POMYSŁY NA MIASTO

Wiadomości "z miasta".

wejss
Rhetor
Posty: 1645
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: wejss »

figa pisze:
09-05-2024, 08:20
wejss pisze:
09-05-2024, 08:17
figa pisze:
09-05-2024, 08:14
Co takiego magicznego i ważnego jest na Wałowej, że wielu chce tam jeździć samochodem?
Co takiego? Pustostany, które z miejsca wynajmą się jak będą mogli do nich dojechać klienci.
A w ogóle to przeszkadzają Ci auta?
Przecież teraz wszystkie mają być elektryczne, takie ECO
Yyyy....ale dostawcy przecież mogą wjechać na Wałową. Rozumiem, że jesteś z tej grupy osób, które, gdyby mogły, to do dużego pokoju wjechałyby autem.
Tak jestem. Jak wszyscy klienci Gemini, Tarnovii, Lidlów, Biedronek i innych ......
Wiesz dlaczego na Wałowej nie ma sklepu z np. płytkami ceramicznymi? Odpowiedz sobie sama


aaee
Archont
Posty: 659
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: aaee »

Zamknięcie ruchu jest dobrym pomysłem moim zdaniem, dostawy mogą być śmiało dalej wykonywane w tygodniu w godzinach wieczornych. Tak jak funkcjonuje to w innych miastach.

Idąc Krakowska w godzinach szczytu robimy prawdziwy slalom, ludzie stoją na środku chodnika.

Idącej grupki turystów nie da się ominąć.

Jakość w "centrum" innych miast dają sobie radę ludzie.

Wałowa umiera bo zabijają je czynsze i nastawienie na innego klienta. Liczą dalej na osoby starsze które tam w okolicy kupują. Nie ma nastawienia na uczniów studentów imprezowiczów.

Nie oszukujmy się ale sklepy na Wałowej jak zamykają się o 15-17 nie są atrakcyjne.

Dla mnie idealna godzina na zakupy to 17-20 bo tak mam tylko możliwość obecnie. W weekendy albo zamknięte a jak już otwarte to do 12.


wejss
Rhetor
Posty: 1645
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: wejss »

aaee pisze:
09-05-2024, 11:10
Zamknięcie ruchu jest dobrym pomysłem moim zdaniem, dostawy mogą być śmiało dalej wykonywane w tygodniu w godzinach wieczornych. Tak jak funkcjonuje to w innych miastach.

Widok Wałowej w ciągu dnia jest najlepszym przykładem na to, że jesteś w błędzie. Tkwienie w tym błędnym stwierdzeniu, że tam musi być deptak spowodowało to co mamy teraz.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 753
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: figa »

wejss pisze: Wiesz dlaczego na Wałowej nie ma sklepu z np. płytkami ceramicznymi? Odpowiedz sobie sama
I rozumiem, że ten sklep z płytkami będzie tak popularny, że ożywi całą ulicę? Bo wydaje mi się jednak, że ktoś, kto będzie chciał kupić płytki, to i tak do tego celu wybierze duży market.


daniels90
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: daniels90 »

Wielokrotnie było na tym forum wspominane, że Tarnów słabo promuję swoje imprezy, wydarzenia kulturalne. Bardzo często o jakimś wydarzeniu dowiadywałem się już po fakcie. Przechodząc dziś obok dworca zobaczyłem reklamę festiwalu z Rzeszowa:


Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-nu5qE9giC4


Pzet
Prytan
Posty: 178
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: Pzet »

Co ciekawe, ten rzeszowski festiwal jest organizowany przez podtarnowską firmę Al.Capone handlującą spirytualiami.


aaee
Archont
Posty: 659
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: aaee »

figa pisze:
09-05-2024, 12:57
wejss pisze: Wiesz dlaczego na Wałowej nie ma sklepu z np. płytkami ceramicznymi? Odpowiedz sobie sama
I rozumiem, że ten sklep z płytkami będzie tak popularny, że ożywi całą ulicę? Bo wydaje mi się jednak, że ktoś, kto będzie chciał kupić płytki, to i tak do tego celu wybierze duży market.
Zamiast otwierać kolejnego sklepu z ciuchami na Wałowej, może wykorzystać bardziej pod biura?

Na Wałowej otworzyły się kolejne knajpki/restauracje i bardzo dobrze sobie radzą z tego co mi się wydaje.

Kwestia czasu i kolejne będą się pewnie otwierać idąc od Krakowskiej dalej wgłąb Wałowej. Co będzie ludzi coraz bardziej przyciągać.
Ceny w restauracjach są wysokie w porównaniu z poprzednimi latami, ale ludzie też mają więcej pieniędzy w portfelach.

