[Teatr] Spektakle w Solskim - informacje prasowe

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

fot. Artur Gawle
Drużyna marzeń - I Wiosenny Turniej Piłki Nożnej
2014-04-13

http://www.teatr.tarnow.pl/galleries/view/189


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Jakub Porcari dyrektorem artystycznym

Jakub Porcari został od 14 kwietnia zastępcą dyrektora ds. artystycznych – dyrektorem artystycznym w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Podpisana umowa zakłada trzyletni okres współpracy. Jak zapowiada nie będzie rewolucji, raczej ewolucja ku jeszcze lepszemu repertuarowi.


Tak jak mówiłem wcześniej chcę, by dyrektor artystyczny stał się dojrzale odpowiedzialny za: zespół, repertuar i plany rozwoju – mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru.

Jakub Porcari został zatrudniony po przeprowadzeniu rozmów z kilkunastoma kandydatami zainteresowanymi praca w Tarnowie. Zgodnie ze statutem teatru jego kandydatura została uzgodnienia z organizatorem.

Przychodzę, do Tarnowa znając trochę teatr. Chcę zrobić trzy sezony tematyczne. Ich nazwy podam w najbliższym czasie – mówi Jakub Porcari, nowy dyrektor artystyczny. Pierwszy mój sezon z racji 60-lecia tarnowskiego teatru i 250-lecia teatru w Polsce z całą pewnością będzie oparty na klasycznej polskiej literaturze.

Jakub Porcari (ur. 1982) jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2010). Po ukończeniu Liceum Klasycznym w Lecce, studiował w Mediolanie na wydziale Literatury i Filozofii. W Mediolanie ukończył też aktorską Międzynarodową Szkołę Teatru (Scuola Internazionale di Teatro) prowadzoną przez japońskiego reżysera Kuniaki Ida. Uczestniczył w warsztatach aktorskich prowadzonych przez Mamadou Dioume, senegalskiego aktora i reżysera teatru Bouffes du Nord w Paryżu. Ukończył Europejski Kurs Reżyserii Operowej w ramach projektu Unii Europejskeij, pod kierownictwem Giandomenico Vaccari, dyrektora teatru San Carlo w Neapolu i potem Teatru Petruzzelli w Bari. Podczas studiów w Krakowskiej PWST był asystentem Krystiana Lupy i Michała Zadary, brał udział w Laboratorium reżyserskim Krystiana Lupy w Teatrze. W teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie wyreżyserował w 2013 roku „Walkę czarnucha z psami” Bernarda-Marie Koltèsa.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Spóźniony prima aprilis.

http://www.tarnowskikurierkulturalny.pl ... prilis.htm

_____________________________________________________________

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

fot. Paweł Topolski
"Alicja w krainie czarów" - próba stolikowa
2014-04-16

http://www.teatr.tarnow.pl/galleries/view/190


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Uwaga - konkurs dla forumowiczów - mamy zaproszenia na spektakl "Brat naszego Boga" - prezentowanego z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Pierwsze 3 osoby otrzymają zaproszenie na wtorek 29 kwietnia - o godz. 18.00.
Należy wysłać na adres k.bogusz@teatr.tarnow.pl wiadomość z hasłem "Agora".


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

fot. Paweł Topolski
"Alicja w krainie czarów" - próba na scenie
2014-04-30

http://www.teatr.tarnow.pl/galleries/view/191


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Festiwal Funduszy Europejskich w Teatrze Solskiego

6 miast, ponad 20 obiektów kultury (a wśród nich Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie) i prawie 100 propozycji - tak pokrótce przedstawia się program tegorocznego Festiwalu Funduszy Europejskich „Wstęp wolny”Województwo Małopolskie serdecznie zapraszamy już dziś wszystkich zainteresowanych na to wielkie święto kultury, które potrwa od 1 do 11 maja 2014 r.

Bezpłatnie swoje zbiory udostępnią muzea w Krakowie, Chrzanowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Dąbrowie Tarnowskiej, które zwiedzający będą mogli zobaczyć indywidualnie lub z przewodnikiem. Z kolei miłośnicy teatru będą mieli okazję zobaczyć go od kulis oraz obejrzeć darmowe spektakle dla dzieci i dorosłych. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w małopolskich obiektach kultury, które uzyskały unijne dofinansowanie.

