Chickey - następca McDonalds

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
ODPOWIEDZ

Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

znaczy się naturalne ; 0

Awatar użytkownika

Autor tematu
huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Przyznam się, że wczoraj po południu byłem w Checkey'u "zabić głoda", kupiłem cheesa i co najlepsze smakował mi, ale nic dziwnego jak z braku czasu byłem o samym śniadaniu:)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Huziu - tfardziel i survivalowiec Jesteś :mrgreen: Mając tuż obok DOSKONAŁEGO Frassesa zarydzykowałeś Chickey'a? Szacun. :D

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

huziu jest prawdziwym hardkorem. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Akurat tak wyszło że bardziej po drodze był Chickey, jednak nie ma to jak becon z frassesa którego dziś zjadłem :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

a ja wczoraj dla testu zakupiłem fasolę w sosie pomidorowym (w puszce) w Tesco.. i smakowało, hehe ; )

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Ravir pisze:...Mając tuż obok DOSKONAŁEGO Frassesa ....
No, no. Tak czytam te opinie o Frassesie i chyba się tak po kilku latach nieobecności przejdę skoro tak wychwalany jest.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ostatnio podnieśli ceny o 50gr, ale wciąż są na przyzwoitym poziomie względem jedzenia.

Mnie we Frassessie ostatnio posmakowała tortilla. Pychota. Szkoda, że w Polsce nie ma takich cen jak w hAmeryce. Burger King serwuje "breakfast sandwich" (cheeseburger bodajże) za 1 dolara...


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Keleos pisze:Szkoda, że w Polsce nie ma takich cen jak w hAmeryce
Chcesz, byśmy wyglądali jak Hamerykanie? Przy takich cenach po kilku latach smakosze, których powstrzymuje cena tego plastikowego jedzenia, wyglądali by jak maskotka Michelina.
Jakoś schabowy z kapustą i ziemniakami mniej tuczy ;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ta, dziękujmy Bogu, że jesteśmy biedni, bo w przeciwnym razie byśmy byli omamieni luksusami.
Wolę być gruby i szczęśliwy, niż "mieć dobrą sylwetkę" i chodzić głodny.


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

>>> bo w przeciwnym razie byśmy byli omamieni luksusami. >>>

Chyba czegos nie zrozumialam: to 'smieciowe' zarcie z frazesow, chickeyow i innych 'sieciowcow' ma byc tozsame z luksusem?
Pogadamy za pare lat, jak bedziesz mial kwitnaca miazdzyce i zszargany zoladek :D
Swiat odchodzi od fast food'ow na rzecz zywnosci 'slow food', tradycyjnego gotowania w domach, ewentualnie jeslki restauracje - to jedzenie najwyzszej jakosci, zgodne z zasadami zdrowego zywienia.
A u nas - nadal zachwyt nad buła z mielonka. "Spam with spam and spam" :D

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nitusia, Ty chyba mówisz o trzecim świecie, ew. świecie bankowców, którzy w ostatnim czasie stracili pracę. :) A to, że zamknęli u nas Maka nie świadczy, że "świat odchodzi od fast foodów".

Pojawiają się oczywiście coraz to nowe zjawiska i trendy w dietetyce, jak wspomniane przez Ciebie "slow food" dla przykładu. Ale to przede wszystkim czyjś sposób na zarabianie i lansowanie nowej mody. Fast foody - podobnie jak na przykład papierosy - mimo dowiedzionej ich szkodliwości (łącznie z "pędzącym" sposobem spożywania) na pewno jeszcze długo, długo będą miały się świetnie.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Saint - źle mnie zrozumiałaś. Nie mówię, ze fast-foody to luksusy, tylko mówię, że cieszenie się że nas na coś nie stać bo inaczej byśmy to kupowali jest śmieszne.

Nie można się cieszyć z biedy. W końcu Można być bogatym i nie jeść fast-foodów, prawda?


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

ale mimo wszysko w polsce mc donaldy ciagle sa traktowane jako cos ekstra... vide rodzinne niedzielne wyprawy do "restauracji" - na cheesburgera i frytki...

a co do "slow food" - to rzeczywiscie czasem zakarawa na fanaberie ;-) jak np."nielegalne" restauracje w prywatnych domach bez zezwolen, koncesji i kwitow od ichniejszych "sanepidow".. grzeczna namiastka czegos niedozwolonego ;-)


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

Bo tylko w 'niedozwolony' sposob mozna zrobic cos dobrego - moja kuchnia na pewno nie spelnia norm sanitarnych, jakie spelnia McDonald's, nie mam kontroli sanepidu, wyparzarki do naczyn i instrukcji mycia rąk nad zlewem.
A robie lepsze rzeczy, niz 'makzestawy' :P

ODPOWIEDZ