IS sprzedane!

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja dostaję fa do skrzynki, ale widać, że nie wysyłane, tylko roznoszone - nie ma pieczątki ani informacji że jest umowa z Pocztą podpisana. Zresztą kiedyś IS testowało fajną usługę, faktury emailem - i jakoś im to spełzło na niczym...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Keleos, nie - normalną fakturę, którą do czasu przejęcia przez MM dostawali bez problemu o czasie.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny, ale to faktura jest podstawą do zapłacenia za usługę, nie ma faktury = nie ma zapłaty. Chcę powiedzieć, że to MM/IS powinno zależeć, żeby faktura dotarła do odbiorcy ich usług.

Jak dla mnie, to wystarczyłby email z nr faktury i kwotą.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3825
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Pamiętam, że dawniej faktury roznosili ludkowie i nieraz lądowały one po prostu za drzwiami wejściowymi na klatkę. Nie chciało im się wejść na pierwsze piętro i roznieść do domów. Po kilku interwencjach w BOK to się zmieniło. Od tamtego czasu faktury zawsze trafiają do skrzynki.
Powiem szczerze, że bardzo, ale to bardzo chciałbym dostawać faktury drogą elektroniczną a nie tak jak teraz.


grzegorz75
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 12-09-2010, 15:37

Post autor: grzegorz75 »

Witam.
Jestem byłym klientem firmy ZICOM a aktualnie MM. Mieszkam poza Tarnowem i mój internet jest dostarczany drogą radiową. W każdym razie czy ktoś zaobserwował takie zjawisko. Wystarczy odpalić na moment program do torrenta i wyłączyć. Restart kompa, Accesspointa. Pingi niby ok. Pobieranie np sterowników ze stron jest ok. Ale w grach po sieci przepustowość leci na łeb na szyję. W TeamSpeak 3 gubienie pakietów. Poprawa może będzie jutro jeśli czegoś nie spitolą,

Pobieranie ze strony AMD mam "niesamowite" normalnie max to coś pod ponad 300.
Obrazek

A tutaj przegląd serwerów. Pingi są masakryczne. Jednak realnie w grze ping mam lekko powyżej 100ms ale przepustowość masakrycznie niska, niegrywalna.

Obrazek

I małe podsumowanie z TS3

Obrazek

Byłym klientom IS składam kondolencje.


Bastekxyz
Archont
Posty: 946
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Zicom/MM na skrętce:
Pierwszy lepszy sterownik ze strony amd
Obrazek

TS3
Obrazek


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

grzegorz

Jak masz radio to na 99,9% zapchany kanał.


grzegorz75
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 12-09-2010, 15:37

Post autor: grzegorz75 »

Zdaję sobie sprawę z ułomności mojego łącza. Ale takie chece zawsze pojawiają się po choćby chwilowym użyciu torrenta.


Bastekxyz
Archont
Posty: 946
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Też tak czasem mam.
Torrent powoduje takie ogromne lagi poniewaz sciaganie za pomoca klienta powoduje nawiazanie bardzo wielu routowalnych polaczen klient serwer co wysyca i zapycha zupelnie lacze.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

bastol23, no też tak chciałem odpisac, ale po resecie kompa i AP połączenia są zrywane.
Coś jakby pasmowanie tam było z wykrywaniem p2p?


Bastekxyz
Archont
Posty: 946
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Właśnie też mnie to dziwi, że tak jakby te połączenia "rozpędem" są aktywne przez kilka godzin do doby, nie jest to regułą ale się zdarza.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Poza tym AP "nie wyrabia" jeśli chodzi o moc procesora i dostępność pamięci. Zmniejsz ilość nawiązywanych połączeń i powinno być ok. Widziałem kiedyś przypadek, jak źle skonfigurowany torrent zamulał całkowicie łącze kablowe 100 Mb/s.


grzegorz75
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 12-09-2010, 15:37

Post autor: grzegorz75 »

Wszystko fajnie tylko u siebie nic nie zmieniałem. Dawniej torrent sobie chodził bo o nim zapomniałem, wyszedłem itp. Brałem się za granie to zamykałem klienta i było ok. Może program chwilkę chodził w tle i tyle. A teraz restart nie pomaga. Skutki odczuwalne od paru godzin do dnia następnego. Mi to wygląda na jakieś wyższe kombinacje. Za pomocą firewalla zamykam połączenia a zator trwa nadal. Zresztą jak wykazałem parę postów wyżej. Pobieranie ze stron jest ok. Pingi np ping wp.pl -t i inne są ok a w grach kicha. Czyli co jakieś spaprane filtrowanie pakietów ?! Potrzebuję więcej waszych opinii.
Strach nawet przypadkiem odpalić coś niby nie teges bo potem post.
Od jakiegoś czasu zauważyłęm też drastyczny spadek uploadu na torrencie. To co nawet Ubuntu (dystrybucja linuxa) z innymi się nie podzielę.
Ostatnio zmieniony 26-01-2011, 21:34 przez grzegorz75, łącznie zmieniany 2 razy.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

halford - u mnie tak jest ; ) Ustawienia niższe nawet od tych sugerowanych przez poradniki i kalkulatory, a jak włączę torrenta to mi się strony www nie chcą nawet czasami wyświetlać, a te co się zdecydują, to ładują się kilkadziesiąt sekund najmniej.


grzegorz75
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 12-09-2010, 15:37

Post autor: grzegorz75 »

Macie łącza kablowe. Pomyśl co mam na radiu. Albo lepiej nie :shock:
Odpalił bym dla testu osiołka albo torrenta przez operę ale chciałbym dziś jednak pograć.

ODPOWIEDZ