W okresie od maja 2009 roku do kwietnia 2011 trwała przebudowa siedziby głównej tarnowskiego teatru realizowana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Po modernizacji teatralny budynek zyskał zupełnie nową, przeszkloną elewację od strony ulicy Mickiewicza. Zmienił się układ niektórych pomieszczeń teatralnych. Na dużej widowni na widzów czekają nowe fotele. Znalazły się także miejsca dla osób niepełnosprawnych. Widownia teatralna przybrała kształt amfiteatralny - od poziomu zerowego do najwyższego miejsca jest różnica ponad czterech metrów - co znacznie poprawiło komfort oglądania spektakli.
Duża scena została wyposażona w urządzenia oświetlenia sceny - zainstalowanych zostało ponad sto nowych reflektorów o różnej charakterystyce i mocy. Całość obsługiwana jest za pomocą komputerowego pulpitu sterowniczego. System elektroakustyczny to w całości nowe instalacje i urządzenia. Nowy teatr to również duże, przestronne foyer z zamontowanym systemem wystawienniczym, w przestrzeni którego organizowane są wystawy tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych.

Łączna wartość projektu modernizacji Tarnowskiego Teatru wyniosła ok. 15 mln złotych. Połowa tej sumy to środki unijne w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, druga część to wkład Gminy Miasta Tarnowa.

To już druga edycja Festiwal Funduszy Europejskich, która w tym roku odbywa się w ramach obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przyjdź, skorzystaj z oferty i zobacz, jak Fundusze Europejskie zmieniły małopolską kulturę!

Atrakcje jakie zapewnia Teatr im. Ludwika Solskiego:


6 maja 2014, godz. 15:00 - 18:00
7 maja 2014, godz. 15:00 - 18:00

Zwiedzanie teatru z przewodnikiem w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Wraz z przewodnikiem co pół godziny będzie można zobaczyć, co kryje się za kulisami tarnowskiego teatru.
Zapisy na zwiedzanie od 28 kwietnia 2014 roku na hasło Festiwal Funduszy Europejskich "Wstęp wolny" w Biurze Organizacji Widowni Teatru im. Ludwika Solskiego (ul.Mickiewicza 4; 33-100 Tarnów), tel. 14 688 32 87, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl

Spektakl "KOLEGA MELA GIBSONA" w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Bilety dostępne są od 28 kwietnia 2014 r. na hasło Festiwal Funduszy Europejskich "Wstęp wolny" bezpośrednio w kasie teatru (ul. Mickiewicza 4, pokój nr 4 w foyer). Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00.

Informujemy, że nie ma możliwości rezerwacji telefonicznej oraz istnieje możliwość otrzymania maksymalnie dwóch biletów przez jedną osobę.


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

To szaleństwo rozpocznie się lada moment

"Alicja w krainie czarów"... Skąd pomysł na wybór utworu, który był już wielokrotnie wystawiany na deskach teatru?
To jest jedna z najbardziej niezwykłych powieści, jakie w życiu czytałam. Jako 7-letnie dziecko potwornie bałam się tej książki, jednak coś mnie do niej ciągnęło, dlatego co roku powracam do niej regularnie. Marzyłam o tym, aby mieć okazję zrealizować sceniczną wersję „Alicji”. Zwłaszcza tę drugą część - "Alicję po drugiej stronie lustra", która jest wystawiana rzadziej. Jest to jakiś przedziwny obraz sennej rzeczywistości, dziwacznej halucynacji dziewczynki, w której rzeczywistość przekształca się w świat demoniczny, groźny, ale zarazem absurdalny.

I właśnie w tym świecie na opak zostają przedstawione dość specyficzne, indywidualne osoby. Ciekawi nas jak będzie wyglądał Pudding czy Udziec Barani?
Pudding to słodki deserek z wisienką na głowie. W tej roli Kinga Piąty. Natomiast udziec jest dość groźny. Jest wielkim, demonicznym kawałem mięcha i może wzbudzać różne emocje.

A jak zostanie przedstawiona scena spadania Alicji w głąb ziemi, czy będą wykorzystane np. video lub kamera live?
Nie będzie kamery, ale zdradzę, że Alicja będzie latała.

Spektakl jest dedykowany przede wszystkim dzieciom. Czy będzie zatem zawierał jakiś morał lub edukacyjne przesłanie?
Myślę, że jest opowieścią o kształtowaniu się tożsamości oraz o tym, czym jest odrzucenie i opresyjny świat dla głównej bohaterki. Spektakl oczywiście dedykowany jest dzieciom, ale mam nadzieję, że również dorośli znajdą w nim coś interesującego. Chciałabym, żeby to był spektakl familijny, taki na który przychodzą rodzice razem z dziećmi i taki, w którym każdy znajduje coś atrakcyjnego i ważnego dla siebie.

