Restauracje - Polećcie coś! :)

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
ODPOWIEDZ

daniels90
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: daniels90 »

aaee pisze:
07-05-2024, 19:17
Bastekxyz pisze:
04-05-2024, 20:24
Frytek pisze:
04-05-2024, 20:14
Niby tyle ich jest a nie ma gdzie dobrego zjeść.
To prawda.
Przewertowałem komentarze o tarnowskich kebabowniach i chyba tylko ta pod świtem ma prawdziwe mięso. Reszta to chamska kula zmielona razem z oborą.
Z tego co przyuważyłem sam to wydaje mi się że Hamsa i Sułtan mają swoje mięso.

Niestety Hamsa dla mnie smakuję okropnie chyba że tak trafiłem, spróbowałem tylko raz.
Kiedyś spróbowałem tego kebaba, bo byłem głodny i nic innego o tej porze nie było już czynne i stwierdzam: ohyda. Nie wiem jak można to jeść.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: ad2222 »

defekator pisze:
07-05-2024, 18:11
figa pisze:
19-04-2024, 11:28
Aż jestem ciekawa jakie. Bo ja odnoszę wrażenie, że w tym mieście to tylko kebaby i pizza jest. Jak się otwiera coś nowego, to niby "ą ę", ale nadal te dania są po prostu zwykłe.
No niestety. Kebab, pizza a potem długo długo nic jeżeli chodzi o jedzenie na szybko.
Ejj, nie przesadzaj. Fajne pizzerie - Grande Forno (mój faworyt, jeżeli chodzi o pizzę w Tarnowie i dalekich okolicach), Etna. Super Jani Sushi (po powrocie z nieudanej kanapkowej wyprawy). Do tego bardzo dobre tajskie jedzenie na Lwowskiej (Thai Cooking). Nie narzekaj. Aaaa - a zapieksy przy Świcie??? To kultowe miejsce! Chyba, że już ich nie ma?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11675
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: defekator »

ad2222 pisze:
07-05-2024, 23:19
Grande Forno (mój faworyt, jeżeli chodzi o pizzę w Tarnowie i dalekich okolicach)
Grande Forno jest ok, ale dla mnie jeżeli chodzi o pizzę w Tarnowie to zdecydowanie Vanni. To w ogóle jedna z lepszych pizzerii w jakich miałem okazję jeść, która spokojnie mogłaby konkurować z dobrymi pizzeriami w Neapolu bo jakością im ani trochę nie odstaje. W ostatnim czasie pojawiło się kilka klonów oferujących w Tarnowie "prawdziwą pizzę neapolitańską" ale są dużo słabsze. Co ciekawe ostatnio miałem okazję porównać pizzę z Vanni z pizzą w Zielonej Górce w Pabianicach (reklamowanej jako jedna z najlepszych pizzerii w Polsce i chwalącą się masą różnych nagród jakości i certyfikatów) i jak ciasto w obu było bez zarzutów to już jakość składników była moim zdaniem była lepsza w Vanni i to ta pizza była smaczniejsza.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1418
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: rzuf »

A ja polecam Boh! na Wałowej, znakomita pizza. No i świetna pizza Pejzaż ze Skrzyszowa, mają dowóz, ale na miejscu wymiata z butów.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: ad2222 »

A 'propos dowozu pizzy - jak już musicie zamówić z dowozem, to albo z własnym :), albo poproście o otwarcie pudełka na czas transportu - wiem, mało prawdopodobne, bo ma być gorąca - ale nawet kilka minut w zamkniętym pudełku (nawet z wentylacją - pudełka są spakowane z reguły w "termotorbę") powoduje, że pizza (zwłaszcza napoletana) jest kawałkiem flaczka - traci połowę z całej siebie.

I od razu podaję sposób na "refurbishing" takiej pizzy - patelnia, pod przykryciem, średni ogień, kilka minut - i pizza jest jak z pieca.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


daniels90
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: daniels90 »

Ja polecam pizzerię Vanni. Fajne miejsce na kulinarnej mapie Tarnowa.
Ostatnio pisałem, że w naszym mieście na każdym kroku jest kebab. Kolega namówił mnie, żebyśmy poszli do Czarnego Wilka na Powstańców Warszawy, bo to coś nowego jeśli chodzi o kebaba. Myślę sobie- co w kebabie może mnie zaskoczyć? I w sumie zaskoczyłem się, bo jest to kebab taki mniej kaloryczny. Mają tylko dwa rodzaje: w bułce berlińskiej i w tortilli. Tylko kurczak i jeden rozmiar. Bułka w smaku naprawdę dobra, kurczak dobrej jakości, świeże warzywa i autorskie sosy. Bardzo dużo ludzi, co potwierdza, że tarnowianie kochają kebaby :lol: Zapłaciłem 26 zł i wyszedłem najedzony.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Cubaza »

Byłem tam :-) Na początku też mnie zdziwiło, że jeden rozmiar, jeden rodzaj mięsa i tylko 3 sosy. Ale wszystko bardzo smaczne, z wyczuciem i muszę przyznać, że bardzo, ale to bardzo smaczny. Tylko ta cena. W tej cenie znajdę większe gdzie indziej. Wiadomo płaci się za jakość więc wiedziałem czego się spodziewać. Jednak po zakrapianej imprezie gdy ma się chęć zjedzenia czegoś dużego to nie będzie to miejscem mojego wyboru ;)

ODPOWIEDZ