IS sprzedane!

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Versacz pisze: dowiedziałem się, że (uwaga) oficjalnie nie można używać ale nieoficjalnie proszę bardzo
no to dzięki serdeczne - cały czas z batem na karku i tylko czekać, czy się operatorowi nagle nie odwidzi :/
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Greg - dzień przed świętami Wielkanocnymi podpisałem umowę z IS/MM na internet - ten klasyczny z IS a nie shit z MM. Przeczytałem umowę i na pierwszy rzut oka nie wiele się różni od "starej" umowy z IS. Generalnie nie może się różnić - bo POGORSZENIE warunków stanowi podstawę do wypowiedzenia umowy bez kar umownych.

Jak na dziś net chodzi znakomicie - dokładnie jak za czasów IS - i myślę, że chyba nie pogorszą go - bo jednak jest konkurencja i ja nie zawaham się do niej przejść.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Wg www Multimedii za abonament 54 zł, czyli tyle co bylo w IS mamy 2Mb/s. Tyle proponowało Solutions oficjalnie w swojej ofercie (wiemy ze w praktyce bywało o wiele więcej).
Parę dni temu dostałem nową umowę z MM obowiązującą od początku czerwca, która mówi już o 67,55 zł i bez gwarancji transferu. Jak to w takim razie jest? MM chce przeciągnąc sposobem starych użytkowników IS do oficjalnego MM i proponuje stawki zaporowe (wysokie, bez zabezpieczenia).
Za 69 zł w MM (a więc o 1,45 zł więcej niż dla użytkowników sieci z IS za pół miesiąca) MM na swojej stronie proponuje internet 6Mb/s i gratis telefon w planie optymalnym 100 - sral pies ten telefon, ale przepustowość już bardziej zbliżona do nieoficjalnych z IS.

Jestem starym uzytkownikiem IS i patrząc na to co mi umowie proponują i to co proponują na swojej stronie internetowej to wychodzi na to, że o wiele lepiej byloby podpisać nową umowę a nie lecieć na automatycznym przedlużeniu.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Tylko wtedy pewnie trzeba dopłacić jeszcze 200 zł za podłączenie


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

W lokalu IS cennik ma dwie pozycje jeden to "stary IS" a drugi to nowy. Sam podpisując umowę byłem światkiem jak dziewczyny z BOK mówiły, do klienta by wybrał internet IS a nie MM bo się bardziej opłaca. Ja byłem traktowany nieco inaczej - procentują znajomości - od razu mi zaproponowano net IS - co więcej podłączono mnie bez kolejki :mrgreen:

I przypominam, że ŻADEN z operatorów nie daje GWARANCJI transferu - IS też jej NIGDY nie dawał. Za gwarantowane pasmo płaci się SŁONO i nigdy nie była to oferta dla indywidualnych osób. Nawet jeśłi podepniemy się do światłowodu w ofercie UPC Fiber Power to maksymalnie mamy 120 MB/s ale NIE jest to gwarantowane. Wszystko zależy od przepustowości łacz operatora w świat.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Ciekawe jak się to będzie miało do TEGO

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6905
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jak to jak?
Gwarantują ci prędkość min 10 Mb/s do sieci szkieletowej o to wszystko.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, jeśli masz w ofercie podana prędkość "do internetu" to nie jest to równoznaczne ze szkieletem operatora.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6905
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Czepiając się:
nie możesz się podpiąć do Internetu jako takiego, możesz się co najwyżej podpiąć do sieci będącej jego częścią :P)


bartiko
Obywatel
Posty: 39
Rejestracja: 16-05-2010, 20:39

Post autor: bartiko »

Ostatnio miałem w rękach tą nową umowę, bo właśnie zastanawiam się nad wyborem oferty. Co pierwsze rzuciło mi się w oczy:

Cena abonamentu - wyższa niż w IS w stosunku do oferowanego transferu.

Dopłata za każdy dodatkowo podłączony terminal (czyli za laptop, telewizor z DLNA, Playstation itp...) Jest tam zapis o tym, że nie wolno naruszać integralności zainstalowanych urządzeń co praktycznie uniemożliwia zrobienie domowej mini sieci, czy domowego serwera mediów. Ponadto za wykrycie każdego niezarejestrowanego hosta jest kara w wysokości ok. 2 tyś PLN. Chyba na głowę upadli jeśli myślą że ludzie będą się do tego stosować. IS pozwalało na podpięcie routera oraz dodatkowych urządzeń w obrębie lokalu i nie było z tym żadnych problemów.

Oplata za każdorazową zmianę numeru MAC (z winy klienta) - czyli jeśli ktoś kupi nowego kompa, będzie musiał zapłacić za przypisanie nowego numeru MAC? To chyba kolejne lekkie przegięcie.

