Karta Mieszkańca - ankieta.

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy będziesz korzystała, korzystał z Karty Mieszkańca?

tak
18
32%
nie
39
68%
 
Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Poza tym każdy może wejść do takiej placówki i skorzystać z urządzenia.
Nie mam dzieci w przedszkolu, ale nie byłbym zachwycony gdyby po przedszkolu mógł się plątać każdy obcy. Szkół to również dotyczy.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

D.Kunc-Pławecka pisze: Co do przedszkoli, to docierają do nas też głosy pozytywne - z infokiosków korzystają tam np. rodzice dzieci. Poza tym każdy może wejść do takiej placówki i skorzystać z urządzenia.
To taki żart, prawda? (z tym wchodzeniem?) To co, teraz UM poda na stronie internetowej adresy przedszkoli tarnowskich, żeby sobie osoby z ulicy mogły wejść i skorzystać z infokiosku?



imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Marcin Zaród pisze:
D.Kunc-Pławecka pisze: Co do przedszkoli, to docierają do nas też głosy pozytywne - z infokiosków korzystają tam np. rodzice dzieci. Poza tym każdy może wejść do takiej placówki i skorzystać z urządzenia.
To taki żart, prawda? (z tym wchodzeniem?) To co, teraz UM poda na stronie internetowej adresy przedszkoli tarnowskich, żeby sobie osoby z ulicy mogły wejść i skorzystać z infokiosku?
Jaki żart ;)
A odpowiedzi na to co za 'geniusz' za to jest odpowiedzialny Pani Dorota mi już nie udzieli.
Tak samo na to jakie to pozytywne głosy.

Gdyby tak się dało: To ja Panią zwalniam, pani Doroto. Bo z moich pieniędzy robi sobie Pani jaja. A to mi się nie podoba. Zero normalnego podejścia.

Chyba trzeba zadzwonić do UM, umówić się na wizyte i zadać te kłopotliwe pytania. Bo tak człowiek się nic nie dowie.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Marcin Zaród pisze:
D.Kunc-Pławecka pisze: Co do przedszkoli, to docierają do nas też głosy pozytywne - z infokiosków korzystają tam np. rodzice dzieci. Poza tym każdy może wejść do takiej placówki i skorzystać z urządzenia.
To taki żart, prawda? (z tym wchodzeniem?) To co, teraz UM poda na stronie internetowej adresy przedszkoli tarnowskich, żeby sobie osoby z ulicy mogły wejść i skorzystać z infokiosku?
W przedszkolu na Dąbrowskiej ten cały infokiosk jest tak usytuowany że żeby się do niego dostać to trzeba najpierw zadzwonić domofonem na salę żeby drzwi otworzyli. Ciekawe czy na pytanie - z której grupy dziecko chce Pan odebrać? - padła odpowiedź - z żadnej chciałem w infokiosku po necie posurfować :D

A wracając do tematu to dzisiaj złożyłem w UM wniosek o kartę mieszkańca premium. Wniosek można wydrukować i wypełnić w domu, można też na miejscu pobrać i wypełnić. Do wniosku należy dołączyć ksero dowodu i zdjęcie (podobno zdjęcie oddają ja zeskanują) Czas oczekiwania do dwóch tygodni a po odbiór - i tu niespodzianka - trzeba też osobiście się udać :)

Co się człowiek musi nachodzić żeby 1,5pln zniżki mieś na basen :D


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Marcin Zaród pisze:D.Kunc-Pławecka napisał/a: Co do przedszkoli, to docierają do nas też głosy pozytywne - z infokiosków korzystają tam np. rodzice dzieci. Poza tym każdy m
Ja chyba znowu śnię.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


D.Kunc-Pławecka
Obywatel
Posty: 95
Rejestracja: 10-02-2010, 11:31

Post autor: D.Kunc-Pławecka »

Pytania odnośnie Karty Miejskiej proszę kierować do wydziału Informatyzacji UMT. To wydział, który zajmuje się tym zagadnieniem.
Rzecznik UMT
Dorota Kunc-Pławecka


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

trix pisze: Ja chyba znowu śnię.

