Tarnów. Stąd wyjechało najwięcej ludzi w Polsce!

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Post autor: marwaldor »

Nie lubię pasożytnictwa.


Autor tematu
Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

marwaldor pisze:Kruszycie kopie o dane statystyczne.


Myślę, że niedługo Tarnów zwyczajnie (przepraszam za określenie) zdechnie (patrz umierający sektor prywatnej przedsiębiorczości), zostaną emeryci i renciści, a na Krakowskiej i Wałowej będą tylko banki i operatorzy GSM. No i zostaną jeszcze kościoły-ale to inna bajka.

Ostatni zgasi światło.
Dane sa bezlitosne jasno i dobitnie pokazuja realny świat i nawet różowe okulary moda tego nie zmienia :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Post autor: Trishelle »

Podaję sprawdzone dane.... Znam ludzi, którzy się przeprowadzili do Tarnowa z innych miejscowości, a nawet z Krakowa. Co więcej zrobili to z rodzinami... Nie wiem jak to jest liczbowo, ale teraz znam takich ludzi więcej niż kiedyś, chociaż ci wybierają przede wszystkim nasze suburbia. Z jednej strony to prawda, ale z drugiej fakt nic nie wnoszący do wątku, jak kolegi ze strony wcześniej.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Ostatnio się dowiedziałem, że kolegi znajomy przeprowadził się do Tarnowa razem z żoną i dziećmi uwaga z ...Gdańska!!!


lucyas
Obywatel
Posty: 28
Rejestracja: 24-06-2012, 10:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: lucyas »

Przemeldowałem się z cofającego w rozwoju miasta wręcz z umarłego... do KTA i jestem z tego bardzo zadowolony. nawet bym się cieszył z przemeldowania do RZ!!. Gratulacje prezydenci rezydenci... tak dalej :!: :o

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Post autor: marwaldor »

Miejsca pracy to nie obietnica. To deklaracja. Wywiad z Romanem Ciepielą
http://www.tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=15974

W z wiązku z napływem nowych mieszkańców do miasta (jak udowadniają przedmówcy) Pan Roman stworzy nowe miejsca pracy.
Buchachacha :)


Autor tematu
Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Ja tam mogę zadeklarować(nie obiecać :D ) że będę robił wszystko aby Tarnów liczył do 2020 roku 150 tyś.mieszkańców ... darujcie sobie :D
Ludzie stad masowo wyjezdżaja co na tle tych którzy się tu jednak wprowadzaja stanowi kiepska perspektywę czy się to komuś podoba czy nie.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

lucyas pisze:Przemeldowałem się z cofającego w rozwoju miasta wręcz z umarłego... do KTA i jestem z tego bardzo zadowolony.
A w jakiej miejscowości pracujesz?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


AMelka
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 10-02-2010, 21:55

Post autor: AMelka »

defekator pisze:
lucyas pisze:Przemeldowałem się z cofającego w rozwoju miasta wręcz z umarłego... do KTA i jestem z tego bardzo zadowolony.
A w jakiej miejscowości pracujesz?
W Krakowie, Sączu, Radomiu, Mielcu, Żabnie, Niecieczy.... jakie to ma znaczenie?
Znajdę pracę w Rzeszowie, Wa-wie, będę tam pracować, a mieszkać tu. A co - może stać mnie na dojazdy. I tam nie będą "tępić" mojej rejestracji....
Też niedobrze?

Czy nie popadamy przypadkiem w skrajności?

Dla wyjaśnienia: u mnie KT. I chciałabym być normalnie (a nawet przyjaźnie) traktowana w innych częściach kraju (a bywam często).


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

lucyas pisze:Przemeldowałem się z cofającego w rozwoju miasta wręcz z umarłego... do KTA i jestem z tego bardzo zadowolony. nawet bym się cieszył z przemeldowania do RZ!!. Gratulacje prezydenci rezydenci... tak dalej :!: :o
Jak tak się cieszysz to weź wejdź sobie na forum swojej miejscowości i tam się udzielaj. Opuść nas. Aha i pracy też poszukaj w swojej miejscowości. Jesteś jak pijawka sącząca z tego miasta ile wlezie oddając wszystko swojej miodem i mlekiem płynącej nowej krainie. I pewnie w tym wymarłym mieście bywasz czasem na rynku na piwku. I pewnie bujałeś się w tym wymarłym mieście na Azoty Grand Festiwal.Nie idź tą drogą. Powiadam wam, nie srajcie we własne gniazdo.