Pzet pisze:
09-05-2024, 17:45
Co ciekawe, ten rzeszowski festiwal jest organizowany przez podtarnowską firmę Al.Capone handlującą spirytualiami.
Ja akurat dowiedziałem się o tym od sprzedawcy w Al.Capone, ale nie ma co się dziwić że nie robią w Tarnowie gdzie frekwencja była by niska, jeśli nie za darmo wejście.
W Rzeszowie mają już ponad 10 sklepów i zapewne otworzą kolejne.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11676
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: defekator »

wejss pisze:
09-05-2024, 08:15
Uważasz, że jak będzie parking na terenie Oskara to ktoś będzie z niego "dymał" na Wałową?
Teraz się ludziom nie chce na Wałową dojść z Brodzińskiego albo Goldhammera. Ludzie są wygodni. Chcę podjechać pod same drzwi

Dlatego i tak wybiorą galerię. Bo nikt nie będzie jechał na Wałową tylko do jednego konkretnego sklepu. A jeżeli będą chcieli odwiedzić więcej sklepów w centrum to tak czy siak będą musieli "dymać" na nogach więc nie ma większego znaczenia gdzie zaparkują.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6885
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: LordRuthwen »

Pzet pisze:
09-05-2024, 17:45
Co ciekawe, ten rzeszowski festiwal jest organizowany przez podtarnowską firmę Al.Capone handlującą spirytualiami.
To teraz zastanów się dlaczego tam a nie tu? Raz, to ilość ludzi (zakładam, że głównie studentów), a dwa... może to ten mityczny klimat inwestorski? :D


LegoFX
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 15-04-2024, 12:50

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: LegoFX »

W naszym dziwnym kraju, gdzie miasto o bogatych tradycjach żużlowych jak Tarnów nie może od lat uzyskać z centrali choćby symbolicznego wsparcia przy remoncie stadionu żużlowego, a na wybudowanym z podatków całej Polski Stadionie Narodowym ( 2 mld zł kilkanaście lat temu ! ) odbywa się GP na żużlu, warto przypomnieć inną inicjatywę, która zaczęta w Tarnowie skończyła w stolicy..

Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego
Prace koncepcyjne mają potrwać około roku, z końcem przyszłego roku powinniśmy zainicjować działalność Centrum w Tarnowie – mówi dyrektor Biura Projektów Specjalnych OPCW Krzysztof Paturej. Tarnów, w oparciu o działające tu Zakłady Azotowe ma być epicentrum myśli technologicznej dla krajów rozwijających się takich jak Afryka czy Azja – dodaje. Potrzebne jest konsorcjum państw, organizacji międzynarodowych i pozarządowych. Centrum powinno być elastyczne w swoich działaniach i dostosowywać się do różnych kultur, różnego zrozumienia bezpieczeństwa i różnych priorytetów narodowych na całym świecie – mówi Bonnie Jenkins z Departamentu Stanu USA.

Jestem zadowolona z postępu prac nad rozwojem Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Tarnowie. Przebywam tu po raz trzeci, przed rokiem, na konferencji inaugurującej pomysł utworzenia specjalistycznej jednostki w Tarnowie, gościliśmy przedstawicieli czterech państw świata, dziś jest ich ponad pięćdziesiąt. To także świadczy o randze przedsięwzięcia. Takie Centrum jest konieczne w procesie zwiększania świadomości bezpieczeństwa chemicznego, podnoszenia kultury chemicznej na całym świecie - podkreśla ambasador Bonnie Jenkins, koordynator programów redukcji zagrożeń. Konferencja potrwa do jutra, 9 listopada. Ważnym elementem będzie wyrażenie poparcia dla "Deklaracji Tarnowskiej" na temat globalnej kultury bezpieczeństwa chemicznego. Dodajmy, że w Tarnowie goszczą m.in. przedstawiciele Algierii, Arabii Saudyjskiej, Armenii, Bangladeszu, Belgii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Chin, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Etiopii, Filipin, Finlandii, Grecji, Holandii, Indii, Indonezji, Iraku, Iranu, Jordanii, Kamerunu, Kataru, Kenii, Libii, Łotwy, Macedonii, Malezji, Meksyku, Niemiec, Nigerii, Pakistanu, Peru, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Sri Lanki, Tajlandii, Ugandy, Ukrainy, USA, Wietnamu, Włoch, Zambii, Zimbabwe, Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
To fragmenty artykułów z 2011/2012 roku. Zapowiedzi były piękne, wyszło ( albo raczej nie wyszło ) jak zwykle. Wchodząc na stronę Centrum ( mającego obecnie siedzibę, a jakże ... w Warszawie) widnieje zdjęcie gości z całego świata zrobione przed tarnowskim teatrem.

https://www.iccss.eu/pl/o-iccss/historia

I tutaj pytanie ( może sugestia dla Prezydenta w trakcie kolejnych rozmów z Prezesem Azotów, MON ?). Czy Tarnów jest jeszcze w stanie coś w tym temacie ugrać ( bezpieczeństwo jest dzisiaj nawet bardziej nośnym tematem niż było te 12 lat temu) czy też temat całkiem umarł i nie jest to możliwe.

