Którą konsolę wybrać?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

rzuf pisze:Wiesz jedni wolą zapłacić więcej i mieć super zabawę niż mieć jej namiastkę ;P
Hmmm na kinect też masz super zabawę :P Bez kupowania dodatkowych kontrolerów itp ;) Ale zgodzę się :) czasem lepiej dać więcej dla lepszej frajdy ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

No to wychodzi na to, że stanąłem przed podobnym problemem.
Zastanawiam się pomiędzy Xboxem, PS3 i PS4.
Zestawu gier nie mam żadnego, w FPS-y nie gram (w zasadzie w grę wchodziły by symulatory, strategie i wiedźmin :P ), bardziej mi chodzi o coś w rodzaju ruchowych. Nie lubię też nowych gier nastawionych na grafikę a nie miodność grania.
Możecie podać propozycje + uzasadnienie?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze:N(w zasadzie w grę wchodziły by symulatory, strategie i wiedźmin :P ),

No to pod taki zestaw gier na PC będziesz miał zawsze większy wybór. Tylko ten wiedźmin może na starszym sprzęcie nie dać rady. Ale wydając mniej niż konsola na modernizację kompa złożysz coś i pod wiedźmina (chociaż przecieki, że jeszcze kilka miesięcy temu potrafił przycinać na GTX Titan optymizmem nie napawają) ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

lata grania mam za soba lata 1998-2001 na sprzecie Pentium II i grafika RivaTNT/Riva128

obecne gry wogole mnie nie ciagna

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

defekator, nie bój boba, na tym sprzęcie co mam obecnie jeszcze chwilę będę w stanie grać w co tylko chcę :) Chodzi konkretnie o konsolę.
krzychu, dlatego napisałem, że nowe gry mnie nie ciągną, wolę stare, zawierające miodność i fabułę.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

LordRuthwen pisze:Zastanawiam się pomiędzy Xboxem, PS3 i PS4.
Też się podpinam z zaciekawieniem.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Najlepiej gdzieś pograć na wszystkich i zdecydować co najlepiej leży. Ze wszystkich konsoli z którymi miałem do czynienia (PS, XBox, Wii), najbardziej mi pasuje PS (gry od Sony, system, pady, move, dysk, bluray...). Teraz gdybym miał brać 3 lub 4 też bym się zastanowił, bo na PS3 masz teraz ogrom gier za przystępną cenę, no i sama konsola teraz kosztuje niewiele. PS4 też strasznie droga nie jest, bo kosztuje tyle co niedawno jeszcze jej poprzedniczka. Za to gry są droższe i mniej tytułów pewnie. Xboxowego badziewia nawet nie wspomnę, bo to nie moja estetyka i ergonomia. Do ruchowych gier najlepsza jest Wii, choć to już trochę stary sprzęt i graficznie nie powala to jednak najlepsza zabawa była z tą konsolą. Dla dzieciaków najlepszy jest Kinnect bo nie ma padów, ale i same gry są raczej oparte na prostych ruchach, mnie nie przekonały. PS Move jest dużo lepszy, ale i droższy, bo pady kosztują, nieco więcej niż Kinnect. Za to gry wojenne z karabinem Move rozwalają system :) Do tego w Sony masz od razu BluRay, sporo zaj* gier produkcji Sony których Xboxowcy zazdroszczą :lol: Moim zdaniem zamiast PS4, najlepiej kupić PS3 i furę używanych gier.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

PS3 będę miał na testy dzięki uprzejmości jednego z kolegów stąd :)


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

ja mam taki pomysl

wynajac jakas sale z pradem i stolikami najlepsza by byla klasa w szkole

wlaczyc routerek zrobic LAN i pograc w cos w trybie multiplayer

przyjsc trzeba by bylo z laptopem i myszka

:)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Jeżeli chcesz kupić konsolę starszej generacji (PS3, Xbox 360) to w tym momencie nie ma znaczenia co wybierzesz jeżeli nie zwracasz uwagi na gry. Cena obu konsol jest podobna, cena gier tak samo. Pamiętaj że Konsole się kupuje dla normalnych gier, tych z pada itd. Casualowe ruchowe gry to tylko początek, zostają szybko wypartę przez normalne tytuły.
Exclusive dla obu konsol to już wybór własny. Sony ma Gran Turismo, God of War albo Last of Us. Xbox ma w exlusivie Forze (która niszczy moim zdaniem gran turismo), Halo, Gears of War, Wiedźmina 2 konsolowego który jest wydany tylko na Xboxa. Więc tak jak mówiłem każdy ma wybór.
Jeżeli chodzi o kontrolery ruchowe, to jest to już w tym momencie nisza w która nie warto iść, skończyły się czasy skakania przed konsolą. Na ostatnich targach próżno szukać casualowych gier sterowanych ruchem. Grałem na move i na kinekcie. Powiem że kincect jest o wiele fajniejszy, nie trzeba trzymać zadnych padów, gra się wesoło, bo sensor łapie ruchy bez problemu. Jest to tańsze i moim zdaniem fajniejsze rozwiązanie.

Co do Padów to pad od Xboxa360 jest bardziej ergonomiczny niż ten od PS3. Grając gry głównie będziesz używał analogów, a te są ulokowane lepiej w padzie od Microsoftu. Jest to zdanie większości specjalistów od gier, oczywiście sa tacy którym bardziej przypadł pad do PS, ale moim zdaniem za mało grali na Xboxie :))Dopiero w następnej generacji Sony poprawiło Pada który stał się o wiele lepszy. Mówie to jako gracz grający na obu konsolach.

Co do następnej generacji czyli Ps4 i Xbox ONE. Obie konsole są drogie, gry są drogie, i jest ich już dużo. Wychodzą cały czas, bo to w niedługim czasie stanie się już standardem i będziemy moli zapomnieć o grach na current geny (Ps3, Xox360). Z tych dwóch konsol polecam PS4. Xbox ONE przespał start i na razie oprócz serii Forza nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Cały system, interfejs itd. jest tragiczny, gry w wiekszości działają na 900p i nie pełnych 60 klatkach na sekundę.
Za to Ps4 ma dośc fajne gry, ale najważniejsza jego zaletom jest to że więcej gier działa w pełnym 1080p i 60FPS.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Post autor: Frytek »

Na Xbox 360 w starszych wersjach działają kopie zapasowe ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Frytek, na PS3 też, żadna nowość.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Rossi
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 28-10-2014, 14:31

Post autor: Rossi »

Sam użytkuję PS3 i muszę powiedzieć, że w chwili obecnej jest to jedna z lepszych konsol na rynku.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

na jana pawla w wypozyczalni filmow dvd mozna nabyc uzywane gry na rozne konsole fajna sprawa :)

ODPOWIEDZ