Tellion

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Tellion

Post autor: Boruta »

Ktoś ma od nich internet, jak z serwisem? Mają w moim bloku światłowód, cena za połączenie 100 mb/s 39,90. Chciałbym pożegnać się z MM, wprawdzie internet działa dobrze (dawny klient IS) ale ich nie lubię ;) i tylko czekałem na jakąś konkurencję. Np. w tej chili płacę dziadom 42 zł za telefon stacjonarny a oni nie potrafią mi powiedzieć co mi dają w tej cenie, bo to stara taryfa! Uznałem, że czas się z tego cyrku wypisać tylko chciałbym znać opinie tych, co już korzystają z usług Telliona.


klasyfikacja
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-06-2010, 14:33

Re: Tellion

Post autor: klasyfikacja »

A czy przypadkiem właścicielem tellionu nie jest były właściciel solution ? Bo miał on ponownie wchodzić na rynek.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tellion

Post autor: LordRuthwen »

Nie wydaje mi się, oni się inaczej nazywali a w KRS jest inne nazwisko.
Boruta, jeśli wysyłasz duże ilości danych to się zastanów, bo masz tam łącze asynchroniczne z 1/3 uploadu.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Tellion

Post autor: defekator »

W multimediach też jest asynchroniczne - coś w okolicach 1/10 uploadu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tellion

Post autor: LordRuthwen »

Niby tak, jestem ciekaw jakich końcówek PON używają, bo te, z którymi miałem styczność, miały na końcu porty FE, czyli 100 Mb/s a ci się chwalą przepustowością do 300 :)
Do tego trzeba jeszcze kupić router, który tyle będzie w stanie pociągnąć, mój da radę, ale to co jest dostępne w sklepach na półkach, tak średnio.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Re: Tellion

Post autor: ClNEK »

Wg mnie LordRuthwen myślisz się :) chodzi mi o Twoja 1 wypowiedz

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tellion

Post autor: LordRuthwen »

Adaś zmienił imię i nazwisko?
Kowalski Rafał Mariusz Prezes Zarządu
W sumie jest tam też "Kondziu", więc może...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tellion

Post autor: Goscinny »

Musiałby też przy okazji przejść serię operacji plastycznych i odmładzających, bo Kowalski ani trochę nie przypomina Adama ;)


Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tellion

Post autor: LordRuthwen »

No to gigowe porty są :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Tellion

Post autor: Jan Kowalski »

Widzę, że tu fachowcy to się podepnę. Cenowo Zeto (48zł) i Tellion (49,9zł) są zbliżone. Jednak ci drudzy kuszą 300 megowym światełkiem. Nie zastanawiać się i brać, czy jednak coś jako laik przegapiłem? Na Zeto nie narzekam i mi wystarcza.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Tellion

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze:Widzę, że tu fachowcy to się podepnę. Cenowo Zeto (48zł) i Tellion (49,9zł) są zbliżone. Jednak ci drudzy kuszą 300 megowym światełkiem. Nie zastanawiać się i brać, czy jednak coś jako laik przegapiłem? Na Zeto nie narzekam i mi wystarcza.

W normalnym użytkowaniu między 100 a 300 różnicy nie odczujesz najmniejszej, zakładając, że transfery są realne i stabilne. I tak większość "usług" w necie chodzi w praktyce poniżej 100. Sprawdź jeszcze jak ma się sprawa ze stosunkiem download/upload. Zazwyczaj firmy podają to pierwsze i potem można wylądować z bardzo kiepskim wysyłaniem (pozdrawiam tu Multimedia i ich uplink rodem z modemu) co czasem, jak trzeba coś szybko przesłać dość mocno irytuje.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Tellion
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 22-04-2015, 10:02

Re: Tellion

Post autor: Tellion »

Witam, jeżeli chodzi o stosunek download/ upload to zgodnie z zapisami w naszym regulaminie usług wynoszą one
dla usługi 100 Mbit/s upload 30Mbit/s , natomiast dla 300 Mbit/s upload to 100 Mbit/s. Zapraszam do skorzystania z naszych usług.
http://www.tellion.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Internet z prędkością światła
BOK 14 6583000

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Tellion

Post autor: Jan Kowalski »

Tellion mam dwa pytania.
Ten transfer jest dla mnie, czy to współdzielone łącze (czy jak się to tam nazywa)?
Czy dajecie router który udźwignie 300 Mbit/s?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Tellion

Post autor: defekator »

Gdzie można znaleźć w internecie ofertę internetu dla Tarnowa oraz obszar na którym możliwe jest podłączenie? Za klika miesięcy kończy mi się umowa z Multimedią a po wałkach, które zrobili z kanałami TV średnio mam ochotę ją przedłużać.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