AMelka
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 10-02-2010, 21:55

Post autor: AMelka »

wejss pisze:
lucyas pisze:Przemeldowałem się z cofającego w rozwoju miasta wręcz z umarłego... do KTA i jestem z tego bardzo zadowolony. nawet bym się cieszył z przemeldowania do RZ!!. Gratulacje prezydenci rezydenci... tak dalej :!: :o
Jak tak się cieszysz to weź wejdź sobie na forum swojej miejscowości i tam się udzielaj. Opuść nas. Aha i pracy też poszukaj w swojej miejscowości. Jesteś jak pijawka sącząca z tego miasta ile wlezie oddając wszystko swojej miodem i mlekiem płynącej nowej krainie. I pewnie w tym wymarłym mieście bywasz czasem na rynku na piwku. I pewnie bujałeś się w tym wymarłym mieście na Azoty Grand Festiwal.Nie idź tą drogą. Powiadam wam, nie srajcie we własne gniazdo.
Bajka!!
Forum tarnowskie - tylko dla tarnowian,
tarnowskie ulice - tylko dla tarnowian,
miejsca pracy w Tarnowie - tylko dla tarnowian,
usługi miejskie/powiatowe Tarnowa - tylko dla tarnowian,
Tarnów dla dla tarnowian.
Tarnów - stolica subregionu tarnowskiego.
BRAWO!

Kto z tarnowian w ostatnim miesiącu był w tarnowskim teatrze (i kupił bilet)?
Kto z tarnowian w ostatnim miesiącu był w tarnowskim kinie (miejskim!) i jak wyżej?
Kto z tarnowian w ostatnim miesiącu był na tarnowskim basenie (i jak wyżej - bilet)?
Kto z tarnowian w ostatnim miesiącu był w Galerii Miejskiej (i - jak wyżej)?
Kto z tarnowian w ostatnim miesiącu był w Bibliotece Miejskiej?
O służbę zdrowia nie pytam, bo z miejskich jednostek został Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika.

Piwko można wypić poza miastem.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

@AMelka - pytałem po prostu z ciekawości. Niepotrzebnie się obruszasz. Ale skoro już to zrobiłaś - to owszem - dość często spotykam się z postawą - zwłaszcza u świeżo upieczonych "katalończyków", że oni absolutnie tego miasta do niczego nie potrzebują ale jak przyjdzie co do czego to się okazuje, że pracują w Tarnowie, zakupy robią w Tarnowie, do lekarza chodzą oczywiście w Tarnowie a nawet z oferty rozrywkowej i kulturalnej jak już im się znudzą "Dni Karpia" czy też innej fasoli korzystają w Tarnowie.
Nikt nie broni nikomu spoza Tarnowa korzystać z tego z czego chce na jego terenie- ale jeżeli ktoś nie czuje się w żaden sposób z miastem związany niech nie stawia miastu wymagań.

Konflikt między KT a KTA wynika po części z działań władz miasta ale po części jest też wynikiem roszczeniowej postawy "katalończyków". Ale to już temat na inną dyskusję.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


AMelka
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 10-02-2010, 21:55

Post autor: AMelka »

Nie, nie obruszyłam się, no, może trochę ;-)
Może chciałam otworzyć inne spojrzenie? My (tarnowianie) też gdzieś bywamy: nie uwierzę, że nie bywamy u lekarzy w Krakowie, w Rzeszowie, w Sączu, czy też w Mielcu, że nie bywamy w centach handlowych poza naszym miastem, że nikt nie pracuje poza miastem...
Spojrzałam tylko na źródła dochodów miasta i przedsiębiorców z siedzibą w mieście.
To jest ogólne spojrzenie i nie dotyczy tylko naszego miasta. Ale nie można popadać w skrajności.

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Post autor: marwaldor »

Bajka!!
Forum tarnowskie - tylko dla tarnowian,
tarnowskie ulice - tylko dla tarnowian, [...]
Brawo AMelka.
Riposta jak złoto :)

Sam w planach odjazd na wieś, kiedyś też będę KTA :)


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

AMelka pisze:Kto z tarnowian w ostatnim miesiącu był w tarnowskim teatrze (i kupił bilet)?
Kto z tarnowian w ostatnim miesiącu był w tarnowskim kinie (miejskim!) i jak wyżej?
Kto z tarnowian w ostatnim miesiącu był na tarnowskim basenie (i jak wyżej - bilet)?
Kto z tarnowian w ostatnim miesiącu był w Galerii Miejskiej (i - jak wyżej)?
Kto z tarnowian w ostatnim miesiącu był w Bibliotece Miejskiej?
O służbę zdrowia nie pytam, bo z miejskich jednostek został Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika.
Oznajmiam iż w tym miesiącu byłem na basenie, w kinie i w teatrze na Tali. Reszty nie udało mi się zrealizować. Jeżeli ty siedzisz w domu przed telewizorem i pakują ci do głowy tą papkę, to się nie dziwię frustracji. Wyjdź na na miasto i zacznij żyć.

ODPOWIEDZ