Jaka jest dolna granica wieku dzieci, które będą mogły zrozumieć ten spektakl?
Myślę, że 10 lat to jest dolna granica wieku. "Alicja w krainie czarów" to nie jest historia dla całkiem małych dzieci.

Publiczność dziecięca jest inna niż publiczność dorosła?
Tak, jest brutalniejsza w swojej ocenie, co jest wspaniałe. Dziecko kiedy nie jest zainteresowane spektaklem po prostu go nie ogląda, wychodzi albo gada. My jako dorośli jesteśmy nauczeni inaczej funkcjonować i troszkę szkoda, bo zakłamujemy swój odbiór. Uwielbiam oglądać spektakle z dziećmi i śledzić ich reakcje.

Skąd wynika to szczególne zamiłowanie do teatru dziecięcego?
Myślę, że sama mam w sobie dużo z dziecka. Spektakle dla dzieci wymagają innej dynamiki, bo dziecko skupia się na bardzo krótką chwilę. Mam wrażenie, że ja również trochę tak funkcjonuję, potrzebuję nieustannej akcji.

A czy będą elementy muzyczne lub taneczne?
Tak oczywiście. Mam nadzieję, że to przedstawienie będzie oddziaływać na wszystkie zmysły. Ponadto to skomplikowany spektakl pod względem technicznym. Trzeba będzie ogarnąć ogromne kostiumy i scenografię, która wpływa na ruch aktorów, bo będzie to rodzaj pochylni zbudowanej z gąbki, czyli takiej, w której aktorzy się zapadają. To szaleństwo rozpocznie się lada moment.

Czyli będziemy zaskoczeni?
Myślę, że bardzo. Ja byłam potwornie zdziwiona gdy zobaczyłam projekty (śmiech). Ale było to pozytywne zdumienie.

Spektakl będzie grany na dużej scenie?
Tak. W spektaklu jest wiele postaci. Połączyłam wątki z "Alicji w krainie czarów" i z "Alicji po drugiej stronie lustra", więc pojawiają się obie królowe, Udziec Barani i Pudding, Tweedledee i Tweedledum, czyli postaci, których w tej pierwszej powieści nie ma. Aktorzy grają po dwie, trzy role

Będzie ciekawie. Nie możemy się doczekać…
Ja też. (śmiech)

Kulisy Solskiego / maj 2014


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Podróż do Krainy Czarów – konkurs plastyczny

Z okazji zbliżającej się premiery „Alicji w krainie czarów”, w reżyserii Julii Mark oraz Małej Talii tarnowski teatr ogłasza konkurs plastyczny dla najmłodszych miłośników teatru pod hasłem: „Podróż po Krainie Czarów”.

Alicja, tytułowa bohaterka baśni Lewisa Carrolla, jest siedmioletnią dziewczynką o rozwiniętej wyobraźni, odważną, ciekawą świata, nieco przemądrzałą, wrażliwą na poezję. Dzięki snom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie wydarzają się niesamowite przygody. Pierwsza zdarza się w czasie upalnego dnia, gdy Alicja, znużona lekturą i zabawą ze swą siostrą, dostrzega Białego Królika w kamizelce i z zegarkiem. Podążając za nim, wpada do króliczej nory i... wszystko się zaczyna!

Czy widzieliście kiedyś Nikogo? Jaki byłby wasz świat, jeśli przedmioty nie miałyby nazw? Czy możecie sobie przypomnieć, co się wydarzy w tygodniu, który nastąpi po najbliższym? W ile niemożliwych rzeczy potraficie uwierzyć przed śniadaniem - jeśli tylko wstrzymacie oddech i zamkniecie oczy? Zastanówcie się i narysujcie własną mapę po Krainie Czarów i wyślijcie na konkurs plastyczny Solskiego.

Technika wykonania prac – płaskie formy rysunkowe lub malarskie (np.: ołówek, akwarela, kredki, wycinanki). Format B1, czyli 100 cm x70 cm. W konkursie mogą brać udział tylko grupy dzieci przedszkolnych, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prace powinny być czytelnie podpisane, na odwrocie, przez autorów i zawierać dane kontaktowe opiekuna grupy. Termin nadsyłania prac mija 26 maja 2014 roku. Najciekawsze prace zostaną wystawione na ścianach foyer teatru i będzie można je podziwiać przez cały Festiwal Spektakli dla Dzieci Mała Talia.

