Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

To ja ponarzekam na pieszych. Ja wiem, że jest 30 stopni, mózg się smaży ale do jasnej cholery przechodzimy przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonego. A jak już nie chce się przejść 20 metrów dalej to czekaj baranie aż przejadę, a nie ładuj się prosto pod koła.
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6848
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dokupić ci celo... znaczek mercedesa?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

LordRuthwen pisze:Dokupić ci celo... znaczek mercedesa?
Immunitet.
3150 A Rh+


luq
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 08-12-2013, 00:19
Lokalizacja: Mościce
Kontakt:

Post autor: luq »

A ja powiem coś o kierowcach,to że było KTA to mało ważne ;P ale facet na skrzyzowaniu moscickiego-pułaskiego 10 metrów przed skrzyżowaniem minął mnie by skręcić w prawo.Ja jako cyklista i wpięty w spd zanim wyhamowałem i wypiąłem z pedałów to padłem na ulice.Zero zainteresowania,wtedy życzyłem mu rozwalenia zderzaka :)


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

długo w spdach już jeździsz ? :) wygląda na to że krótko a winny gleby zawsze jakiś się znajdzie :)
2250ml 0 Rh+


luq
Obywatel
Posty: 42
Rejestracja: 08-12-2013, 00:19
Lokalizacja: Mościce
Kontakt:

Post autor: luq »

No nie długo ale było to tak szybko ze nie zdązyłem :) Teraz do roboty jeżdzę w normalnych butach :mrgreen:


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

No to ja odwrócę sytuację. PROSZĘ ROWERZYSTÓW O PRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW. (sory za krzyk, ale już wq..y jestem) . Mało który jeździ po drodze rowerowej, CPR to już w ogóle a fe. Małym samochodem można się czasami pobawić w wyprzedzanie, ale autobusem staje się to trochę skomplikowane, bo często za wąsko jest. Ja rozumiem, gdy rowerzysta nie ma innego wyjścia i jedzie ulicą, męczymy się razem, ale sory jak jest DR, lub CPR TO OBOWIĄZKIEM rowerzysty jest korzystanie z takiej drogi. Rozumiem również, że drogi rowerowe są w stanie jakim są (tragicznym), ale niestety to nie zwalnia z obowiązku poruszania się po ww. Dotyczy się to również wjazdu na przejście dla pieszych. Praktyka nagminnie stosowana, a potem zdziwienie, że nie ustępuję. Nawet jak na przejściu jest zielone(zielone jest dla pieszych i oni mają pierwszeństwo a nie dla rowerzystów. i żeby nie było przejazdach dla rowerów przy przejściach pamiętam).
Będziem życ


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Nie wiem czemu mają służyć te przepychanki samochodowo-rowerowe?
Tak jedni jak i drudzy mają wiele za uszami i tego żadne naskakiwanie na siebie nie zmieni.
Po prostu tak rowerzyści jak i kierowcy samochodów muszą się uczyć kultury zachowania na drogach i dopóki to nie nastąpi, nie ustaną wzajemne oskarżenia i pretensje.

Ja akurat korzystam zarówno z samochodu /nie tylko prywatnego/, jak i z roweru i stwierdzam, że każda z grup poruszająca się po naszych drogach ma w swoich szeregach tak zwanych "buraków", oczywiście bez urazy dla tego warzywa.

A przy okazji takie zdarzenie jakie mnie spotkało wczoraj wracając z pracy rowerem.
Jadąc CPR przy ul. Czerwonej o mało co nie zostałem perfidnie rozjechany przez szofera wyjeżdżającego z ulicy podporządkowanej dostawczakiem firmy CASTORAMA na krakowskich rejestracjach. Fakt że zdążyłem wyhamować i rzucić w jego stronę nie parlamentarne słowo, ale czy "burak" coś z tego zrozumiał?
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Wczoraj jakiś dziadek jechał pod prąd Cegielnianą i jeszcze miał pretensje jak mu pokazałem szeroko znany znak pokoju.


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

Ostatnio bardzo często stosowane. Nawet śmieciarka dziś z pod10 na Dwernickiego w lewo skręciła :shock:
Będziem życ


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

marecki 0701 pisze: CPR TO OBOWIĄZKIEM rowerzysty jest korzystanie z takiej drogi
Podstawa prawna ? bo art 33 PORD mówi co innego. Osobiście jak widzę za sobą autobus to zjeżdżam jeszcze bardziej na środek bo tak bezpieczniej
2250ml 0 Rh+

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Labudu, no właśnie dziś przeczytałem, że wykładnia jest taka, że pomimo dziwnego brzmienia tego przepisu - niestety trzeba korzystać z tego tworu :(


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

no nie wiem, może to ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem ale rozumiem to tak a nie inaczej :P A w razie W zawsze mogę się tłumaczyć przez Policją czy Sądem ewentualnie stwierdzić że to coś nie spełnia wymogów drogi dla rowerów i myślałem że ktoś postawił znak dla żartów :P Wolę po jezdni niż po tym czymś :P
2250ml 0 Rh+


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

Labudu, jak masz problemy ze zrozumieniem to korzystaj z Komunikacji Miejskiej :P , a nie z roweru. Niestety, niespełnienie wymogów nie zwalnia Cię z obowiązku korzystania z CPR. ( A może ja samochodem po chodnikach zacznę jeździć bo w drogach dziury??). A poza tym jest takie głupie, ale święte prawo:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE ZWALNIA Z JEGO PRZESTRZEGANIA. Niestety przed sądem się w ten sposób nie wytłumaczysz, zresztą w ogóle się raczej nie wytłumaczysz
Będziem życ

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

marecki 0701, ale jeśli droga dla rowerów nie jest nią bo nie spełnia wymagań zawartych w przepisach?

ODPOWIEDZ