Uskrzydleni i uwenowani czytają agorę.

"- Często jeżdżę do szkół. Większość infokiosków jest wyłączona - mówi Przemek, przedstawiciel handlowy. "

"- Niektórzy dyrektorzy mają manierę, żeby wyłączać infokioski. "

Co za odwaga. Już nie kochamy Najwyższego Kierownictwa.

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/7 ... ,id,t.html

a na końcu trochę autopromocji ;)

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Jest też problem z biletem okresowym na karcie miejskiej. Jeśli chcesz sprawdzić status np: kiedy bilet okresowy się kończy - normalna informacja. Musisz dymać na krakowską bo tylko tam sprawdzisz. W Krakowie - w każdym kasowniku, biletomacie w autobusie, tramwaju i tym na zewnątrz + w Internecie.

Gratuluję tym co piszą specyfikację tych projektów. Panie Kierowniku toast w górę serca i po PREMII DLA NICH :) są mistrzami.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

MST wónraT pisze:
trix pisze: Ja chyba znowu śnię.

Uskrzydleni i uwenowani czytają agorę.

"- Często jeżdżę do szkół. Większość infokiosków jest wyłączona - mówi Przemek, przedstawiciel handlowy. "

"- Niektórzy dyrektorzy mają manierę, żeby wyłączać infokioski. "

Co za odwaga. Już nie kochamy Najwyższego Kierownictwa.

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/7 ... ,id,t.html

a na końcu trochę autopromocji ;)
Fajnie, że ktoś o tym napisał, szkoda, że w stylu:
Pieniądze rozwalone na coś co nie działa ale w sumie to nic takiego, innym też się zdarza.

Liczyłem na coś w stylu ostrej krytyki i pytanie o konsekwencje. O naiwny ja.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

D.Kunc-Pławecka pisze:Pytania odnośnie Karty Miejskiej proszę kierować do wydziału Informatyzacji UMT. To wydział, który zajmuje się tym zagadnieniem.
Pytania niewygodne kierujcie gdzie indziej, pytania na które moge się pochwalić odpowiem ?
Taką ma Pani politykę ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Dzwoniłem do UM, porozmawiałem z jednym z informatyków i w trochę oddolnie i nie zawsze oficjalnie powiedział mi co i jak z tymi kioskami było, dlaczego jest jak jest itd. W wolnej chwili ubiorę to co się dowiedziałem w jakieś mniej lub bardziej zgrabne słowa i wklepię tutaj na forum.
Im Lazy and I like it


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Chętnie przeczytam :).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ ... bydgoszcz/ - ciekawe jak to im będzie działać, czy wyjdzie mariaż prywatnej firmy z miastem.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re:Tarnów wydał na infokioski fortunę.

Post autor: MST wónraT »

D.Kunc-Pławecka pisze:Witam serdecznie,

Zakup infokiosków właśnie dla placówek edukacyjnych był jednym z warunków otrzymania dofinansowania. Poza tym chodzi o to, aby urządzenia znajdowały się w miejscach, gdzie nie będą narażone na dewastowane i w których jest łatwy dostep do prądu i Internetu (w prywatnych lokalach nie jest to niestety takie oczywiste). Część urządzeń już została przeniesiona w ogólnodostępne miejsca. Po jednym zamontowano w Zespole Przychodni Specjalistycznych, Mościckim Centrum Medycznym i Parku Wodnym. Kolejny pojawi się w Gemini. Co do przedszkoli, to docierają do nas też głosy pozytywne - z infokiosków korzystają tam np. rodzice dzieci. Poza tym każdy może wejść do takiej placówki i skorzystać z urządzenia. I sprawa ostatnia, dzięki infokioskom będzie można w niedalekiej przyszłości np. wgrać sobie na kartę miejską kupiony wcześniej przez Internet bilet okresowy (urządzenia mają czytniki).
Tarnów wydał na infokioski fortunę, a pożytku z nich nie ma dziś żadnego.

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,12844585/" onclick="window.open(this.href);return false;

__________________________________________________________
wysłano z Samsung Family Hub 2.0

ODPOWIEDZ