internet z Play...

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

internet z Play...

Post autor: sainte_nitouche »

.... ma ktos?
Tudziez ewentualne z nim klopoty od wczoraj?
Bo na infolinii twierdza, ze wszystko u nich OK.
Ale twierdza tez, ze Tarnow kolo Jarocina lezy

:mrgreen:

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Być może to z powodu burzy


Autor tematu
sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

Tak tez wlasnie zasugerowalam, ale pani twierdzi, ze absolutnie nie :)
Pani jest 'konsultant', ma zawsze racje

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Normalnie działał z tego co wcześniej użytkowałem.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

U nich zawsze jest okej, nawet jak prędkość transferu spada praktycznie do zera :) próbuja wmówic, że to wina modemu, karty sim, itd. :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Deto pisze:U nich zawsze jest okej, nawet jak prędkość transferu spada praktycznie do zera :) próbuja wmówic, że to wina modemu, karty sim, itd. :)
Albo wysokich zabudowań ;) i mamy komplet wymówek :) Tylko trochę dziwne, że np. używasz go w jednym miejscu, a zabudowania są cały czas takie same, a internet raz jest a raz nie :)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Przyczyna spadków transferu jest najczęściej bardzo prosta : Obciążenie Sieci Szkieletowej lub BTS'ów. :D

BTS'y - są połączone ze sobą i ze "światem" siecią szkieletową, w przypadku, gdy dużo ludzi rozmawia - BTS "obcina pasmo" na internet tak by zapewnić łączność glosową, czyli rozmowy. Dodać do tego sporą ilość korzystających z internetu i spadki predkości gotowe - inna mozliwość to obciążenie BTS'a - ma określoną przepustowość i też "wytnie" internet tak by połączenie głosowe działały.
O ile sieci duże, mają zwykle kilka BTS'ów w zasięgu to Play ma i dużo mniej i sa mocniej obciążone.

Paradoksalnie im większa dziura czy wiocha tym szybciej dziala internet : mało komórek = małe obciążenie BTS'a i sieci szkieletowej a co za tym idzie szybkie transfery.

Oczywiście pomijam zwykłe awarie łącz czy sprzetu - niemnje jednak żaden operator chętnie się nie przyzna, że ma zbyt obciążoną sieć. :mrgreen: Zwykle zwali winę na modem, komórkę, kartę SIM, kosmitów, Rowerzystów, Masonów i Donalda Tuska.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Nunuss
Obywatel
Posty: 86
Rejestracja: 22-07-2011, 15:29
Lokalizacja: Tarnów / Zalasowa

Post autor: Nunuss »

Ostatnio miałam okazję wypróbować bezprzewodowy internet w PLAY i działał mi dużo sprawniej niż radiówka z której korzystam w domu ( w Zalasowej ) więc chyba z czystym sumieniem mogę polecić, biorąc pod uwagę fakt,że na wiosce mi dobrze śmigał, to w Tarnowie już na bank. Może Pani z call centre miała ciężki dzień i pomylił jej się Tarnów z jakimś innym miastem:P
Live the life you love, and love the life you live Ą


piotrek17-1992
Obywatel
Posty: 46
Rejestracja: 28-02-2011, 14:18

Post autor: piotrek17-1992 »

ja mam juz prawie 2 lata świetny jest !! nie to co radiówke jak miałem na prawdę polecam !


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Bo mieliście kiepską radiówkę - robiona przez matołków - dobra radiówka zmiata sieć GSM bez trudu. Oczywiście wszystko zależy od drugiego końca radiówki - jak jest dopięta do Neostrady 1 MB/s to nie ma co się dziwić, że kiepsko działa.

Ja sam od dawna testuję internet GSM i z szybkością jest różnie - jak przybędzie klientów to prędkości spadną i to znacznie. Pocieszające jest to, że mamy kilku operatorów i że mocno rozbudowują sieć. Po za tym w najtańszych abonamentach mamy ograniczenie prędkości - dopiero za 79 zeta mamy 4MB/s - do zalet należy nie limitowany transfer nocą.

Jeśli chodzi o prędkość to najlepszy jest ORANGE - 42 MB/s - REALNE - już działa w w kilkunastu miejscach i cały czas przybywa. Niestety Tarnów jeszcze nie. TEstowałem go w Katowicach - mam internet służbowy z Orange właśnie.

Ogólnie jako użytkownik internetu via GSM i nie tylko - radzę uważać - po pierwsze w miarę zapychania się sieci będzie transfer spadał, nocą jest dużo szybciej :mrgreen: wiele zależy od LOKALNYCH uwarunkowań - jedne osoba będzie miała rewelację a inna nie.
9000 ml A Rh-


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ravir.

Obecnie ciężko zrobić dobrą radiówkę. Oczywiście zakładając, że ma ona generować zyski. 5 GHz ciągle drogie a już zapchane kanały. 2,4 GHz - na tym nie da się zbudować stabilnej sieci. Pasmo licencjonowane - za drogie.

Bardzo dużo zależy też od lokalizacji. O ile opłacalne i łatwe może być zrobienie sieci w miejscowościach gdzie "nie ma nic" to tam gdzie są już jakieś sieci i alternatywy - praktycznie niewykonalne i nieopłacalne.

Radiówki raczej skazane są na śmierć na rzecz LTE i GSM. Chyba że jakiś nowy standard wejdzie o czym powoli ptaszki ćwierkają.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Wystarczy dobra kierunkowa antena i po zawodach. Sam zestawiałem WiFi zarówno na 5 jak i na 2.4 GHz - dobra antena kierunkowa i nie miałem problemów - a zestawiałem połączenie, gdzie wyłapywałem kilkadziesiąt "stacji" - zawsze da się, trzeba tylko trochę wysiłku i pieniędzy włożyć. Ja jeszcze nie natrafiłem na miejsce, gdzie by się nie dało.

MOJA rada : kupić Internet Pre Paid - i wypróbować przez parę miesięcy - to że teraz chodzi fajnie, nie znaczy, że przez większość czasu będzie też dobrze działać. A tak majac Pre Paid możemu po 3 - 4 miesiącach zrezygnować i szukać konkurencji. Koszy są większe ale i tak NIŻSZE niż "utknięcie" na rok czy dwa lata z kiepskim operatorem.

Kolejna sprawa to ANTENA GSM - czasem warto w nią zainwestować. U mnie w pracy mam backup łącza internetowego realizowany właśnie na GSM - w mojej lokalizacji Orange ma aż 5 BTS'ów - ale na jednym mam nonstop realne transfery po 1 MB/s a na pozostałych rzadko kiedy więcej niż 300 kb/s - zwykła, kosztująca 99 zł antena pozwoliła mi wybierać BTS'y.
Dzięki antenie możemy też uzyskać zasięg HSDPA tam gdzie NIE mamy go na wewnętrznych antenach - co pozwala na zwiększenie liczby dostępnych operatorów.
9000 ml A Rh-


wojtek456
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 05-06-2010, 13:26

Post autor: wojtek456 »

też miałem problemy rejon ulicy Rolinicza i Wojska Polskiego
Ja miałem od 12 w nocy problemy 29/30 do po południa pokazywało gsm nadajnik.
Jakiś nadajnik nawalił.

ODPOWIEDZ