morawiec. Podobne opinie zgłaszało więcej Czytelników "Gazety Krakowskiej". I coś być może było na rzeczy, tyle że niedługo po rozruchu obiektu. Woda w nowej części mogła być rzeczywiście chłodniejsza niż planowane 28-30 st. Celsjusza. - Zawiódł jeden z zaworów. Po naprawie parametry temperatury są zachowywane - mówi Edward Rusnarczyk, dyrektor TOSiR.

To nie jedyna usterki, z którymi borykano się w nowym obiekcie w ostatnich dwóch miesiącach. W pierwszych dniach po otwarciu nieczynna była nowa rurowa zjeżdżalnia. Powód? Jej końcówkę trzeba było przerobić, by gwarantowała bezpieczne "wodowanie" po zjeździe. Potem przez jakiś czas nieczynna była "sztuczna rzeka". W tym przypadku zawinił czyjś czepek, który unieruchomił aparaturę napędzająca nurt, po tym jak został przez nią zassany z wody.

Tuż przed świętami pan Piotr skarżył się nam na obluzowane siedziska w saunie fińskiej.

- Usterka została usunięta - zapewnia dyr. Rusnarczyk. Tego samego klienta jeszcze bardziej zbulwersowało zachowanie obsługi. - 10 minut przed zamknięciem basenu nie mogłem spokojnie korzystać z męskiej przebieralni, bo dwie panie już wtedy musiały myć tam podłogę - mówi. Szef TOSiR zapewnia, że takie sytuacje już się nie powtórzą.

Mimo uwag i usterek rozbudowa basenu do parku wodnego okazała się być "strzałem w dziesiątkę". Dowodzi tego frekwencja, niemal dwukrotnie wyższa niż przed otwarciem powiększonego obiektu.

Mimo rozbudowy bilety wstępu do parku wodnego pozostały na starym poziomie. Taka sytuacja nie będzie jednak trwać w nieskończoność. TOSiR już rozpoczął przymiarki do wprowadzenia nowej taryfy. Szczegółów nie chce jednak na razie ujawniać.

- Chcemy wprowadzić między innymi nowe typy biletów - mówi jedynie Edward Rusnarczyk. Uspokaja jednocześnie, że korekty cenników nie będą drastyczne.


Wydawać by się mogło, że każdy pomysł renowacji w wykonaniu prezydenta to klęska, no cóż może tylko niedopilnowania inwestora czy wykonawcy ale to też trzeba umieć zrobić.
Do niewątpliwych sukcesów po wyborczych Pana Ryszarda należy (news z dziś) złożenie podania o dofinansowanie i dostanie tej kasy w euro z Unii na remont pomieszczeń zdewastowanych przez Bractwo Kurkowe, a nie jest tajemnicą kto należy do tego Bractwa.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

małopolska2 pisze:Prezydent[...w kontekście remontu dworca PKP] bierze na siebie pełną odpowiedzialność za podległych sobie pracowników.
PKP nie podlega magistratowi. Nie sądzę, żeby którykolwiek z robotników pracujących przy remoncie czy nawet przy planach podlegał Prezydentowi Tarnowa. Tu się czepiasz i nie masz racji.

Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

Nie wiem, nie znam się, oczywiście, że nie muszę mieć racji, chodzi mi jedynie o obalenie argumentu, że z remontem dworca Ścigała miał cokolwiek wspólnego - bo nie miał, przed wyborami przecinał wstęgę i tyle.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

...to się czepiaj przecinania wstęgi, a nie cieknącego dachu...

ODPOWIEDZ