Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

mandruchow pisze: Mam nadzieje że ten na Krakowskiej chociarz współcześnie bedzie wyglądał. Wiem że pewnie technicznie super itd. ale estetyka miasta także jest ważna.
Obkleją banerami reklamowymi z jednej i drugiej strony i będzie git :P
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


MichalMet
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 07-04-2014, 11:26
Lokalizacja: Polska

Post autor: MichalMet »

Co do Lwowskiej to nie wiadomo co tam jeszcze będzie.
Zobatrzcie na plan:
http://konsultacje.umt.tarnow.pl/2e_komunikacja.jpg

Przystanek PKP.
Ciekawe Co jak kiedy i czyj to pomysł :)

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Goscinny pisze:Remont wiaduktu nad ul. Krakowską. Widać jakie są korki (w sobotę!) przy wahadle.
http://goo.gl/F8H0u0
Prz okazji ale po za tematem - widoczną na 12-tej fotce koparkę widziałem pracującą przy budowie DTŚ w Gliwicach - bardzo ciakawa maszyna.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

to jest specjalna koparka do robienia ścianki szczelinowej, w poniższym linku można przeczytać co to jest ta ścianka i po co się ją robi, bo to nie jest zwykłe kopanie dziury w ziemi i zalewanie betonem

http://www.keller.com.pl/technologie/10 ... zczelinowe

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Mnie też zafascynowała ta koparka -zwłaszcza jak zobaczyłem ile tego pod ziemię weszło :) Na zdjęciu nawet widać tą szczelinę którą zalewali wodą przez cały czas.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Czy w ten weekend tez ruch wahadlowy pod wiaduktem na Krakowskiej?


edit:
Ok. Juz sie sam przekonalem. Jest 😊

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

MAŁA INFORMACJA: Zamknięty będzie przejazd pod wiaduktem na ul.Czerwonych Klonów czyli koło stadionu żużlowego
29.09.2014-05.10.2014 ruch wahadłowy
06.10.2014 - marzec 2015 CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE
potem znowu ruch wahadłowy przez kilka tygodni
Po zakończeniu prac na Cz. Klonów zaczną się roboty związane z bezkolizyjnym przejazdem przez tory na ul. Zbylitowskiej. będzie tam budowany wiadukt.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


xemi
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 14-10-2009, 09:52

Post autor: xemi »

Nie ma co się dziwić się że ludzi z wsi zwanej Tarnowem ubywa. Jakim trzeba być idiotą żeby wyrazić zgodę na zamknięcie na pół roku jednej z kluczowych dróg w mieście? To tylko w tym głupi mieście takie rzeczy możliwe. To miasto jest żałosne...


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

xemi pisze:... z wsi zwanej Tarnowem ... To tylko w tym głupi mieście takie rzeczy możliwe. To miasto jest żałosne...
To w końcu określ się, czy to wieś, czy też głupie miasto z mądrymi mieszkańcami 8)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Jan Kowalski pisze:MAŁA INFORMACJA: Zamknięty będzie przejazd pod wiaduktem na ul.Czerwonych Klonów czyli koło stadionu żużlowego
29.09.2014-05.10.2014 ruch wahadłowy
06.10.2014 - marzec 2015 CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE
potem znowu ruch wahadłowy przez kilka tygodni
Po zakończeniu prac na Cz. Klonów zaczną się roboty związane z bezkolizyjnym przejazdem przez tory na ul. Zbylitowskiej. będzie tam budowany wiadukt.
A jak się do tego ma sznur tirów ciągnący każdego dnia od południa do Azotów ? Przecież się na tych objazdowych uliczkach nie zmieszczą :o

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

http://www.petycjeonline.com/nie_dla_za ... w_tarnowie

Podpisujcie petycję w tej sprawie to może coś się uda zrobić :)


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

a ci niby ma sie udać? Przecież nie zatrzymają remontu. PKP musi robote zrobic, że robi to z ogromnymi poślizgami to swoją drogą ale najwięcej winy w tym wszystkim t jest po stronie miasta że wydali pozwolenia na taki harmonogram robót.


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Ta petycja to mi trochę przypomina takie wiejskie gadanie górola. Nie dam bo moje i nie pozwolę nic zrobić bo nie.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Mimo że mnie to też dotyczy, nie podpiszę żadnej petycji, aby ten remont odwlekał się w nieskończoność.
Jestem natomiast za tym, aby miasto poinformowało wykonawcę, o stałym monitorowaniu prac przy tym wiadukcie. Żeby nie było tak, że zamykają przejazd 6.10, a dopiero 8-9.10 pojawi się trzech facetów drapiących się po kaskach i rozmyślających od czego by tu zacząć. A najlepiej od flaszki.

Zamykają przejazd w poniedziałek 6.10 o godz. 8:00 i o 8:30 brygada pracowników od wiaduktu spina pośladki i bierze się do ostrej roboty do godzin wieczornych, a MLB (Miejska Lotna Brygada ;) ) ma to na bieżąco monitorować i ewentualnie interweniować.
Czesi układający nasyp i tory na odcinku od mostu na rzece Biała do stacji Mościce potrafili nawet w niedziele pracować, to ci od wiaduktu też pewnie by mogli i ten uciążliwy dla mieszkańców remont nie musiałby tak długo trwać
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Ten wiadukt jest w takim miejscu, że nie ma problemu z 24-godzinnym trybem pracy. to oznaczałoby 3-krotne skrócenie czasu robót. to jest pole do popisu i temu np służy petycja. Nie chodzi o zablokowanie inwestycji, tylko o zminimalizowania szkodliwego oddziaływania.

ODPOWIEDZ