"Tanie paliwo" w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jak ostatnio wyczyściłem butlę do 0 to zrobiłem na niej około 420 km na 35 litrach w trasie.
Obecnie robię jakieś 360 w dwa dni, nie wyjeżdżam wszystkiego i tankuję jakieś 29-30 litrów.

Awatar użytkownika

asziatko
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 11-03-2012, 11:25
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: asziatko »

Jaką masz instalację LPG i jaki samochód?. Bo widzę że że butle masz taką samą jak ja 35 l a ja robię nie całe 300 km po mieście tak w granicach 240 - 250 km. A w trasie na 25 l zrobiłem 280 km.
Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Instalacja to holenderska sekwencja niepierwszej młodości a auto to renault scenic

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ja tankuję gaz zazwyczaj u Valdiego i nie narzekam. Parę razy się naciąłem na Statoilu - może mam instalację inaczej ustawioną niż jakiś tam standard, ale na Statoilu potrafiło mi chapnąć po 18 litrów w trasie, a na paliwie u Valdiego jakieś 15 jeżdżąc tymi samymi drogami.
Jednak najlepiej wspominam stacje.... Lukoil w Czechach - stamtąd miałem najmniejsze spalanie.

Awatar użytkownika

asziatko
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 11-03-2012, 11:25
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: asziatko »

Ja z kolei mam złe doświadczenia z LPG ze stacji VALDI. Zrobiłem zawsze mniej km jak na LPG z innej stacji. Np. na LPG z VALDI zrobiłem po mieście 220 km a ze STATOIL'a 245 km. To jest różnica jak by nie było.
Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

asziatko, i dlatego mam wrażenie, że na stacjach mają różny skład gazu, który pasuje do różnego typu instalacji. Tobie pasuje Statoil a mnie Valdi. Komuś innemu pewnie Czakram podejdzie itd.

Awatar użytkownika

asziatko
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 11-03-2012, 11:25
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: asziatko »

Goscinny, tu masz rację że skład gazu jest różny na stacjach nie ma tego samego gazu na dwóch stacjach.

Poprzedni samochód np. tolerował LPG z CZAKRAM'u ale obecny już nie, znaczy jechać jedzie ale nie zrobię więcej jak 200 km po mieście.
Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

do teorii o składach gazów (większość tarnowskich stacji, czy dużych czy małych, zaopatruje ta sama cysterna) dołóżcie jeszcze praktykę -- ciśnienie, przy którym odbija pistolet przy dystrybutorze.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

asziatko
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 11-03-2012, 11:25
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: asziatko »

Oj tak ciśnienie w dystrybutorze też dużo robi roboty. Nie ma tak żeby zawsze dystrybutor odbił tak samo przy tankowaniu.
Pozdrawiam
Artur


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

ja powiem tak tankowałem dawniej LPG na Rzeszutko i auto pracowało dobrze równo i wszystko było ok poza tym że auto paliło ponad litr gazu na 100 km więcej w porównaniu do stacji BP czy LOTOS a przy moim zbiorniku 50l jest to różnica 5 6 litrów gazu więc sporo


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Ceny paliw idą w górę, mimo spadków cen ropy. Tak jak się spodziewałem ropa brent znalazła punkt równowagi w okolicach 60 USD za baryłkę, od kilku dni mamy powolne spadki na światowych giełdach, obecnie ropa Brent po 57,5 USD/bbl. Jednak cały czas dolar drożeje to powoduje dalsze podnoszenie cen paliw w hurcie.

Obecnie w hurcie ceny benzyny wyprzedziły ceny oleju napędowego i wynoszą odpowiednio 3,72 za litr ES95 oraz 3,71 za litr ON (ceny z wszystkimi opłatami ale bez podatku VAT i bez marży detalicznej).

Ceny LPG również pójdą w górę (zawsze reagują z pewnym opóźnieniem względem paliw tradycyjnych) - ceny hurtowe autogazu w ciągu ostatniego tygodnia poszły w górę od 10 do 12 groszy za litr.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

Rano: Orlen Mościckiego ES95 4.63 - Bonarka w Krakowie 4.41

aktualna cena ropy na giełdzie 56$/Baryłka. $ taniej!!


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Ropa tanieje, dziś nawet ponad 4%. Niestety dolar kontynuuje rajd w górę. Dlatego u nas ceny raczej będą stały w miejscu lub jeszcze lekko pójdą do góry.

Co ciekawe w hurcie olej napędowy od dwóch dni lekko taniał, a benzyna dalej drożała, benzyna jest już 7 gr na litrze droższa od ON, a jeszcze 2 tygodnie temu była 10 gr. tańsza.

Zwyżki w hurcie kontynuuje także LPG - od minimów cenowych wzrósł już od 14 do 16 groszy na litrze.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

asziatko
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 11-03-2012, 11:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: asziatko »

I widać już ceny w górę LPG na wszystkich stacjach w Tarnowie. Jeszcze gdzie nie gdzie wczoraj była różnica 10 - 14 gr to dziś jest wszystko prawie na jednym poziomie od 1.76 do 1.79 gr za l/LPG.
Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: "Tanie paliwo" w Tarnowie

Post autor: gushman »

asziatko pisze:I widać już ceny w górę LPG na wszystkich stacjach w Tarnowie. Jeszcze gdzie nie gdzie wczoraj była różnica 10 - 14 gr to dziś jest wszystko prawie na jednym poziomie od 1.76 do 1.79 gr za l/LPG.
Po raz pierwszy widziałem sytuację, że na Spokojnej gaz był po 1,77 zł a na Shellu u góry po 1,69. :) Później sytuacja wróciła do normy, czyli Shell podniósł cenę o 10 gr.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