SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Zygmunt
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 06-07-2013, 11:13

Post autor: Zygmunt »

Od tygodnia chłopaki wzięli się za poprawianie odpływów i łatanie dziur na Kochanowskiego (ZM). Aż miło patrzeć. Większość małych ubytków załatana, zostały te największe. Jeszcze tylko tę starą bramę od ZM zlikwidować i przejezdność byłaby znacznie lepsza.

PS Na Warsztatowej jakieś prace ziemne. Wie ktoś o co chodzi? Może to przygotowania pod przyszłe połączenie SAG - Krakowska?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Na Warsztatowej Wodociągi wciągają nowe rury wodne (w stare rury :)).


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

ja do użytkownika Leon napiszę w nawiązaniu do jego wesołych wypocin w temacie o inswestycjach.

czy mógłbyś przedstawić jakąkolwiek alternatywę dla SAG i poprawy sytuacji w mieście? tylko proszę bez bujania w obłokach.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

To ja moze cos podpowiem (bez wynagrodzenia :D )cos tym doradco/eksperta mianowicie chodzi o zajezdnie autobusowa na Kochanowskiego a raczej z tego co tam pozostalo dziury wielkosci juz na metry glebokosci nawet 30 cm ,wiaty przerdzewiale z brakujacymi kawalkami dachu ,sladowe ilosci lawek itp. .....moze warto byloby sie tym terenem zainteresowac dla tych przyszlych setek,moze tysiecy nowych pracownikow? :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Racja, ten rejon pachnie mega komuną!


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Post autor: Trishelle »



toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Kulfon pisze:. .....moze warto byloby sie tym terenem zainteresowac dla tych przyszlych setek,moze tysiecy nowych pracownikow? :D
Pewnie masz rację tylko zmuś tu właściciela aby coś zrobił. No i kto tam w ogóle nim jest? Miasto czy ZM?


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Post autor: R p T »

Kulfon pisze:To ja moze cos podpowiem (bez wynagrodzenia :D )cos tym doradco/eksperta mianowicie chodzi o zajezdnie autobusowa na Kochanowskiego
Ja też podpowiem (również bez wynagrodzenia)

http://komunikacja.tarnow.pl/pliki/Plan ... arnowa.pdf

na str. 23
"Planuje się modyfikację obecnej oferty przewozowej poprzez:
(...)zmiana przystanku początkowego linii 208, 225 i 227 z Zakładów Mechanicznych na przystanek na nowym parkingu przy ulicy Pułaskiego."

Opracował to Zespół specjalistów ds. publicznego transportu zbiorowego REFUNDA Sp. z o.o. z Wrocławia.
Mają piękne czerwone logo z napisem Refunda® PROFESJONALNE USŁUGI DORADCZE
Racja, ten rejon pachnie mega komuną!
Ja napiszę
Racja, to opracowanie pachnie mega komuną!
Kto miał (nie)przyjemność korzystać z Komunikacji Miejskiej we Wrocławiu dobrze wie jakie zdanie mogę mieć o fachowości zespołu specjalistów.

Jedyne co mogłem, to wstawiłem :?: :?: :?: jako komentarz, ale teraz napiszę co sobie pomyślałem - dbają o nasze zdrowie i kondycję fizyczną.
Teraz już wiem, że chodziło o coś więcej.
Pracownik CallCenter przejdzie się kilkaset metrów piechotką z Pułaskiego na Mechaniczne, dotleni się - to będzie wydajniej pracował.
Po godzinach spędzonych "na słuchawkach" rozprostuje swoje kości maszerując dziarsko do domu.

