Kamera cyfrowa

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Kamera cyfrowa

Post autor: halford »

Witam,

Chciałbym kupić jakąś kamerkę cyfrową. Moje wymagania:
- na karty SD
- w miarę dobrze nagrywająca w pomieszczeniach
- dobrze jakby miała WiFi i HDMI
- zoom min. 30x

Kamerka oczywiście do użytku domowego. Nigdy nie miałem styczności z kamerami i nie wiem co sprzęt za 500 ma gorszego od tego za 1500 dlatego proszę o jakieś porady.

Budżet - jak da się coś sensowego kupić do 1000 to fajnie. Górna granica to 1500-1700 ale wydatek musi być solidnie uzasadniony.
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Kamera cyfrowa

Post autor: ad2222 »

Gdybyś chciał "dwa w jednym", to mogę polecić aparat sony rx-100 - pierwszą wersję (I) można trafić używaną za 1000-1200 pln, drugą (II, M2) już ok górnej granicy Twojego zasięgu - ale za to masz super aparat plus kręcenie naprawdę dobrej jakości filmów. Kiedyś woziłem na wakacje cały plecak ze sprzętem - lustrzanka, obiektywy, lampa, małpka, i do tego kamera cyfrowa. Potem kupiłem sobie rx100 :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Kamera cyfrowa

Post autor: halford »

Aparat mam dobry (lustrzankę) ale faktem jest, że plecak trzeba na sprzęt zabierać...

Dwa pytania:
- jak działa stabilizacja przy kręceniu filmów?
- długość filmu ogranicza karta czy jest jakiś limit?
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Kamera cyfrowa

Post autor: ad2222 »

Stabilizacja bardzo dobra, długość filmu chyba tylko ogranicza pojemność karty - w każdym razie nie zdarzyło mi się, żeby aparat sam przerwał kręcenie filmu. Jak chcesz, to pożyczę Ci na kilka dni, przetestujesz, ale wersję I (najstarszą).
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