Po co nam Straż Miejska?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

mirak pisze:SM znów nic nie może. :evil: Na miejskiej stronie :
-ukośnie na lewym pasie północnej jezdni ulicy Spokojnej, odcinku od Nowodąbrowskiej do Krzyskiej (nowa droga), dalej wzdłuż cmentarza równolegle (po lewej stronie) do parkingu przy MPEC.

- na południowej jezdni ulicy Spokojnej od skrzyżowania z ulicą Krzyską (stara droga) ukośnie na lewym pasie, aż do skrzyżowania z ulicą Nowodąbrowską.
tymczasem jedna nitka zamknięta, dyżurny SM nic nie jest wstanie poradzić aby zorganizować ruch zgodnie z informacją mieszczoną na oficjalnej stronie miasta.
Policja również się nie popisała bo dyżurny zlał problem rozłączając się
Będę tam za nie długo. Jeśli nic się nie zmieniło, a będę miał trudności z parkowaniem to przysięgqm, źe będę robił aferę.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Jedź autobusem. Nie będzie problemu z parkowaniem. I nie będziesz musiał robić afery, że nie masz gdzie zaparkować.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Cubaza, mam do "załatwienia" Mościce, Krzyź, Rzędzin, Stary Cmentarz i jeden poza miastem, na kaźdym min. 3 groby. Takźe nie mów mi o jeżdżeniu autobusami z całym oprzyrządowaniem, juź na któreś WS jechałem i nie wspominam dobrze :). Sam bym chętnie pojechał autobusami, ale jest to technicznie nie wykonalne. A tak poza tym. Nie chodzi mi o to, źeby robić aferę z funkcjonariuszy, czy z tego, źe nia mam gdzie stanąć, tylko mnie denerwuje nieudolność tego miasta. Jakby napisali, źe jedna jezdnia będzie zamknięta to nikt by przecież nie robił problemów teraz, źe jest zamknięta. Proste. A poziom głupoty w naszym mieście osiąga powoli poziom zenitu. Wcześniej akcja z helikopterem, którego nie było, teraz parking, którego nie ma.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

A mnie to rybka ile masz cmentarzy do obskoczenia, ile grobów do odwiedzenia. Naprawdę. Odniosłem się do pierwszego postu gdzie piszesz, że zrobisz aferę jak nie będziesz miał gdzie zaparkować. Do tego się odniosłem. I teraz nagle rozpisujesz się o nieudolności miasta. Zdecyduj się. Czy mówisz o nieudolności miasta czy o tym, że nie będziesz miał gdzie zaparkować...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Cubaza, napisałem, źe JEŚLI BĘDĘ MIAŁ TRUDNOŚCI Z PARKOWANIEM, to bede robił problemy miastu w związku z jego niezdolnością, bo teoretycznie mógłbym znaleźć miejsce na drugiej jezdni. W sumie myślenie łopatologiczne, lecz słuszne. W rzeczywistości prawda jest taka, że tyle lat dawaliśmy sobie radę z parkowaniem bez podwójnej Spokojnej, to i teraz damy.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Gdzie tam jest napisane, że miastu będziesz robił aferę? Napisałeś to co wykrzyczałeś teraz w temacie o straży miejskiej :D
O proszę i to jest podejście. Przez tyle lat ludzie radzili sobie bez spokojnej, a teraz nagle płacz i zgrzytanie zębów bo parkingu przy spokojnej nie będzie.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Wiem. Trochę nie logiczne, ale prawdziwe. Tak jak pisałem, mnie nie denerwuje sam fakt zamknięcia, bo do absurdów się juź przyzwyczaiłem, ale dezinformująca polityka miasta, ot co. :) a rzeczoną aferę robił bym, gdybym na tym stracił.
Ostatnio zmieniony 01-11-2013, 12:19 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Miejsc w Krzyżu pod dostatkiem. No chyba, że nie można zrobić 10 kroków i trzeba zaparkować bezpośrednio przed główną bramą.
Oczywiście, mogłoby być więcej miejsc, gdyby niektórzy myśleli nie tylko o sobie. Tuż obok mnie zaparkowała kobieta zajmując 2 miejsca. Na moje głośne stwierdzenie, że parkuje jak krowa i są inni, którzy też chcą zaparkować, mało mnie wzrokiem nie zabiła.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

figa pisze:Miejsc w Krzyżu pod dostatkiem. No chyba, że nie można zrobić 10 kroków i trzeba zaparkować bezpośrednio przed główną bramą.
Oczywiście, mogłoby być więcej miejsc, gdyby niektórzy myśleli nie tylko o sobie. Tuż obok mnie zaparkowała kobieta zajmując 2 miejsca. Na moje głośne stwierdzenie, że parkuje jak krowa i są inni, którzy też chcą zaparkować, mało mnie wzrokiem nie zabiła.
Tacy są najlepsi. Jak się jedzie od Błonie, to na początku wszyscy równiótko stoją pod kątem 45 stopni, potem okres samowolki - prodtopadle, równolegle, 30, 15 stopni - a potem znowu idealnie, bo tam stoi pan Policjant :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Wròciłem. Parkowanie na Spokojnej na obu jezdniach. A o korku na JP2 nawet w RMF mówili.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

TomekMKM pisze:A o korku na JP2 nawet w RMF mówili.
Wczoraj też mówili o korku na Jana Pawła w RMF ;) A nie było wcale tak źle. Policja sterowała ruchem i do centrum jechało się w miarę.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Miejsc było pod dostatkiem i parkowanie na obu nitkach. Wkurzające jest jednak to, że dzwoni się z interwencją, ze coś jest nie tak i dyżurny zamiast powiedzieć: dziękuję za informacje , sprawdzimy i usprawnimy mówi, że on ma swoje wytyczne i nic nie może poradzić, odsyła mnie do policji. Do jasnej ch... to on powinien porozumieć się z policją i z tym całym CUO w UM i zadziałać, wyjaśnić.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

A ja mam takie nietypowe pytanie - 1 listopada na skrzyżowaniu Błonie-Spokojna policja kierowała ruchem. Sygnalizacja była włączona. Piesi mieli zielone, weszli na pasy tuż przed moją maską. Zatrzymałam się, aby ich przepuścić, ale "dostało mi się" od policjanta, który nakazł mi jechać. Czyja byłaby wina, gdybym kogoś potrąciła?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

figa pisze: Czyja byłaby wina, gdybym kogoś potrąciła?
Policjanta :)

A tak serio - jeżeli policjant kieruje ruchem, to ma priorytet przed światłami. Policjant powinien upomnieć pieszych, a nie Ciebie.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

w Tarnowie staż miejska jest na prawdę potrzeba, ale chyba do stania w weekend na wałowej i czekania na okazje

Co prawda to co zrobili to godne podziwu bo zatrzymali kierowcę Którędy Do Alfy, który tam się właśnie udawał i to widzę już niejednokrotnie na wałowej właśnie.

Dziwi mnie fakt co oni tam robili (straż miejska). Bo z tego co pamiętam to stali sobie na dwa auta, rozmówki, śmieszki, papieroski i browarków zabrakło tylko. No tak przecież weekend to można sobie zrobić przerwę, szczególnie że kolejny samochód SM stoi pod kebabem.

ODPOWIEDZ