Po co nam Straż Miejska?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

LordRuthwen pisze:Kirk, w takim celu, że instytucje mające stać na straży porządku same to prawo łamią.
Widziałeś kiedyś takie pismo? Ja tak, całkiem nie dawno. Masz 4 możliwości do wyboru:
1. Jestem winny i przyjmuję mandat.
2. Nie jestem winny, jechał Kowalski.
3. Nie pamiętam kto jechał czyli jestem winny i płacę mandat bez punktów.
4. Nic nie powiem i płacę mandat bez punktów czyli jestem winny.
Ok przyznam, że wariantów 2, 3, 4 nie brałem w ogóle pod uwagę w tamtej wypowiedzi, sądziłem, że chodzi o ewidentne sytuacje kiedy zdjęcie wykroczenia zrobione zostało właścicielowi pojazdu, a ten uchyla się od odpowiedzialności powołując się na niezgodny z konstytucją sposób pozyskania tego zdjęcia lub coś w tym stylu. Co do braku zdjęcia przy mandacie, zgadzam się.
Państwo postępuje bezprawnie w taki sposób jak LordRuthwen i Jacek piszecie, ale czy zgodnie z prawem postępuje ten, kto wie komu pożyczył samochód w danym dniu, ale przez "amnezję" nie wskazał tej osoby, żeby punktów nie dostała?


luk
Obywatel
Posty: 37
Rejestracja: 07-08-2011, 19:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: luk »

Kirk pisze:
LordRuthwen pisze:Polecam: http://3obieg.pl/mandaty/
30 zł to mniej niż 200 :)
Ja się zastanawiam czemu służy takie szukanie luk/nieścisłości w prawie albo sposobu obejścia prawa w celu uniknięcia kary. To znaczy, że jeśli fotoradar zrobił zdjęcie mojego wykroczenia, które musiałem popełnić świadomie skoro znam PORD, to dzięki takiej aplikacji mogę uniknąć kary? Jak to się ma do tych wszystkich dyskusji o bezpieczeństwie na drogach, o surowym karaniu wykroczeń i przestępstw na drogach?
Już odpowiem. Tak dostałem wezwanie

Chodzi o pewne nieścisłości w których SM lawiruje. Działają w geście prawa a robią niektóre rzeczy niepotrzebne. Tak przyznaje sie do winy, ale ich działanie w niektórych przypadkach jest NIEzgodne z prawem. Powiedzcie mi gdzie w DZ.U. lub innym urzędowym biuletynie znajdziemy wzory wezwań i dokumentów jakie nam przysyłają. Bo ja nie znalazłem. Czyli jak tez mogę sobie cos takiego napisać . Przecie działają zgodnie z wytycznymi ustawodawcy.
Jak oni mogą lawirować NIEzgodnie z prawem to my chyba tez możemy.
Czy przyczepa ma kierującego-nie, właścicielem jestem ja. Jak by to była policja to nie mamy o czym rozmawiać, maja w swojej działalności uprawnienia. Obrazek Obrazek

LordRuthwen zgadzam sie z toba na całej Lini

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen - jest jeszcze 5 przypadek:

5. Jestem winny, przyjmuję mandat, ale SM mi nie wierzy.

Ostatnio nawet w TV pokazywali taki przypadek. Babka jechała samochodem, zrobili jej fotkę. Ona się rozpoznała na zdjęciu, powiedziała, że faktycznie jej wina i niech jej mandat dają. A na to jakiś typowy ze SM stwierdził, że na tym zdjęciu jest jakiś facet i on kieruje sprawę do sądu.
Teraz mieszkańcy tamtego miasta zapłacą kupę kasy za jakiegoś kretyna, który chce być lokalnym bogiem.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

A mnie dziś zaskoczyli panowie ze Straży Miejskiej. Na placu Kazimierza blokady pozakładane. W końcu; bo to co się działo w tym miejscu w ostatnich dniach (chodzi o parkowanie), wołało o pomstę do nieba.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Taaaa i jaki jest sens unieruchamiania źle zaparkowanego pojazdu? Albo blokującego ruch?
Odholować!

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

Jak odholują to już dupa zbita (jak mówią patologiczni rodzice).

