Naziemna telewizja cyfrowa w Tarnowie

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Rodowity pisze:Z głupa włączyłem u siebie automatyczne strojenie i działa, obraz jest igiełka :) mam Polsat, TVN, TV4, TVN7 , TV Puls, Puls2 (ale tutaj paski i pisk) jakies 6 oraz Polsat Sport News, kiedy coś więcej? ;)

Zrobiłem identycznie, tylko za antenę posłużył mój palec. Złapałem kanały j.w tylko, że miałem sam dźwięk i napis, że obraz HD jest niedostępny. Zapewne to z powodu kiepskiej anteny :d

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ClNEK pisze:Zapewne to z powodu kiepskiej anteny :d
Trzeba było maszt postawić :P


pabianek
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 19-07-2011, 18:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: pabianek »

Też teraz w tej chwili macie że brak sygnału? Jak ktoś byłby chętny to mam do zaprezentowania tuner STB oraz mogę pomóc w bezproblemowym przejściu na DVB-T.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

pabianek pisze:mogę pomóc w bezproblemowym przejściu na DVB-T
w sensie przyjść do mnie i pokręcić telewizorem czy np. dostarczasz gotowe kompleksowe rozwiązanie (sprzęt i wdrożenie??)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


pabianek
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 19-07-2011, 18:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: pabianek »

Mogę urządzić prezentacje STB jeśli nie masz odpowiedniego telewizorka, zaproponuje jakiś rozsądny zakup, tak byś np mógł oglądać DTV i analogówkę, jeśli masz to mogę doradzić przy kupnie anteny, mogę Ci przestawić na DVB-T.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.
~A. Einsten


Beny
Archont
Posty: 517
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Beny »

ClNEK pisze: Zrobiłem identycznie, tylko za antenę posłużył mój palec. Złapałem kanały j.w tylko, że miałem sam dźwięk i napis, że obraz HD jest niedostępny. Zapewne to z powodu kiepskiej anteny :d
A mnie sie wydaje ze to raczej nie obslugiwane kodowanie MPEG4, takie objawy daja telewizory z kodowaniem MPEG2.


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Może mi ktoś powiedzieć co to oznacza jak na ekranie TV po wyszukaniu programów i włączeniu któregoś z nich (mówimy oczywiście o programach cyfrowych naziemnych) pojawia się komunikat o treści "nieważ str fali". TV ma wbudowany tuner DVB-T, antena zbiorcza w bloku.
15300ml B Rh +

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7672
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Beny, Dziwne, zawsze mpeg-2 kojarzyłem z tekstem 'będziesz miał obraz, nie będzie dźwięku'.

Ja melduję, że na zwykłej siatkowej na której ledwo (mimo małej odległości) odbierałem analogową TVP2, teraz mam cały pakiet dvb-t, w bardzo dobrej jakości (przynajmniej tak twierdzi mój odbiornik tv, który dał jakości sygnału ocenę 5/5).
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

pabianek pisze:Mogę urządzić prezentacje STB jeśli nie masz odpowiedniego telewizorka
wychodzi na to, że nie mam - ucieszę się otrzymawszy jakieś ciekawe propozycje urządzeń, może być na PW, chociaż nie wiem czy i w tym wątku nie mógłbyś się w drodze wyjątku zakryptoreklamować :)
w każdym razie ja czekam i proszę o info
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Beny pisze:
ClNEK pisze: Zrobiłem identycznie, tylko za antenę posłużył mój palec. Złapałem kanały j.w tylko, że miałem sam dźwięk i napis, że obraz HD jest niedostępny. Zapewne to z powodu kiepskiej anteny :d
A mnie sie wydaje ze to raczej nie obslugiwane kodowanie MPEG4, takie objawy daja telewizory z kodowaniem MPEG2.
Faktycznie masz racje, poczytałem po forach i mój samsung 32" wbrew temu co podaje producent ma tylko MPEG2, dopiero od 40 cali dodawali MPEG4...
Ktoś kto wspominał, że posiadanie na pilocie przycisku DTV oznacza iż mamy MPEG4 jednak wprowadził mnie w błąd.

muszę teraz wyposażyć się w takie cos:
http://allegro.pl/karta-modul-ci-neotio ... 69520.html


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

moze mi ktos powiedziec czy moj TV tj Samsung LE26C350 ma potrzebny dekoder ? probowalem cos zlapac na starym kablu TV od magnetowidu ale nie udalo sie
czy trzeba miec jakas antene ze wzmacniaczem ? czy jednak moj TV nie ma tego tunera co potrzeba ?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

krzychu pisze:moze mi ktos powiedziec czy moj TV tj Samsung LE26C350 ma potrzebny dekoder ? probowalem cos zlapac na starym kablu TV od magnetowidu ale nie udalo sie
czy trzeba miec jakas antene ze wzmacniaczem ? czy jednak moj TV nie ma tego tunera co potrzeba ?
Po wpisaniu modelu do google i wierząc dwóm pierwszym stronom, to Twój telewizor spełnia wymagania do odbierania tego sygnału :)
http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... cification
A do odbioru, według tego co inni piszą tutaj w tym temacie, to wystarczy kabel antenowy, bądź palec, bądź zwykła antena siatkowa :)


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

tylko wlasnie nie dziala



Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

No i ja już tez wiem że problem tkwi w mpeg4 mój TV ma mpeg2 i na dodatek to co znalazł "Gościnny" (karta do CI) nie podejdzie bo to Sharp :(((. Może ktoś obeznany w temacie coś by doradził?
15300ml B Rh +

ODPOWIEDZ