ZETO - wolny internet wieczorami

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Beaver ja podpinałem ZETO w mieszkaniu ok 3 miesiące temu i nic takiego nie musisz zgłaszać. Facet z ZETO, który wpinał mnie do siecie (nowy blok), nawet pytał czy nie trzeba routera mi konfigurować żeby wszystko chodziło. Mam obecnie 3 komputery, smartfony i TV z WiFi. Żadnych problemów, wszystko oficjalnie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie ma tam już podbicia TTL, ale kontrola MAC jest, bo wyobraź sobie co by się działo jakby było wszystko puszczone na żywioł :P

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, nic by nie było :) I tak większość routerów ma "copy MAC from PC", więc i tak leci na żywioł :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Goscinny, tak, ale wyobraź sobie jakby puścić powiedzmy 1000 adresów IP bez jakiejkolwiek kontroli, a na samym os. Zielonym jest ich więcej wedle mojej wiedzy.
Przecież to by była sodomia i gomoria, dali mi bana na IP w grze, to je zmieniam na jakiekolwiek i jadę dalej...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Wystarczyłoby ustawić binding na portach w switchach :) Tyle, że to kupa roboty, ale działa :P

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Yyy eeee a Po polsku - ważne ze moge sklonować MAC i działa :)
:mrgreen:

A co to było podbicie TTL ? :P
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Aaa dzięki. Teraz to jestem specjalista prawie, mogę sieci stawiać :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


mr.white
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 21-11-2010, 23:56

Post autor: mr.white »

Czy ma ktoś oprócz mnie problemy z programami p2p (szczególnie torrenty), oglądaniem meczów i ładowaniem się filmów 1080p na YouTube ? Biorąc pod uwagę testy na necie szczególnie chodzi mi o download. Internet oczywiście w ZETO, 100mb, stałe łącze.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Sprawdź sobie przede wszystkim łącze na ich testerze. http://speedtest.okay.pl/ Na kablu powinno Ci iść w okolicach 90-100 Mb. Torrnety w Zeto nie są blokowane więc powinny śmigać. Co do YT to kiedyś podawałem sposoby na lepsze działanie.
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

mr.white, z testami w necie bym uważał, bo hosty w np. speedtest.net stoją na różnych łączach.
Też mam internet w Zeto i jak sprawdzałem to testy wykonywane jeden po drugim do różnych serwerów różniły się diametralnie - od 10 Mb/s do 90 Mb/s.
Celuj w wielkie centra komputerowe, one z reguły mają grubą rurę i możesz tam raczej spokojnie sprawdzić.
Ewentualnie test zetowski jak podał halford.


kaem
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 06-07-2012, 01:15

Post autor: kaem »

Już od dawna zauważyłem, że faktycznie tak jak opisano to w pierwszym poście popołudniem i wieczorami internet w Zeto zwalnia.

Ostatnio jest nawet gorzej bo doszła do tego już druga awaria gdzie internet w środku dnia chodził bardzo wolno a przez telefon, też w zeto, nie dało się rozmawiać. Śmieszna dla mnie sytuacja była kiedy zadzwoniłem z tel. kom. do zeto a gośc w słuchawce mówił "t...k ma...y ...arię... pr...my nad ...ym" ;] Już nie pamiętam czy w ostatni piątek czy sobotę telefon znowu przerywał.

Inni domownicy skarżyli mi się, że często nie ma internetu przez jakiś czas, przez kilka do kilkudziesięciu minut. Czasami jest spokój miesiąc a czasami co kilka dni nie ma internetu. Sam zauważyłem, że bardzo często rano przez chwilę w ogóle nie ma internetu. Na szczęście nie są to duże przerwy ale jest to dziwne bo ani nikt nic nie ogłaszał w Zeto, że coś mają remontować/naprawiać/usprawniać.

Teraz odniosę się do pierwszego zdania. Piszę na podstawie własnych doświadczeń - mieszkam na westerplatte, i kolegi - z osiedla legionów. Popołudniami aż do wieczora często internet zwalnia. Czasami do tego stopnia, że nawet strony internetowe powoli się otwierają. Pobierając jakiś większy plik gdzie zawsze miałem transfer rzędu 8-9MB/s teraz jest to 1-2MB/s niezależnie z jakiego źródła co wyklucza obciążenie serweru na, którym leży plik. Na steam np wczoraj w niedziele było to maks. 200KB/s, a dziś 8MB/s. Internet przyspiesza dopiero wieczorem tak po godz 21.

Testery w tym czasie pokazują 60Mbit/s. Tester Zeto http://speedtest.okay.pl/ pokazuje mi np teraz 73Mbit/s, ale nie wiem ile kiedy internet zwalnia.

Także testery pokazują swoje, a ja widzę wyraźnie, że sieć jest przeciążona

---edit
Ktoś wcześniej pisał, żeby włączyć sobie download managera i zobaczyć transfer sumaryczny więc - niezależnie ile plików z jak wielu różnych serwerów sciągam to południami nie pobiera się nie szybciej jak 2MB/s.

Wygląda to tak jakby ktoś celowo zwalniał transfer...

---edit2
W tej chwili nic nie leci szybciej z neta jak 1MB/s - godz 17:34

Awatar użytkownika

ZETO SA
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 06-04-2012, 21:11
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: ZETO SA »

Sprawdź transfer ze strony noc.gts.pl (plik 100MB lub większy).

Podaj adres (zamieszkania lub IP) na PW.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Zeto, Os zielone godzina 20:15

Obrazek

Ja tam nie narzekam ogólnie, gram sobie na Battlenecie i jest ok, zero lagów, sciaga sie wszystko w miare ok. Tylko wkleiłem obrazek pokazać jak jest, nie wiem czy to dobrze czy źle :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


kaem
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 06-07-2012, 01:15

Post autor: kaem »

No to masz dobrze bo ja nawet kiedy wepnę bezpośrednio kabelek w kartę sieciową to mam max 300KB/s

ODPOWIEDZ