IS sprzedane!

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7673
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

bastol23 pisze:bo jest za dużo abonentów i nie chce im się z tym bawić
pozostaje się tylko cieszyć, że Pan(i) z infolinii nie ma jeszcze hinduskiego akcentu (no co, jak oszczędzać, to oszczędzać...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


bartiko
Obywatel
Posty: 39
Rejestracja: 16-05-2010, 20:39

Post autor: bartiko »

maup pisze:A jak paru delikwentów zapłaci kary i sprawa zostanie należycie nagłośniona to cała reszta na wyścigi będzie dyrdać do biura multimedii i zgłaszać każdy dodatkowy pecet, laptop, tablet, komórkę i inteligentną sokowirówkę z wifi :-/ .
Nie sądzę. Umowa umową, a to co mam podpięte do sieci domowej/lokalnej to moja sprawa i niech sobie MM wszelkie inwigilacje przeprowadza, ale na zewnątrz mojego routera. MM chyba lubi robić ze swoich klientów masochistów, bo ta ich "kara pieniężna" figuruje w regulaminie jako "opłata za usługę samodzielnego podłączenia dodatkowego terminala". Śmierdzi to wałkiem prawnym.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

bartiko pisze:Nie sądzę. Umowa umową, a to co mam podpięte do sieci domowej/lokalnej to moja sprawa...
Błąd w rozumowaniu. Jesteś stroną umowy, musisz się stosować do jej zapisów, nawet gdybyś bardzo nie chciał. Pominąwszy kwestie techniczne typu udowodnienie podłączenia tego czegoś do sieci, w razie sporu w sądzie wolałbym reprezentować MM niż abonenta :(
bartiko pisze:...Śmierdzi to wałkiem prawnym.
Sądzisz, że MM ma kiepskich prawników?
Pochlałem się kiedyś ze szwagrem (też abonent +IS), który twierdził, że po zmianie szyldu będzie mógł bezboleśnie rozwiązać umowę, co ją ma jeszcze chyba na rok. Jak się okazało, prawnicy MM znaleźli eleganckie (dla nich) rozwiązanie tego problemu. Ponoć mimo wszystko można te umowy rozwiązywać ale to znowuż na gębę, tak jak ruter, a w razie sporu niestety wszystkie kwity są przeciwko użyszkodnikowi :/
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11084
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

maup, jak brzmi dokładnie ten zapis o dodatkowych urzadzeniach i wpięciu ich do sieci?
Przecież DO SIECI MM podpinam TYLKO router - reszta jest wpięta w MOJĄ sieć lokalną.
Co do opłat za zmianę MAC, to zaciekawiło mnie to na tyle, że sprawdzę czy nie ma tego z klauzulach niedozwolonych. A jak nie ma, to napiszę do UKE, czy nie należy dopisać czegoś takiego do tego wykazu.
Wykrycie i UDOWODNIENIE czy mam podpięte coś do routera jest trudne, a jak ktoś wie co robić, to w zasadzie niemożliwe.
Z drugiej strony - czy dowolny ISP może śledzić i analizować pakiety uzytkownika? To jest legalne?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11684
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Goscinny pisze:maup, jak brzmi dokładnie ten zapis o dodatkowych urzadzeniach i wpięciu ich do sieci?
"Gniazdo Sieciowe – urzadzenie bedace zakonczeniem Sieci, umożliwiajace
przyłaczenie Terminala Internetowego;
Terminal – komputer, odbiornik telewizyjny lub inne podobne urzadzenie umożliwiajace Abonentowi korzystanie z Usługi Multimedia Internet;
Terminal Internetowy – niezbedne do swiadczenia Usługi Multimedia Internet,"



I tutaj stosowny fragment:

Do Gniazda Sieciowego jak i do Gniazda Dodatkowego Abonent może przyłaczyć
tylko jeden Terminal, o ile szczegółowe warunki swiadczenia Usługi zawarte
w ofercie Operatora nie stanowia inaczej. W przypadku stwierdzenia nieuprawnionego
przyłaczenia do Gniazda Sieciowego/Gniazda Dodatkowego, Operator obciaży
Abonenta opłata okreslona w Cenniku.


I tu faktycznie bym się spierał, bo do gniazda sieciowego jest podpięty tylko jeden "terminal internetowy" - router jak i reszta nie są podpięte do gniazda tylko właśnie do owego terminala. Ale czort wie jak oni to interpretują.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11084
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Zapis jest jednoznaczny:

do Gniazda sieciowego możesz przyłączyć jeden Terminal ("komputer, odbiornik telewizyjny lub inne podobne urzadzenie umożliwiajace Abonentowi korzystanie z Usługi Multimedia Internet") czyli np. router.
Wszystkie komputery podpięte do routera korzystają z Twojej sieci i Twoich usług. Potem dopiero są usługi MM. Sama MM korzysta przecież z usług innych dostawców (GTS, Exatel itd.).
Ale są to wszystko rozważania akademickie, bo jeszcze nie spotkałem człowieka, który miałby jakieś problemy z powodu uzytkowania routera.
Pewnie jakby ktoś postwił w domu małą serwerownię i miał obciążenie pasma 100% nonstop to by się ktoś zainteresował, ale przy normalnym uzytkowaniu to nikomu nie chciałoby się robić śledztwa.
Ja mam w domu do routera podpięte w szczycie formy 2 kompy stacjonarne, 2 laptopy, 1 netbooka, Kindle i 2 komórki :)

