ZETO - wolny internet wieczorami

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Testowane na stałym łączu. Komp nowy stacjonarny.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

ZetoSA daje nielimitowany net 100 Mbps bo taka ma technologie ale wszystko zalezy od ruchu w sieci

jest tez opcja limitowana transferu do 2 Mbps i tez zalezy od ruchu w sieci tylko ze mniej

osobiscie wole opcje pierwsza i taka mam

ja tam nie narzekam

planuje wykupic drugie IP i postawic serwer synology za 600 zl musze sie tam przejsc i z nimi pogadac

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

I znów cuda na zielonym. Grając na battle.net , co jakiś czas ( średnio co 30 sekund - 1 minute) gra na ok. sekundę tracę połączenie z serwerem. Objawia się to freezem (zamrożeniem akcji), po tym czasie wraca do normalności. Ale te freezy są na serio wkurzające. Nie jest to denerwujące przy WWW ale już w grze mozna dostać szału. Nie jest to wina serwera gry, ani samej gry bo na innym połączeniu gra się normalnie.
Połączone przez kabel zadne wifi.

Przy okazji w tym samym momencie gdy mam uruchomione pingowanie jakiegos serwera, to traci pakiety akurat w tym samym czasie gdy połączenie nie działa.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6871
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Uspokoiło się? Może jakiś syf mieli w sieci.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

O dziwo juz jest git.


Edytowany o 19:25:

I znów to samo.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6871
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Mi się widzi, że ktoś bruździ w sieci, a wierz mi, że jak to jest czasowe to cholernie ciężko to znaleźć.


incredibles
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 05-05-2013, 23:32

Post autor: incredibles »

Podepnę się z pytaniem pod wątek...

Zastanawiam się nad internetem z ZETO (osiedle Zielone - stare bloki). Obecnie mam Multimedię 12 Mbit i nie ma tragedii, chociaż to 12 Mbit dotyczy jedynie ściągania, bo upload to oszałamiające 768 kbit. Za miesiąc kończy mi się umowa z MM i nie wiem czy przesiadać się na ZETO, czy zostać w MM?!
Już byłem zdecydowany na zmianę, ale zaniepokoiły mnie informacje, które pojawiają się w tym wątku o problemach z internetem w ZETO...

Chodzi mi oczywiście o opcję 100 MBit. Co byście doradzili?
Muszę się zdecydować do czwartku, bo wtedy mija mi ewentualny termin wypowiedzenia usługi w MM.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6871
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

incredibles, Zauważ jedno - pojawią się posty, potem długo cisza, czasowe problemy w sieci zdarzają się w każdej firmie.
Mieszkałem na Zielonym, na Zeto nie mogłem narzekać, w 2002 lub w 2003 ściągałem jakieś ISO z ftp Politechniki Gdańskiej, jak zrobiłem screena z prędkością pobierania 10 MB/s i zamieściłem na forum ogólnopolskim to mnie zwyzywali od oszustów, bo w Polsce takie prędkości to tylko po lokalu były :P
Obecnie tam braciak mieszka z rodzicami, mają z Zeto wszystkie 3 usługi, nie narzekają, sporadycznie się jakiś problem trafi.
Ja mam z Zeto na innym osiedlu i też nie narzekam. Stała prędkość, telefon, tv mi nie tnie (no czasem się zdarzy, ale tragedii nie ma).


incredibles
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 05-05-2013, 23:32

Post autor: incredibles »

LordRuthwen, dzięki wielkie za odpowiedź.
W MM proponują mi 46 zł za 12 m-cy, 20 Mbit (D)/768 kbit (U). ZETO z kolei 51 zł za 100 MBit na 12 m-cy. W takim razie nie będę się raczej zastanawiał, różnica niewielka, a myślę że w ZETO jakość usług znacznie wyższa.
LordRuthwen pisze:w 2002 lub w 2003 ściągałem jakieś ISO z ftp Politechniki Gdańskiej, jak zrobiłem screena z prędkością pobierania 10 MB/s i zamieściłem na forum ogólnopolskim to mnie zwyzywali od oszustów
Hehe, miałem podobnie na wcześniejszym mieszkaniu, gdzie miałem "świętej pamięci" Internet Solutions i transfery tego rzędu to była norma :D


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

Właśnie mój kolega parę dni temu przeprowadzał się i zmieniał dostawcę z MM na Zeto właśnie. Chodzi elegancko a przy podpisywaniu umowy wynudził jeszcze zjazd z ceny do poziomu z MM :). Mowa o nowych blokach przy Bora Komorowskiego.
pozdrawiam
petr


incredibles
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 05-05-2013, 23:32

Post autor: incredibles »

petr pisze:a przy podpisywaniu umowy wynudził jeszcze zjazd z ceny do poziomu z MM :).
O widzisz, dobrze wiedzieć :D
Dzięki za informację.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

ja kiedys przy podpisaniu umowy dostalem pendrive 4GB innym razem miesiac neta za free


BLAST
Obywatel
Posty: 79
Rejestracja: 27-03-2010, 13:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BLAST »

Szczęśliwcy... ja to bym ZETO sprezentował pendrive'a żebym tylko mógł nadal korzystać z ich Internetu :P Po 10 latach z szybkim, prawie bezawaryjnym dostępem do sieci będę musiał korzystać z MM :(

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11078
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

incredibles, ja mam ZETO od cicra 9-10 lat i wszystko chodzi bez najmniejszego problemu. wiadomo - u każdego operatora zdarzają się awarie, ale w ZETO masz przynajmniej pewność, że dzwonisz do Tarnowa, a nie na infolinię i panienka nie ma pojęcia gdzie to miasto jest i tłucze ci formułkę, że przekaże sprawę dalej ;)
Mam od nich też TV i pięknie działa.

Awatar użytkownika

ZETO SA
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 06-04-2012, 21:11
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: ZETO SA »

BLAST pisze:Szczęśliwcy... ja to bym ZETO sprezentował pendrive'a żebym tylko mógł nadal korzystać z ich Internetu :P Po 10 latach z szybkim, prawie bezawaryjnym dostępem do sieci będę musiał korzystać z MM :(
A gdzie tak mniej więcej mieszkasz?
Pendrive możemy przygarnąć :)

Swoją drogą pragnę poinformować, że domki przy Braci Saków aż do obwodnicy można podpiąć światłowodem od nas. Czekamy na przeprawę pod DK94 i będzie możliwość podpięcia w Skrzyszowie, na razie wzdłuż głównej drogi do Urzędu Gminy.

ODPOWIEDZ