Jak ktoś jest ciekawy jakie "kfiatki" znalazły się w tym opracowaniu i za co Miasto wywaliło w błoto nasze pieniądze - to zapraszam do lektury komentarza, który napisałem w czwartek, 13 lis. 2014 na:
http://tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=15670
ale ewentualną dyskusję n/t opracowania proponuję przenieść do wątku o MPK.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Masakra dajmy na to pracownik ZM chcacy skorzystac z komunikacji juz teraz musi dralowac z kilometr na zajezdnie .... panowie teraz zapewnia mu dodatkowy spacer az na Pulaskiego pod dworce ..... zamiast puscic ruch przez Mechaniczne chociaz w szczycie panowie go nawet z zajezdni eliminuja .....no w sumie po co remontowac samo sie zawali ot tarnow w calej okazalosci.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Aghar »

Przy rozbudowie SAG-ów wykonują też przystanki autobusowe. Miejmy nadzieję, że puszczą tam jakąś linię.


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Post autor: R p T »

Aghar pisze:Przy rozbudowie SAG-ów wykonują też przystanki autobusowe. Miejmy nadzieję, że puszczą tam jakąś linię.

W Tarnowie :?: Że w innych miastach - to wiem - da się.

Podczas budowy ronda Czysta x Mościckiego x Wody (jakoś nie mogę się przyzwyczaić do nazwy Żołnierzy Wyklętych) pytałem dlaczego po stronie "Mrówki" nie ma chodnika w projekcie; podobnie zresztą, jak na Wody, gdzie jednostronnie puszczono ciąg pieszo-rowerowy.
Padła odpowiedź, że nie ma takiej potrzeby, bo ruch jest mały.
To atakuję z drugiej strony - czy przez Wyszyńskiego, SAG, Mechaniczne, Warsztatową i Krakowską do dworca PKP przewidziana jest linia autobusowa?
Podobna odpowiedź - przecież każdy wygodnie dojedzie samochodem.

To jest właśnie myślenie "po tarnowsku".

Jeszcze nie było mowy o MKA (Małopolskiej Kolei Aglomeracyjnej) i budowie parkingu P&R a ja marzyłem o mieście w którym wygodnie i przyjemnie się żyje, gdzie funkcjonuje Transport Zrównoważony.

Co lepsze? Budować jeden duży parking P&R przy dworcu, czy np. mniejszy przy "słoniu" na Niedomickiej i uruchomienie linii autobusowej do centrum przez SAG. Podobnie z innymi wlotówkami do miasta. Przy okazji mieszkańcy peryferyjnych dzielnic zyskaliby dogodne połączenia KM.

Koniecznie musimy robić te same błędy, których na zachodzie się wstydzą i wydali masę szmalu na ich poprawianie.

Na ostatnim czacie zadałem takie pytanie:
16:46 (rpt) Co to jest transport zrównoważony? Proszę opisać w 3 zdaniach.
Prezydent odpowiedział:
Taki, jaki powinniśmy mieć w Tarnowie ;) Po szczegółową definicję zapraszam do specjalistycznej literatury.
W świetle zamierzeń inwestycyjnych i programu wyborczego czarno widzę "Taki, jaki powinniśmy mieć w Tarnowie"
Na pewno nie jest taki, jakiego oczekuję od dobrego gospodarza.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

R p T pisze:przewidziana jest linia autobusowa?
Podobna odpowiedź - przecież każdy wygodnie dojedzie samochodem.
Dlaczego na tym boisku do koszykówki rośnie trawa? YYYYY bo to boisko do wrzutów do kosza. Zawsze się znajdzie uzasadnienie głupoty :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

To tak w skrócie bo się już pogubiłem - będzie jakiś autobus do SAG czy też nie będzie.

Bo jeżeli nie to inaczej niż kretynizmem kogoś tam "odpowiedzialnego" wytłumaczyć się nie da. Zwłaszcza, że wystarczyłyby pewnie z 6 kursów na dzień - skorelowanych z godzinami otwarcia i zamknięcia największych (lub najmniej małych ;) ) zakładów.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Józiu
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 30-05-2012, 22:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Józiu »

Dzwoniłem do TOKu i dowiedziałem się, że jeżeli będzie zapotrzebowanie to linie autobusowe w SAGu na pewno się pojawią. W projekcie jest uwzględniona potrzebna infrastruktura.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Czyli co stanie się z terenem obecnej (ruiny) zajezdni na Kochanowskiego?

ODPOWIEDZ