Prośba o ocene laptopa

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Prośba o ocene laptopa

Post autor: Beaver »

Co sadzicie o tym laptopie ?
http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/no ... 1_6_e.aspx
Chodzi głównie o sprzęt który nie waży dużo, ze względu na częste podróżowanie. Cena do 2 tys zł, Może ktoś zna inne modele w podobnej cenie ?
Do niego napęd DVD zewnętrzny podpinany gdy potrzeba. Opłaca się tak ? Czy może jednak jakis laptop 15cali, z napedem. Ale wazacy 2.5-3kg. Co Wy o tym sadzicie ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6864
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Co chcesz na nim robić?
Weź poszukaj na Atomie, mniej prądu żre i dłużej ci na baterii wytrzyma.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Jeśli priorytetem jest Waga, Przenośność - to polecam coś 10 calowego, Intel Atom, 2 GB RAM, jakiś mały Dysk Twardy - warto też dopłacić i wybrać sprzęt z dyskiem SSD - 32 - 64 GB w zupełności wystarczy. W razie potrzeby można podłączyć zewnętzny dysk o dużej pojemności. Mały Netbook z dyskiem SSD z Intel Atom spokojnie będzie pracował nawet 5 - 6 godzin. Zaś netbooki z 10 calowymi ekranami są małe, lekkie, a jednocześnie klawiatura jest na tyle duża by była wygodna.

Jeśli zaś waga i wymiary nie sa priorytetem to najlepiej po prostu kupić zwykły laptop, taki z około 15 calowym ekranem. Ten proponowany HP jest ciut za duży na przenośnego Netbooka a za mały na laptopa.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6864
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tylko nie rób błędu i nie kupuj matrycy 17" bo to się już kłóci z ideą przenośności:P

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1418
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Ja bym HP nie brał - są kiepskie, wiem z doświadczenia. Za te kasę masz np http://www.ceneo.pl/14300994 cos takiego. Bateria 6,5 h trzyma. Mam już drugiego vaio i są świetne :)
Ostatnio zmieniony 05-12-2011, 14:39 przez rzuf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1418
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Podwójny post. Ale to już dopiszę że kolory ma różne, nie tylko zielony. No i pewnie można go taniej dorwać.


Bastekxyz
Archont
Posty: 944
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »



ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

każdy będzie miał inna opinie, ja mam HP DV6 i jestem bardzo zadowolony, srebrna aluminiowa obudowa jest niezastąpiona

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1418
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

To srebrna czy aluminiowa? :P ;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Podepnę się pod topic o lapkach.. mam pytanie nieco odwrotne do tych standardowych.

A mianowicie, nie zapytam o laptopa, zapytam o parametry.

Jakie parametry powinien mieć aktualnie laptop do użytku multimedialnego (filmy, Internet, podstawowe Photoshopy, tworzenie animacji Flash, Prezi, a także od czasu do czasu gry - oczywiście nie najnowsze potwory, ale takie lepsze gierki z końcówki 2010 żeby pochodziły...)?

Procesor?
RAM?
Grafika?

Jak teraz patrzeć na procesory? (dawniej im większa liczba Hz tym zazwyczaj lepiej było, a teraz to już czarna magia po wprowadzeniu wielu rdzeni...)

Czy faktycznie potrzeba trylion GB RAMU, żeby grać w gry? Czy trzeba wydać grubo ponad 2 kawałki żeby pograć w gry sprzed półtora roku?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Keleos, ja ostatnio kupowałem komuś jakiegoś Dell'a na procesorze i5 -właśnie pod takie potrzeby.
RAM'u nigdy za wiele :) 4GB to będzie minimum, ale jak da się 8 to nie będzie za mało.
Grafika - no i tutaj jest tego cała masa, ale jakieś nVidia pewnie - trzeba niestety popatrzeć na specyfikację.
Czasami producenci dają dwie grafiki - jedną słabą, ale za to oszczędną, a drugą mocną, która się włącza automatycznie, albo kiedy sam chcesz.
Symbolu ci nie podam z pamięci, ale ponad 2500 zł kosztował netto z Win 7 64bit


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Tyle że Dell to są jedne z droższych komputerów...
Do grania w gry to podstawą jest dedykowana karta graficzna zamiast zintegrowanej, lub jak Goscinny wspomniał połączenie obu, to się jakoś ładnie nazywało, w nvidi bodajże nvidia optimus. Osobiście mogę polecić Nvidie G540M, (ja mam z 2GB pamięci, widziałem są też z 1GB), karta ma dość dobrą specyfikację(w połączeniu z i5 i 4GB przykładowo CodMW3 chodzi na najwyższych, BF3 już nieco traci na płynności). Zawsze możesz sprawdzić po specyfikacji, albo wpisując w google ranking kart graficznych w laptopach która karta jest dobra.
RAM`u to 4GB minimum, 8GB będziesz miał pewnie za około 100-150zł drożej.
Co do procesora to w sklepach są teraz głównie nowsze generacje więc nie ma się co martwić. i3-2330 czy jakoś tak do gier z 2010 roku powinna wystarczać, i5-2430 wiadomo lepszy ale ciut droższy. i7 to już chyba nie ta kategoria cenowa. Głównie liczy się taktowanie, 2 rdzenie to teraz standard, 4 rdzeniowe to nie ta cena, z lepszych pozostaje 2rdzenie fizyczne-4 logiczne, co spotkasz w lepszych prockach.
Generalnie lapka na którym można w coś pograć można kupić poniżej 2000zł, ale trzeba się liczyć że nie będą to najwyższe detale. Za 2500zł można kupić już całkiem fajny sprzęt. Osobiście radziłbym wybrać coś z tańszych marek, bo za tę samą cenę można mieć coś lepszego, a nie koniecznie mniej trwałego. Podzespoły i tak są produkowane głównie przez kilku producentów dla wszystkich marek. Do wyboru pozostaje jeszcze system operacyjny który również wpływa na cenę.
2250ml 0 Rh+


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ja w marcu kupiłem dla siebie Asusa K53S (chyba taki symbol). Procek i5-2430, RAM tylko 2GB. Grafika Nvidia G520M. Samo wykonanie laptopa rewelacja. Obudowa aluminiowa, nie skrzypi, nie wygina się.

Jeśli chodzi o wydajność to jest naprawdę super. Co prawda nie grywam na nim jakoś specjalnie ale ostatnio zainstalowałem Starcraft II i chodził na domyślnych ustawieniach bez pierdnięcia.

Generalnie polecam bardzo markę Asus. Znajomym zawsze je polecam, kilka sztuk już jest w obiegu i zero problemu. A nawet jak coś się stanie (w jednym napęd DVD uszkodzony był) to reklamacja załatwiona w ciągu 5 dni łączenie z wysyłką.
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

halford, gdyby nie to, że Asusa nam "naprawiali" ponad miesiąc, to bym polecał ;) ale przegięli i nie ma szans, żebym jeszcze jakiegoś kupił.
Sam sprzęt jest OK, ale serwis to jakaś masakra - kiedys ta sama firma serwisowała HP, ale ich wyrzucili, to przeszli do Asusa. Chyba, że ostatnio i Asus ich wywalił i coś się polepszyło.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Goscinny, w moim przypadku serwis zadziałał idealnie i byłem zaskoczony ich działaniem. W czwartek zgłosiłem usterkę, tego samego dnia kurier przyjechał, we wtorek znowu kurier z laptopem.

Jak na razie się nie przejechałem na nich więc nie mam podstaw aby narzekać. A Dell to też bardzo dobra firma - nie zaprzeczam.
3150 A Rh+

ODPOWIEDZ