A jak jest założona blokada to zawsze można jeszcze pogadać.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Jan Kowalski pisze:
A jak jest założona blokada to zawsze można jeszcze pogadać.
Prawdę mówiąc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek

Z fb Mistrzowie parkowania Tarnów.

_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


.

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

W kontekście sukcesu, jakim niewątpliwie jest obecność GPS w Straży Miejskiej w Tarnowie (http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/ ... a-z-gps-em), ja się chciałem zapytać, czy ktoś zapytał użytkowników w terenie (czyt. strażników z patroli), by wypowiedzieli się anonimowo na temat zasięgu łączności, wygody pracy itd? Bo chyba nie... Ale sukces należy odtrąbić w mediach. A jak! Zaś odpowiedzi udzielone w latach ubiegłych przez inspektora SM były zdawkowe lub nie były odpowiedziami na pytania zadane przeze mnie. Aby kupić zabawki. wot polityka.
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

Czy to oznacza, że skończą się "patrole" przy Pałacu Sanguszków?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jan Kowalski, oczywiście. Tak samo jak wyjazdy samochodem terenowym wyłącznie w przypadku klęsk żywiołowych.
Niedawno jakaś klęska musiała być w Lidlu, bo ta terenówka się tam kręciła.

ps: 70000 zł na łączność SM - jednak miasto ma kasy jak lodu.

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Chodzi o to, że teraz miś dyżurny wie, że chłopaki są tu i tu, a nie tam lub tam. I że mają włączone radio, bo można sprawdzić to zdalnie, choć do tego nie jest potrzebny GPS.
Jeżeli chodzi o kwotę, można było zrobić więcej za takie same pieniądze. W swoim poście piłem do tego, że przyjechał taki Abekom ze Szczecina i wcisnął im, co im wcisnął, a misie łyknęły jak młode pelikany. I działa tak, jak działa. Bo Policja ma DMR i to w dodatku szyfrowany... Tylko Policja ma trochę większą infrastrukturę (choć i tu są narzekania, ale to jest wina starości sprzętu, bo nie da się zrobić upgrade, bla bla bla, nie wnikajmy w tematy techniczne) i przekazuje niejawne dane... A tu się szyfrujemy, bo nikt nie może wiedzieć, że nic nie robimy. Tak jest w wielu komendach patałachów. Niestety.
Tu nie ma podstawowego narzędzia, jakim w przypadku DMR jest przemiennik, zważywszy na to, że stacja bazowa jest w dziurze, a miasto mamy delikatnie "pofałdowane"... Zbudowałem kilka sieci, w tym cyfrowych, i widzę tu tylko babole. Za 70k brutto mogę postawić identyczną sieć z przemiennikiem, dzięki któremu nie ma dziur. I jeszcze zostanie mi na dwa albo trzy worki cukierków, by rozdali dzieciom... A jak teraz im się przemiennik zamarzy to z 70k zrobi im się 85 albo i lepiej. Wot, interesy i polityka.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

^cypis^, policja szyfruje czy koduje w końcu, bo nie wiem?

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Jeden pies, jest encrypt :) 40b.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie jeden pies właśnie, kodowanie polega na używaniu innego sposobu zapisu/odczytu danych a szyfrowanie na zabezpieczaniu przed niepowołanym dostępem.
Głupi przykład:
1+1=10
używając kodu dziesiątkowego jest bzdurą, ale dla kodu dwójkowego jest prawdą.

PMR-ki używają kodowania właśnie jako oznaczenie tzw subkanałów.

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Oficjalnie mówiło się w przypadku DMR/MOTOTRBO przed laty o maskowaniu transmisji. Jednak encrypt jest ewidentnie oznaczeniem szyfrowania. Więc szyfrowanie.
W PMR446 nie ma czegoś takiego jak subkanał. Kanałów jest 8. I tylko 8 (w przypadku dPMR 16). Możesz ograniczyć sobie to, co słyszysz, poprzez założenie blokady szumów analogowej (50 tonów CTCSS/PL) lub cyfrowej (104 tony DCS/CDCSS/DPL). Tworzą się "pseudo-sieci", nie subkanały... "Reklama dźwignią handlu" :P Możesz jeszcze skrambler założyć, ale to inna bajka. I wszystko to już OT.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

ODPOWIEDZ