Zgłoszenia należy przesłać na adres: Teatr im. Ludwika Solskiego ul. Mickiewicza 4, 33-100 Tarnów lub dostarczyć bezpośrednio do działu promocji. Informacje o konkursie pod nr tel. 14 688 32 87 lub promocja@teatr.tarnow.pl.


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Uwaga - konkurs dla forumowiczów - mamy zaproszenia na spektakl "Skąpiec". Pierwsze 3 osoby otrzymają zaproszenie na piątek 16 maja - o godz. 19.00.
Należy wysłać na adres k.bogusz@teatr.tarnow.pl wiadomość z hasłem "Agora".


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

fot. Pawel Topolski
Casting do spektaklu "Mały Książę"
2014-05-17

http://www.teatr.tarnow.pl/galleries/view/192


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

3 rocznica śmierci Edwarda Żentary

Zespół "Stare Dobre Małżeństwo" wystąpi w Tarnowie z koncertem "in memoriam Edwarda Żentary". Tym muzycznym wydarzeniem Teatr Solskiego chce wspomnieć zmarłego w 2011 roku dyrektora tarnowskiej sceny.

25 maja mija trzecia rocznica śmierci Edwarda Żentary – aktora teatralnego, filmowego oraz reżysera, który od lipca 2008 do 25 maja 2011 roku, obejmował stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Solskeigo w Tarnowie.

Występował na deskach wielu teatrów w Polsce, wśród których znalazły się między innymi Teatr im. Osterwy w Lublinie, Teatr Polski i Teatr Studio w Warszawie, Stary Teatr i Teatr im. Słowackiego w Krakowie oraz Teatr Polski w Szczecinie. Szerszej publiczności Edward Żentara dał się poznać grając w dramacie Wojciecha Wójcika „Karate po polsku”, „Siekierezadzie” Witolda Leszczyńskiego, czy „Trzech młynach” Jerzego Domaradzkiego. W wymienionych filmach wykreował znakomite role, za które został uhonorowany nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego i nagrodą Złoty Ekran, przyznawaną przez Tygodnik „Ekran”. Jako dyrektor Solskiego, Edward Żentara wyreżyserował spektakle „Zbrodnia i kara” , „Rozmowy z katem” oraz „Przyjazne dusze”.

Ku jego pamięci, 25 maja o godz. 19.00 na scenie zagra legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO, która od lat przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Blues dla Małej) po najnowsze (Topielica czy Ogień zapłonie w nas) – które ukazały się na najnowszej płycie zespołu - "Mówi mądrość".
Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, cajon, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Zespół wystąpi w składzie:

KRZYSZTOF MYSZKOWSKI – śpiew, gitara, harmonijka ustna

BOLO PIETRASZKIEWICZ – gitary, cajon

ROMAN ZIOBRO – kontrabas, gitara basowa


Bilety na koncert można już zakupić w kasie teatru. Cena w przedsprzedaży to 50 zł, w dniu koncertu 70 zł. Rezerwacje pod numerem telefonu 14 688 32 87, kom. 784 976 026, lub mailowo kasabiletowa@teatr.tarnow.pl. Istnieje także możliwość zakupu biletów przez internet na www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr .

Serdeczne zapraszamy!


taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

Post autor: taksoofka »

Teatr Tarnów - pisze:Bilety na koncert można już zakupić w kasie teatru

bzdura, biletow juz dawno nie ma w sprzedazy!!!! :evil:


Autor tematu
Teatr Tarnów -
Archont
Posty: 563
Rejestracja: 29-03-2011, 16:23
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Teatr Tarnów - »

Bzdura, nie bzdura - kto cierpliwie czeka na liście rezerwowej ten się załapał. A jeszcze kilka rezerwacji nieodebranych.


taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

Post autor: taksoofka »

jest roznica miedzy
można już zakupić w kasie teatru
a
kto cierpliwie czeka na liście rezerwowej ten się załapał

poza tym
Istnieje także możliwość zakupu biletów przez internet na www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr
- to tez nie prawda, w dniu dziesiejszym (ani wczoraj) nie ma juz takiej mozliwosci. Tak to sie dzieje jesli sie tylko CTL A + CTL C + CTL V ....

ODPOWIEDZ