Syrena

Wiadomości "z miasta".

Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Boruta, nie tylko na wsi :) W kościele przy Matki Boskiej Fatimskiej też są ;)

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 768
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Boruta pisze:
karamba pisze:Azoty przynajmniej wyją o 7.00 a jak się dzwony w kościele Kózki rozdzwonią o 6.00 to budzika nie potrzeba :D
Ale po kilku latach można się przyzwyczaić :P
Żeby tylko dzwony. Na wsiach naparzają pseudo kuranty z charczących megafonów, taka nowa moda u wiejskich proboszczów.
Szczerze mówiąc to idiotyzm z tymi kurancikami. W mojej parafii jest dzwonione o 6:00, ale prawdziwym dzwonem i nie jest to ani wkurzające, ani nie jest głośno. Z tym, że jak odpowiednio dzwon dobierzesz to nie będzie Ci dzwonił głośniej choćbyś się dwoił i troił. A e-kuranty można podgłosić.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Kiedyś nawet jakaś sprawa była w sądzie o te kuranty i gość wygrał. A wygrał właśnie dlatego, że e-kurant możesz przyciszyć, a z dzwonem już nie tak łatwo.

Awatar użytkownika

menuelita
Obywatel
Posty: 25
Rejestracja: 23-11-2010, 13:06
Lokalizacja: nowa w tarnowie

Post autor: menuelita »

właśnie, dzwony na MBF. pozwolę sobie ponarzekać.
tu pobudka jest o 5.30 nad ranem. dzwonienie jak na BożeCiało. codziennie. po co, się pytam, w środku miasta???
kolejna wiązanka jest o 19.00 - niby, ze względu na porę mniej, dokuczliwa, ale ze względu na czas trwania ( najpierw dzwony, potem melodia powtarzana 4 razy - domniemuję że na 4 str świata jak w Mariackim :P ) trwa z przerwami do 19.15
a każdego 13go miesiąca - dzwony i śpiewy przez megafon grubo po 22.
razu pewnego dzwoniliśmy na policję z zapytaniem czy gdzieś jakiś pożar jest, bo strasznie dzwony naparzają... (pan po drugiej stronie linii odpowiedział, że nieee, że jakieś święto jest czy cuś...)
notabene w Boże Ciało AŻ TAK nie dzwonią!

uff, ulżyło mi
ale tylko trochę

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

To fajnie tam na Policji musieli mieć ;)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

jakiś chyba wielki pożar w okolicy Ładna - Pogórska Wola, 4 wozy z remizy spod Carrefoura, oraz OSP Rzędzin i Wola Rzędzińska z tego co usłyszałem również wyły, znikły mi z oczu syreny pod Merkury Market ale tam dalej są drzewa i nie widzę więcej z balkonu ma ktoś może jakieś info ??


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Post autor: szopen »

Z wielkiej burzy mały deszcz. Miało się palić coś w hucie szkła gdzieś w Ładnej, pojechało w sumie bodajże 7 samochodów. (JRG 1, JRG 2, OSP Tarnów-Rzędzin, OSP Ładna, OSP Skrzyszów). Coś faktycznie się tak paliło, ale pożar nie był jakichś kosmicznych rozmiarów. :)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

czyli dobrze mi się wydawało że pod merkury market bo to jest zaraz obok, z samej JRG2 jechały 4 wozy więc jak były Rzędzin, Ładna, Skrzyszów, i jeszcze JRG1 to nie wiem czy nie więcej jak 7, ciekawe czy będą jakieś zdjęcia z tego że ocenić czy nie był "kosmicznych rozmiarów", fakt faktem właściciel pewnie i tak straty będzie miał ogromne.


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Post autor: szopen »

sylw3st3r pisze:czyli dobrze mi się wydawało że pod merkury market bo to jest zaraz obok, z samej JRG2 jechały 4 wozy więc jak były Rzędzin, Ładna, Skrzyszów, i jeszcze JRG1 to nie wiem czy nie więcej jak 7, ciekawe czy będą jakieś zdjęcia z tego że ocenić czy nie był "kosmicznych rozmiarów", fakt faktem właściciel pewnie i tak straty będzie miał ogromne.
Nie ma szans aby z dwójki wyjechały 4 samochody o tej porze. Stan zmianowy na to nie pozwala, 4 samochody to mogą wyjechać, ale w dzień roboczy do godziny 15 kiedy to dowództwo JRG jest w pracy.
Z dwójki jestem pewny 3 samochodów, z Klikowskiej pojechał jeden i po jednym z tych trzech OSP. Dodatkowo mogę Cię zapewnić, że te straty ogromne nie będą, a na zdjęcia raczej nie mamy co liczyć.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

no to możliwe że były tylko 3 ale wydawało mi się że najpierw jechały 3 a chwile później 4 ale nie dam sobie głowy urwać :)

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Palił się kosz na śmieci, mały, biurowy :-D
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Mam pytanie, w sumie to chyba najbardziej do Szopena. Co działo się wczoraj przy ulicy Lwowskiej obok mrówkowca ? Blok na prawo od stacji paliw Orlen. Przyjechała policja, karetka i 3 samochody straży pożarnej. Wszystkie samochody na sygnałach.
Wie ktoś może co tam się działo


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Odgrzeję temat, ale ciekawi mnie co dzisiaj się działo gdzieś w kierunku Ostrowa . Widziałem jadące w tamtą stronę dwie policję, jedna straż i jedną karetkę. Wydaje mi się, że jest to związane z osobami, które stały na wysepce na Dunajcu. Wydaje mi się, że były one odcięte od stałego lasu bo Dunajec był strasznie wysoki. Jednak mogę się mylić i wolalbym się upewnić.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 768
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Wieść gminna też niesie, że usiłowanie samobójstwa. Co jest prawdą? Nie wiem. Za wcześnie by oceniać.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

To tez jest możliwe. Tyle, że nikogo na moście oprócz tych ludzi, na wysepce, nie widziałem.

ODPOWIEDZ