Opłaty za hosting - IS oferowało darmowy hosting w cenie abonamentu. Co się stanie z obecnymi kontami?

Nie czytałem jeszcze nowych warunków jakie stanowi regulamin usług telefonicznych, ale ciekawi mnie co się stanie z panelem klienta i drugim numerem telefonu który też był w cenie abonamentu.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Opłaty za hosting - IS oferowało darmowy hosting w cenie abonamentu. Co się stanie z obecnymi kontami?
Pytałem w BOK IS na ul. Lwowskiej... panie mówiły, że konta zostają po staremu i że "wszystko" zostaje. Boję się jednak słowa 'wszystko'. Takie nieprzekonujące...

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Numer MAC można sobie zmienić w nowym sprzęcie na taki jaki był w starym, więc to akurat nie problem. Współczuje tym co dali się złapać w "multimedialną pułapkę" (pozornie) niskich cen.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6905
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

bartiko, zgodnie z naszym prawem, (poprawcie mnie jeśli się mylę) to co jest w lokalu (okablowanie) jest Twoje i możesz z tym zrobić co chcesz.
Urządzenia, jeśli są dzierżawione, naturalnie nie są własnością abonenta, ale za kable w lokalu płacisz przy instalacji.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

LordRuthwen pisze:bartiko, zgodnie z naszym prawem, (poprawcie mnie jeśli się mylę) to co jest w lokalu (okablowanie) jest Twoje i możesz z tym zrobić co chcesz.
Ależ oczywiście.
Ale jeżeli te kable (i ta lodówka!!) są podłączone do sieci operatora musisz się stosować do umowy z nim (czyli umowa+regulamin czyli wszystkie wymysły jego, na które się musisz zgodzić).
Multimedia w całej swojej sieci stosuje takie same zasady. Co prawda Tarnów jest (był) przedziwnym miastem jeśli chodzi o rozpieszczanie klientów przez ISP - dzięki Ś.p. Internet Solutions i innym lokalnym dostawcom, ale właśnie obserwujemy koniec tych pięknych czasów.
Teraz trzeba będzie się dostosować do ogólnopolskich zasad, a że to będzie równanie w dół - cóż, pech. Jak mi powiedział jeden z pozatarnowskich operatorów - coście użyli przez parę lat to wasze a teraz zobaczycie jak to się robi w całym kraju :evil:


bartiko pisze:Chyba na głowę upadli jeśli myślą że ludzie będą się do tego stosować.
Oni nie upadli na głowę. Co więcej, twardo stoją na nogach. A jak paru delikwentów zapłaci kary i sprawa zostanie należycie nagłośniona to cała reszta na wyścigi będzie dyrdać do biura multimedii i zgłaszać każdy dodatkowy pecet, laptop, tablet, komórkę i inteligentną sokowirówkę z wifi :-/ .

Wracając do telefonów - z tego co rozumiem czytając enuncjacie multimedii, abonenci telefoniczni NA RAZIE mają mieć zachowane dotychczasowe warunki... oprócz.
No i na dzień dobry wszyscy użytkownicy telefonii +IS podłączeni na zasobach innych operatorów (pamiętajcie, że tę telefonię rozwijała także kupa lokalnych ISPów) tracą dostęp do panelu abonenta. Niby nic ;) Za jakiś czas MM pewnie zafunduje im kolejne niespodzianki. Tutaj nie muszą się szczypać o ochronę długookresowych umów, bo ich nie ma. IMVHO pojawią się kolejne drobne niedogodności, które "zachęcą" klientów post-IS do zawarcia umów na warunkach MM - pewnie nawet dla zamydlenia oczek dostaną na początek jakiś bonus.
Doczytałem się jeszcze ciekawostki jeżeli chodzi o przepływność łącza - wychodzi na to, że klientom +IS multimedia nie gwarantuje absolutnie nic sprowadzając sprawę do chwilowego obciążenia poszczególnych węzłów - no to już widzę jakie za parę miesięcy będą transfery - a pojawiać się zaczną karteczki i telefony od miłych konsultantów, że na warunkach MM ten transfer będzie na pewno lepszy - i co, nie podpiszą ludzie umów?
I tak się skończy rumakowanie, już tym razem na dobre... :cry:
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Bastekxyz
Archont
Posty: 947
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

W Zicomie miałem panel do telefonii, biling etc - wszystko online, niestety kiedy nadszedł czas panowania tyrana panel szlag trafił - na moje pytanie dlaczego, powiedziano mi, że w MM nie będzie czegoś takiego bo jest za dużo abonentów i nie chce im się z tym bawić :shock:

ODPOWIEDZ