Multimedia kupiło MTK

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Podpisałem nową na starych warunkach.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Można przejść do MM zachowując dotychczasowe warunki na jakich użytkuje się MTK, aż do wygaśnięcia obecnej umowy. Co będzie potem to się okaże. Przedstawiciele chodzą już od początku maja, można to też załatwić na stoisku Temi / MTK w Świcie. Nie polecam załatwiania czegokolwiek w tych tematach z przedstawicielem Łukaszem R.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

ufo666 pisze:Czy u kogoś kto ma MTK był już ktoś z propozycją nowej umowy?
Już dawno chodzą... U mnie byli ze dwa razy oraz parę telefonów wykonali :) Tzn. Chodzi o porozumienia :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

A ja słyszałem plotki (mam nadzieję, że tylko plotki), że trwają rozmowy między Zeto a Multimedia na temat wykupienia części Zeto odpowiedzialnej za dostarczanie internetu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

plotki

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, w IS też nikt nic nie wiedział do samego końca. Nawet plotek nie było :)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Mi też się wydaje, że to plotki - dla ZETO internet to kura znoszaca złote jajka, bez internetu ZETO miało by bardzo duże problemy - komputery i sprzęt mają drogie, a z samych instytucji i firm nie wyżyją. A Internet to stałe i co najważniejsze PEWNE źrdło gotówki.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

Ravir pisze:Mi też się wydaje, że to plotki - dla ZETO internet to kura znoszaca złote jajka, bez internetu ZETO miało by bardzo duże problemy - komputery i sprzęt mają drogie, a z samych instytucji i firm nie wyżyją. A Internet to stałe i co najważniejsze PEWNE źrdło gotówki.
oby to tylko plotki były....
tytułem małej informacji: o ile wiem ZETO Tarnów należy do grupy kapitałowej CANPACKu i dostarczanie "interneta" oraz handel sprzętem i oprogramowaniem to tylko wycinek ich działalności - świadczą też "usługi informatyczne" na rzecz spółki-matki. W takiej sytuacji wyodrębnienie z ZETO części świadczącej "usługi dla ludności" i jej sprzedaż nie jest chyba takim znów skomplikowanym procesem.... kwestia chęci i ewentualnej ceny za sprzedaż... można też chyba samą infrastrukturę sprzedać. Tym bardziej, że ZETO dostarcza chyba internet nie tylko w Tarnowie - więc byłoby kąskiem dość "łakomym".
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ja słyszałem od znajomego, że takie plotki są dziełem przedstawicieli handlowych którzy w ten sposób chcą zdobyć klientów.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

pan_wAZOn, tylko łakomym dla kogo?
Jak firma dostarczająca dostęp do sieci w standardzie ethernet może być atrakcyjna dla firmy robiącej to samo, tyle że w standardzie docsis? Przecież i tak musieli by wszystko przerobić, bo ja nie wierzę, że dla kilku tysięcy klientów będą robić wyjątek w postaci innej architektury. IS miało podciągnięty koncentryk, zresztą MM wybudowała wcześniej tu swoją sieć, a tam?

Z tym co napisał halford też się zgodzę, bo też słyszałem, że przedstawiciele MM rozpowszechniają takie plotki wśród klientów ZETO.

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

LordRuthwen, różnic w "technice" faktycznie nie wziąłem pod uwagę. Zastanawiam się natomiast w jakim standardzie działały IS i Zicom - już połknięte przez MM. Dodatkowo są chyba rejony w mieście gdzie infrastruktura MM funkcjonuje "obok" kabla ZETOwskiego, więc kwestia przebudowy przynajmniej części sieci byłaby rozwiązana.
Generalnie jak już pisałem, oby z tym przejęciem plotki to były....
Pozdrawiam :)
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, IS też przecież miało ethernet, Zicom - też.
A w takim przejęciu nie chodziłoby o tą infrastrukturę, tylko o klientów. MM kable ma już prawie wszędzie, więc to by była kwestia przepięcia na własny standard - nie jest to łatwe i tanie, ale do zrobienia i to dosyć szybko.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Goscinny, jest łatwe, gnoisz sieć dawnego ISP i klienci chcąc nie chcąc muszą zrezygnować.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

w sumie patrząc ze strony nabywcy sieci, jest to zrozumiałe działanie. warunki, na jakich sprzedawał się internet (i w sumie voip też) w tarnowie na tle ogólnokrajowym były anomalią - teraz po prostu: http://www.youtube.com/watch?v=3b-qJEQQrFQ
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Podpisałem porozumienie z MM. A teraz mam wrażenie, że internet diabelnie zwolnił. Youtube się nie buforuje, Agora nie wyświetla obrazków itp. Nadmieniam, że w kablu miałem największy pakiet i wszystko hulało ok. Nie sądzę, żeby to była też wina mojego kompa. A wczoraj internet raz miałem a raz nie miałem - jak takie coś ma być to dziękuję bardzo.

ODPOWIEDZ