PS. Jakby ktoś w stolicy używał argumentu o problemach komunikacyjnych, to przypominam, że Tarnów ma zaledwie 80 km do obsługującego 10 milionów pasażerów lotniska w Krakowie, z którego operuje sporo linii regularnych latających w różne strony świata ( Air Arabia, Austrian, British Airways,Brussels Airlines, Finnair, Air France, Fly Dubai, KLM, Lufthansa, Norwegian, Swiss Air, Turkish Airlines). Mało które miasto w Polsce ma taki komfort.

Awatar użytkownika

recedent
Obywatel
Posty: 89
Rejestracja: 19-12-2014, 01:11
Lokalizacja: Tarnów

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: recedent »

LegoFX pisze:
11-05-2024, 12:46
PS. Jakby ktoś w stolicy używał argumentu o problemach komunikacyjnych, to przypominam, że Tarnów ma zaledwie 80 km do obsługującego 10 milionów pasażerów lotniska w Krakowie, z którego operuje sporo linii regularnych latających w różne strony świata ( Air Arabia, Austrian, British Airways,Brussels Airlines, Finnair, Air France, Fly Dubai, KLM, Lufthansa, Norwegian, Swiss Air, Turkish Airlines). Mało które miasto w Polsce ma taki komfort.
Skoro tak to ujmujesz... To imprezę przeniosą do Krakowa :P

Awatar użytkownika

tbxx
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 29-09-2015, 12:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: tbxx »

Z lotniska czasem można szybciej dojechać do centrum Tarnowa niż do centrum Krakowa ;)


LegoFX
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 15-04-2024, 12:50

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: LegoFX »

recedent pisze:
11-05-2024, 12:56
Skoro tak to ujmujesz... To imprezę przeniosą do Krakowa :P
Nie ma co ukrywać, że z wielu powodów tak się najczęściej dzieje (choć akurat w tym układzie z dwojga złego lepszy dla nas byłby Kraków, bo raz, że prościej zorganizować sensowną tarnowską delegację do Krakowa, a dwa że jak jest już jakiś międzynarodowy kongres, to łatwiej gości ściągnąć na warsztaty/ sympozjum do Tarnowa z Krakowa niż Warszawy).

Ale generalnie to imprezy/nowe miejsca pracy w PL ściąga 5 największych aglomeracji ( Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Trójmiasto), a dla reszty zostają ochłapy. W ostatnich pięciu latach 75% nowych miejsc pracy powstało w tych 5 głównych aglomeracjach Polski. I niestety proces przyspiesza, bo w pięciolatce 2013-2018 było to jeszcze 32%. Podobna koncentracja dzieje się w każdej dziedzinie życia: opiece zdrowia, szkolnictwie, budownictwie mieszkaniowym, inwestycjach.

A jakby się wgłębić w to, gdzie koncentruje się większość z tych ''ochłapów'' czyli 25 % pozostałych nowych miejsc, to sporą część zgarnia 2 liga miast wojewódzkich: Szczecin, Białystok, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Rzeszów czy Opole.


Obrazek


Do poczytania ( jeśli ktoś nie spotkał się wcześniej z tym opracowaniem, to warto, w linku więcej wykresów, mapek i danych) :

https://www.kartografia-ekstremalna.pl/ ... yfuzyjnego


daniels90
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: daniels90 »

24 czerwca wrócą przejazdy meleksem po mieście, który będzie kursował tylko od poniedziałku do piątku. Trochę mnie to dziwi, bo turystów najwięcej jest w weekend.

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... a-tarnowa/

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 753
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: POMYSŁY NA MIASTO

Post autor: figa »

daniels90 pisze:
15-05-2024, 11:21
24 czerwca wrócą przejazdy meleksem po mieście, który będzie kursował tylko od poniedziałku do piątku. Trochę mnie to dziwi, bo turystów najwięcej jest w weekend.

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... a-tarnowa/
W weekendy będą tradycyjne spacery z przewodnikiem.

ODPOWIEDZ