Zarobki w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

defekator pisze:Jeżeli chodzi o zarobki u prywaciarzy
Nie pamiętam czy w innym wątku tego nie pisałem, ale rozmawiałem z jednym z 'prywaciarzy'. Właścicielem dużej firmy zaraz za granicą Tarnowa.
I on szczerze mi powiedział, że spokojnie może płacić ludziom więcej niż minimalna, bo firma zarabia dużo, ale po co, skoro inni płacą minimum i za to minimum mają chętnych. Więc on też płaci minimum.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

A ja zadam inne pytanie.

Co sądzicie o zarobkach, gdzie dwie osoby pracuje i zarabia w granicach od 4000 do 5000 tyś. miesięcznie ?? Jakie jest wasze zdanie ??

Wg. mnie takie zarobki to powinny być jako najniższa dla dwóch osób pracujących aby godnie żyć i móc sobie pozwolić na przyjemności idąc na urlop.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


luq
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 08-12-2013, 00:19
Lokalizacja: Mościce
Kontakt:

Post autor: luq »

Ale są i tacy którzy zatrudniają na tydzień i mamią Cię że dadzą Ci umowę tylko coś pozałatwiają-i było to załatwiane po znajomości-bo innej opcji nie ma wg mnie, a po tygodniu mówią Ci że się nie sprawdziłeś i zatrudniają kolejnego delikwenta na jakiś czas.To mnie doprowadza do szewskiej pasji.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

luq, bo to właśnie wszystko jest uwarunkowane tym jaki się ma zawód. Jeden właśnie będzie robiła tak jak pisze Goscinny, natomiast drugi powie sobie, że on ma swoje minimum 2000 tyś. miesięcznie i poniżej tej kwoty nie szuka pracy ewentualnie więcej.
Był taki okres w branży transportowej co brali każdego kierowcę co miał prawko ale wtedy były jeszcze takie firmy jak Trans-Południe, Rico, Equess. Brakowało kierowców i mogłeś wybierać w ofertach pracy. Na Europe minimalna stawka to było 5000 tys. do 8000 tyś przy systemie 3/1. Po kraju zarobki do 4000 tyś to max. Nie było norm na paliwo bo nie było takiej potrzeby. Było, że tak powiem ELDORADO. Czasy się zmieniły i tylko szef albo logistyk patrzy w komputer i zaraz sms, że jedziesz nie ekonomicznie a przy wypłacie 300 pln mniej a jak Ci nie pasuje to wypad.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Goscinny pisze:
defekator pisze:Jeżeli chodzi o zarobki u prywaciarzy
Nie pamiętam czy w innym wątku tego nie pisałem, ale rozmawiałem z jednym z 'prywaciarzy'. Właścicielem dużej firmy zaraz za granicą Tarnowa.
No właśnie dużej firmy. Wyraźnie pisałem o małych "rodzinnych firmach".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


luq
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 08-12-2013, 00:19
Lokalizacja: Mościce
Kontakt:

Post autor: luq »

A tak poza tym to jak bym zarabiał 4 tysiące polskie nowe złote na miesiąc z żoną to było by spoko.Sam czynsz za mieszkanie to 5 stów i reszta opłat ok tysiąca a za resztę żyję a nie wegetuję.Nie mówię o zagranicznych wycieczkach,po prostu chciałbym pojechać na wakacje gdzieś u nas w kraju ale za co?A dziecko i jego utrzymanie- za minimalną krajową?


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Post autor: JacLe »

luq pisze:Witam.Robiąc u prywaciarza to ciężko zarobić więcej jak minimum,chyba że ma się od utargu sklep- to się włazi bez wazeliny by wypłata była większa :) Inaczej czy się stoi czy się leży...to i klientów się ma w głębokim poważaniu.
Ciekawostka pt. " Jak działa lokalny biznes "
Wczoraj wysłalem zapytanie ofertowe do 5 firm - 3 tarnowskich i 2 ze Śląska, odpowiedzi jak narazie mam tylko 2 - nie od naszych lokalnych firm.
W innej sprawie dzwoniłem również do pewnego sklepu, godzine przed zamknieciem i ponawiałem kilka razy - nikt nie odebrał telefonu.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

Jeden z punktów telefonii komórkowej w Gemini;

żonie kończy się umowa - dostaje ciągle smsy żeby się zgłosić po nową do tego punktu - przychodzimy o 19.55 w tygodniu - punkt czynny do 21.00 ale jedyna pracownica ma akurat spotkanie z chłopakiem i nie ma dla nas czasu zbywając nas praktycznie od ręki...

to tak apropo nie dbania o klienta, jeśli nie jest się na swoim - oczywiście to nie jest reguła

jak powiedział mój jeden znajomy - "oni udają, że mi płacą, ja udaję, że pracuję"
...

ODPOWIEDZ