Naziemna telewizja cyfrowa w Tarnowie

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Beny
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Beny »

Baxon pisze:A próbował ktoś łapać sygnał z Chorągwicy? Patrzyłem na mapki zasięgu i niektóre części Tarnowa są pod kolorem zielonym.
Planuje troche połapać sygnał w wolnym czasie tylko coś z tym czasem krucho, a buszowanie po ciemku na strychu jest trochę niebezpieczne.
Ja probowalem bo mialem jeszcze kiedys nadzieje (oczywiscie mowa tutaj o mux3)ale powiem szczerze ze moc i kierunkowe nadawanie rozwialo moje nadzieje, z taka moca jak nadaje Chorągwica mux3 nie mozliwe jest zlapanie sygnalu nawet w Bochni a co dopiero w Tarnowie, trzeba czekac na sygnal z Marcinki do maja przyszlego roku ma byc nadawany mux1.Wtedy bedziemy miec dobrej jakosci kanaly TVP.


Sorry Ricardo mnie wyprzedzil:):)

Co do Rzeszowa sytuacja jest bardziej optymistyczna czasem przy sprzyjajacych warunkach odbiera ale tak na granicy moze dlatego ze jestem troche zasloniety blokami w kierunku wschodnim, a mieszkam wlasnie na Falklandach.

Baxon nie wiem gdzie patrzyles na te mapki zasiegu ale najpewniejsze są tutaj:

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3
i Tarnowa w zasiegu nie ma:(


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

ostatnio uruchomiłem na próbę u siebie to całe dvbt i powiem wam że podpinałem się tylko na kawałku kabla bez anteny a obraz i tak lepszej jakości niż kablówka multimedi :)


migus88
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 09-12-2011, 11:11

Post autor: migus88 »

a ostatnio cos nie dziala wie ktos moze dlaczego czy to tylko u mnie

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Coś u Ciebie musi być nie tak, bo działa cały czas.


migus88
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 09-12-2011, 11:11

Post autor: migus88 »

kurcze nie wiem mam analogowa z multimedi i ostatnio był sygnał a od kilku dni cos sie dzieje raz jest raz niema niewiem


migus88
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 09-12-2011, 11:11

Post autor: migus88 »

nie mam zadnej anteny i nic tylko ten kabel z mm to moze oni mi sygnal puszczali a teraz wylaczyli

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Ciężko powiedzieć co zrobili bo nie mam MM. Podepnij sobie jakąś inną antenę i powinno hulać.


migus88
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 09-12-2011, 11:11

Post autor: migus88 »

podpiolem kabelkiem do anteny tej z bloku i mam 8 programow polsaty i tvn i jeszcze pare a kiedy bedzie tvp i reszta lapie sygnal chyba z marcinki mieszkam jakies 4km od


migus88
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 09-12-2011, 11:11

Post autor: migus88 »

ale cos sie dzieje bo dzialalo a teraz zniklo i pisze sygnal slaby lub brak sygnalu

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Może są jakieś lokalne zakłócenia w pobliżu częstotliwości multipleksu i stąd problemy z odbiorem.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dwa pytania w temacie:

1. mam wolny monitor LCD, ale tylko z wejściem VGA - widzieliście tunery DVB-T z takim wyjściem?
2. widziałem tunery z USB umożliwiające nagrywanie jak na pendrive jak tunery PVR (na przykład taki tuner) - czy są takie tunery do których można podłączyć sygnał z z kablówki - MM i działałby jako dvb-t i dvb-c (to chyba kablówka?), jako PVR?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Robert77
Obywatel
Posty: 85
Rejestracja: 26-02-2011, 10:42
Lokalizacja: Tarnów/Parkowa

Post autor: Robert77 »

ad2222 pisze:Dwa pytania w temacie:

1. mam wolny monitor LCD, ale tylko z wejściem VGA - widzieliście tunery DVB-T z takim wyjściem?
2. widziałem tunery z USB umożliwiające nagrywanie jak na pendrive jak tunery PVR (na przykład taki tuner) - czy są takie tunery do których można podłączyć sygnał z z kablówki - MM i działałby jako dvb-t i dvb-c (to chyba kablówka?), jako PVR?
Ad 1. Ja nie. Widziałem ale analogowe.
Ad 2.Tunery do MM są dedykowane i nic go nie zastąpi.
Sygnał do niego podawany jest "Lan-em".


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Poszukaj tunera z wyjściem DVI - można dostać takie. W łączu DVI "mamy" VGA - mówiąc obrazowo. Opcja drugo to kabel przejściówka RCA / VGA.
Generalnie jest kicha. Twój monitor nie ma łącza DVI? Bo to by rozwiązało sprawę.
9000 ml A Rh-


vitara
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 04-01-2011, 12:02

Post autor: vitara »

będzie tam więcej tych programów?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3825
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

vitara, wpisz sobie w google cyfrowa telewizja naziemna i będzie mapka z zasięgiem i jakie muxy i kiedy je wprawdzają i co za tym idzie jakie programy będą.
Ale odpowiedź jest taka, że tak będzie tam więcej programów. Ale nie w ciągu miesiąca czy dwóch.

ODPOWIEDZ