Czy multimedia ogranicza (blokuje) połączenie ?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Czy multimedia ogranicza (blokuje) po³ączenie ?

Post autor: wadas »

Ostatnio zauważyłem coś niepokojącego, zawsze jak chce ściągnąć coś przez torrent (oczywiście legalne rzeczy typu WoT) mam przerwy w dostawie internetu 10 sekund jest / 10 sekund znika/ 10 sekund jest/ itd. Zastanawiam się czy może multimedja coś nie pochrzaniła, lub wprowadziła jakieś ograniczenia? Kiedyś przykładowo World of Tanks ściągało mi w kilkanaście minut, a ostatnio co torrent się rozpędza, to zrywa połączenie i tą samą grę ściągałem ponad dwie godziny! Dziś to samo, chciałem pograć w Lineage 2 ściągam przez torrent i internet działa skokami...

Obrazek


Dodam, że zrywa połączenie tylko w przypadku dużych transferów (mam windows 7) jak coś mało popularnego i transfer nie przekracza 100 kb/s to działa normalnie. U was to samo?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

U mnie torrnety normalnie chodzą. Możesz mieć uszkodzoną kartę sieciową i przy większym ruchu zrywa transmisje.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Miałem tak kiedyś jak jakiś gośc używał ip innych użytkowników. Wtedy odłączało mi internet na chwile po czym zaraz wracał.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6905
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A nie wysycasz sam sobie łącza czasem?


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

wadas, nie napisałeś nic o tym jak jesteś połączony, czy jest jakieś wifi po drodze, i jeśli jest czy próbowałeś bez routera/AP. Jak z pingami do bramki w momentach kiedy Ci tak zrywa?

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Ja miałem wczoraj podobnie. Torrenty tylko na wysyłaniu i to ograniczonym do 50 i takie zrywanie co chwile. reset rutera pomagał na chwilę. Chyba czas pomału myśleć o zmianie dostawcy.


Autor tematu
wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

Kirk pisze:wadas, nie napisałeś nic o tym jak jesteś połączony, czy jest jakieś wifi po drodze, i jeśli jest czy próbowałeś bez routera/AP. Jak z pingami do bramki w momentach kiedy Ci tak zrywa?

Internet mam od 2000r. oś Jasna , więc światłowody (teoretycznie) 100 Mb/s. Nie mam routera w domu, bezpośrednio podpięcie przez RJ45. Nigdy wcześniej takich problemów nie miałem, od kiedy jestem w IS. Dziś wieczorem odpale znowu torrenta z wot i sprawdzę, czy problem dalej występuje.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

To tak jak pisałem spróbuj w czasie takich przerw zapingować bramkę, dodatkowo swojego DNSa i jakiś host ze świata np. wp.pl, to pozwoli względnie oszacować czy problem jest bliżej Ciebie czy gdzieś na łączach międzyoperatorskich.


Autor tematu
wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

Do bramki również tracę połączenie. Zaktualizowałem sterowniki karty sieciowej do najnowszej , niestety nie pomogło. Problem pojawia się jak jest duży ruch w sieci, na torrentach/emule itp. dobrze, że grać w wot mogę bez przycinania. Niemniej jest to denerwujące.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

No to dziwne, jeśli to jest tradycyjny LAN po byłym IS. Sugeruję zgłosić to na infolinię z zaznaczeniem, że do bramki też tracisz pingi, bo trochę dziwne byłoby gdyby ten ruch, o którym piszesz, był tak duży, że nawet do bramki masz tracisz pakiety.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

dobrze miec router na publicznym IP chroni przed wirusami itd pozatym mozna podpiac kilka kompow do neta w ramach lokalu


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Skoro tracisz pingi do bramy to na moje oko są takie opcje:

1) Uszkodzona karta sieciowa
2) Uszkodzony port na switchu do którego jesteś wpięty
3) Ograniczyli ilość pakietów od klienta

IS ma szkielet na 1 Gb (miejscami ponoć na 10) więc nie ma opcji aby to zapchać.

Zrób tak:
1) Wejdź na noc.gts.pl i odpal ściąganie kilku plików, sprawdź czy ping idą
2) Jeśli jest kicha to zmieniaj kartę
3) jeśli nie pomaga to zgłaszaj do MM


kyky
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 16-02-2012, 23:07

Post autor: kyky »

Proponuję poczytać coś o limitach połączeń w windowsie.
Chyba najprostsze i jedyne rozwiązanie twojego problemu :)


kedzior
Obywatel
Posty: 47
Rejestracja: 03-11-2011, 14:08

Post autor: kedzior »

O ile się nie mylę, w windows 7 nie ma limitu.


kyky
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 16-02-2012, 23:07

Post autor: kyky »

No fakt. Nie doczytałem.

ODPOWIEDZ