Od kogo internet na ul;Ducha

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
lula28
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 04-01-2010, 23:40
Lokalizacja: centrum

Od kogo internet na ul;Ducha

Post autor: lula28 »

Jak w temacie ? Może ktoś orientuje się który tam może być operator ? ( przy burku ) Czy tylko pozostaje pytać keżdego z osobna który tam ma kable ? I jeszcze jedno pytanko -zauważyłam też anteny takie jak od cyfry ale do internetu -wie ktoś może jak to działa ? Pozdrawiam i dziękuję za info .

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7669
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Raptem ze 3 firmy do obdzwonienia :) tpsa, mm, zeto i chyba jeszcze infonet może tam mieć kable. Załatwisz to w 5 minut.

Jeżeli chodzi o anteny, to nie wiem jak teraz, ale jak się tym interesowałem, to potrzebowały zwrotnej linii, czyli pobierać i owszem można via sat, ale wysyłać tylko przez kabel - czy to tpsa, czy inny. Może coś się teraz zmieniło?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
lula28
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 04-01-2010, 23:40
Lokalizacja: centrum

Post autor: lula28 »

Ad2222 -wielkie dzięki :) teraz wiem u kogo szukać .....


p4mat
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 10-01-2011, 20:21

Post autor: p4mat »

INFONETEM daj sobie lepiej spokój ( bida straszna z transferami) - NIE POLECAM !!!

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7669
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

p4mat, Nie przesadzaj, żona ma w pracy infonet, i tel z IS (mieli/mają jakąś współpracę w tym temacie) - stabilny, szybki internet. Oczywiście bez torrentów i innych wynalazków zapychających łącze. Ale połączenia vnc śmigają. Jutro mogę zrobić test połączenia.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


p4mat
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 10-01-2011, 20:21

Post autor: p4mat »

Nie przesadzam ! Info-net na kabelku porównywalem !!! z IS (znaczy teraz MM) na kabelku w normalny, pakiecie (abonamecie) i nie stety Info-net jesli chodzi o predkosc lacza jest duuużo wolniejszy. Oczywiscie wszystko zależy od tego kto jakie ma wymagania odnosnie netu :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jak Bema, to Faith net czy jakoś tak - oni tam nawet siedzibę mają.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Lula28 - ZETO ostatnio się stara i mają dobre transfery i znacznie poprawili jakość

Jeśli zaś Telekomunikacja Polska to TYLKO usługa zwana DSL - jest to zasadniczo Neostrada tyle, że dla firm. Jest dość droga - niby te same łącza i technologia (ADSL) ALE :
DSL TP - ma PRIORYTET na sieci szkieletowej, czyli jak jest duży ruch to obcinają Neostradę i dają priorytet na DSL, efektem tego DSL 2MB / 512kB - chodzi 10x szybciej niż Neo 6/1 MB :mrgreen:
Kolejna sprawa to, to, że DSL TP podlega pod Pion Kientóe Biznesowych, a on ma absolutny priotytet na naprawy, jeśłi mamy w rejonie 5 awarii Noeostrady i Ty z DSL'e zadzwonisz jako 6 osoba z automatu wskakujesz na pierwsze miejsce :mrgreen: Obecnie "użytkuję" DSL'e w Żabnie, Tuchowie, Bochni, owym Sączu i Jaśle a niedługo w Dębicy i Brzesko zezygnuję z Multimedii i yeż przechodze na DSL'e z TP.

Wadą jest niestety cena - która jest większa, o ile dla jednej osoby jest raczej dużo, to dla firmy czy grupy osób już NIE.

Sam założyłem kilka instalacji dla prywatnych osób, 2 lub więcej osób się "zrzuciło" - i można rozdzielić koszty.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6868
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

NA ducha to Faith-Net lub IS, chyba innych nie ma tam.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7669
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

No tak, zapomniałem o Faith-Net - zawsze mi się kojarzyli z internetyzowaniem okolic Tarnowa, a nie samego miasta.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

Żeby nie zakładać nowego tematu mam małe właśnie pytanko

Była Klikowa , teraz już Tarnów ul Klikowska od zakładów mięsnych sokołów , czy po za Internetem Radiowym bądź TP jest jakiś Inny dostawca po kabelku ??

Oczywiście TP odpada bo nie mam żadnego kabla podciągniętego więc została mi Radiówka , ale ma wiele do życzenia , płace jak za zboże i kłótnie z Panami w Firmie nie dają żadnych rozwiązań

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6868
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Raczej marne szanse, jak masz duże odległości to nikt się o kabel raczej nie pokusi bo za duże koszty.


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

No właśnie nie wiem jak to wygląda od strony technicznej , od zakładów mięsnych do mnie to jakieś 500 metrów. Obecnie mam Infonet Nadajnik na wieży kościelnej , od kościoła do mnie w lini prostej jakieś 200 metrów.Panowie z Infonetu mówią że kabel kończy się na przedszkolu obok kościoła 20 metrów , no i problem bo nie ma jak kabla pociągnąć.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6868
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Popularny kabel pt. "skrętka" w teorii może mieć długość do 100 m, w praktyce działa jeszcze na około 150 m, przy tych odległościach to albo link radiowy albo światłowód, albo jakieś urządzenie po drodze - czyli koszty :P

W linii prostej to znaczy raczej nie tak jak będzie szedł kabel :P


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

No nic czyli pozostaje mi się dalej męczyć radiówką , albo zacząć działać w kierunku TP. Zobaczymy co czas przyniesie , niby XXI wiek a problemy z netem w mieście. Dzięki za udzielenie Informacji.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

ODPOWIEDZ