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

defekator, dzięki za wyręczenie mnie, strasznie mi się nie chciało jechać do firmy bo tam mam te kwity :)
Goscinny pisze:Pewnie jakby ktoś postawił w domu małą serwerownię i miał obciążenie pasma 100% nonstop to by się ktoś zainteresował, ale przy normalnym uzytkowaniu to nikomu nie chciałoby się robić śledztwa.
wszystko co piszesz jest ładne i piękne, zakładając że operator będzie cały czas pobłażał i okazywał dobrą wolę. ja tam bym wolał, żeby nie miał możliwości okazania złej :twisted:
za chwilę zresztą się może okazać, że pojawią się set top boksy i problem rutrów zostanie definitywnie rozwiązany
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11084
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A co mają STB do routerów, bo to chyba za duży skrót myślowy jak dla mnie?


bartiko
Obywatel
Posty: 39
Rejestracja: 16-05-2010, 20:39

Post autor: bartiko »

Pobłażał i okazywał dobrą wolę? Sory ale z takim podejściem to niedługo oprócz stawki za przesył i kWh, będziemy płacić dodatkowy abonament za prąd i każde dodatkowe gniazdko.

To że w umowie piszą banialuki, nie znaczy że trzeba się do nich stosować. Nie wiem co MM rozumie przez "Gniazdo Dodatkowe", ale nikt nie może Ci dyktować co możesz, a czego nie możesz podpiąć do swojego komputera czy telewizora.

Idąc dalej, znaczyłoby to że nie możesz korzystać z żadnego urządzenia łączącego się przez WiFi, bo w takim wypadku potrzebny jest router, a owe urządzenie byłoby kolejnym terminalem przyłączonym w sposób nieuprawniony :lol:


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Pewnie jakby ktoś postwił w domu małą serwerownię i miał obciążenie pasma 100% nonstop to by się ktoś zainteresował, ale przy normalnym uzytkowaniu to nikomu nie chciałoby się robić śledztwa.
Ale chyba nie ma nigdzie zapisu zabraniającego postawienia sobie serwera i obciążenia łącza w 100 % ? Może i faktycznie kogoś by to zainteresował ale czy to niezgodne z regulaminem ?

Tak jak już pisałem wcześniej, moim zdaniem większość zapisów w regulaminie jest czysto teoretyczne. Gdyby MM zaczęła je masowo stosować to nie mieliby za wielu klientów.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7673
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

halford pisze:Ale chyba nie ma nigdzie zapisu zabraniającego postawienia sobie serwera i obciążenia łącza w 100 % ?
Pewnie nie ma, ale jeżeli korzystasz z łącza dla osób prywatnych, to nie wolno Ci na nim zarabiać (serwerownia) - od tego są łącza dla firm.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

To mam takie pytanie. Czy jak bym podłączył router WiFi i połączył się z nim laptopem to niby było by to złamanie tego ich pseudo zakazu?? Przecież podłączony jest jeden terminal korzystający z usługi (laptop) a router służy tylko do zmiany medium transmisyjnego, to tak jakby założył sobie kabel od światłowodu. I jeszcze jedno, jeśli bym poszedł zgłosić, ten drugi terminal to płacił bym więcej??


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

strachy na lachy - ja mam router bez problemu wszystko działa i nikogo to nie obchodzi
Wydaje mi się, że zapis w umowie to zabezpieczenie przed kombinowaniem użytkownika ze sprzedażą łącza dalej.
Wyobraźcie sobie sytuację, że ktoś weźmie zwykłe łącze abonenckie z MM/IS za 55 zł i zrobi mini sieć dla swoich 20 sąsiadów ? Pewnie komercyjnie takie łącze to z 2 tys a tu przy kombinacji miałby 55 zł a bez zabezpieczenia w regulaminie MM nic nie mogłaby zrobić pomimo zwiększonego 20 - krotnie ruchu.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

a router służy tylko do zmiany medium transmisyjnego
Jeśli już to AP służy do zmiany medium transmisyjnego. Router już robi nico więcej i operuje na warstwie 3.


bartiko
Obywatel
Posty: 39
Rejestracja: 16-05-2010, 20:39

Post autor: bartiko »

Chyba się zaczyna. Od jakiegoś tygodnia zauważyłem że strony dosyć często "wiszą" na Firefoxie. Pomyślałem że może to wina wersji 4 którą ostatnio zainstalowałem, jednak na IE jest to samo - trzeba odświeżyć aby się poprawnie czytały do końca. Wczoraj na 25-lecia nie było internetu przez kilka godzin, dzisiaj podobnie - raz jest, raz nie ma.

ODPOWIEDZ