Info-net - jakieś opinie?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

Info-Net pisze:
bart11 pisze: Zdecydowanie NIE POlecam - nie wiem jak w innych opcjach, ale wersja W3 jest dramatyczna. Obcięcie ruchu na poziomie konfigurowania proxy przez klientów jest bardzo nieeleganckie.....
Chciałem sobie pojeździć po bezdrożach więc poszedłem do sklepu z samochodami, żeby się zaopatrzyć w środek transportu. Pokazali mi różne Land Cruisery, Patrole a nawet Defendera ale wybrałem Opla Corsę bo tani był.
Pojechałem w teren, ślizgałem się, nie mogłem wyjechać pod górkę, buksowałem w błocie a w końcu ugrzązłem na amen. Co za żałosne auto ta Corsa*, ani napędu na obie osie ani reduktora, nawet głupiej wyciągarki pożałowali. NIE POLECAM.


Taryfy "W3" to w naszej ofercie najtańsze pakiety (od 26 zł brutto) stworzone dla użytkowników którzy wykorzystują internet w podstawowym zakresie (www, poczta, gg...) przy zachowaniu transferów od 2 do 6 Mbps.
Nikogo nie przymuszamy do wyboru tej opcji. W informacjach jak i umowie jest jasno napisane:

Pakiety W3 zapewniają kompleksowy dostęp do głównych zasobów Internetu takich jak: witryny internetowe (www) oraz poczta. Pozostałe usługi jak i zasoby internetu mogą być niedostępne lub nie działać poprawnie. Dotyczy to wszystkich pakietów w promocji W3


Dodatkowo, nawet w trakcie trwania promocji W3 abonent może zmienić abonament na opcję bardziej standardową z publicznym adresem IP.

_____________________________________________________
* - z całym szacunkiem dla tych sympatycznych miejskich autek i pozdrowieniami dla ich właścicieli :)
po 1. Cena 39zl/brutto za połaczenie za NAT;em to nie jest teraz żaden szał.
po 2. "Zapewniają dostęp do www oraz poczta" - pod warunkiem, że klient korzysta z przeglądarki umożliwiającej wklepanie proxy, jeśli używa androida czy innego wynalazku - to niestety nawet www jest niedostępne.
po 3. To, że klient kupił corsę zamiast mercedesa nie oznacza, że serwisanci po kryjomu mają mu wyłączyć wsteczny bieg. (Bo w umowie była jasna informacja o możliwości jazdy - ale bez gwarancji jazdy do tył)

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

bart11 pisze:po 1. Cena 39zl/brutto za połaczenie za NAT;em to nie jest teraz żaden szał.
po 2. "Zapewniają dostęp do www oraz poczta" - pod warunkiem, że klient korzysta z przeglądarki umożliwiającej wklepanie proxy, jeśli używa androida czy innego wynalazku - to niestety nawet www jest niedostępne.
po 3. To, że klient kupił corsę zamiast mercedesa nie oznacza, że serwisanci po kryjomu mają mu wyłączyć wsteczny bieg. (Bo w umowie była jasna informacja o możliwości jazdy - ale bez gwarancji jazdy do tył)
Ad. 1 Staramy się nie zmuszać klientów do podpisywania umów abonenckich, już nie pamiętam kiedy używaliśmy baseballa albo pistoletu. Co więcej, każdy abonent już PO uruchomieniu usługi ma czas na jej testy i dopiero po nich podpisuje umowę z wybranym przez siebie pakietem. Cena jest jaka jest, najwyraźniej odpowiadająca potrzebom rynku, skoro te taryfy cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Ad. 2 Android obsługuje proxy, na pewno od wersji 4.x (być może wcześniejsze też ale nie mam pewności, może mnie ktoś poprawi?). Oczywiście, że zdarzają się urządzenia i aplikacje, które proxy nie obsługują, ale my jako operator zapewniamy świadczenie usługi o określonych parametrach a nie kompatybilność każdego sprzętu u abonenta, włącznie z inteligentną pralką i lodówką.

Ad. 3 Nikt nikomu nic po kryjomu nie wyłączał - o ograniczeniach taryf W3 informujemy klientów głośno i wyraźnie (czasem nawet chyba zbyt wyraźnie bo niektórzy się obruszają, że się im po raz trzeci tłumaczy proste sprawy), ale widocznie wiara w cenę czyniącą cuda potrafi przesłonić nawet nasze ględzenie.
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Pakiety pakietami ale w ostatnim czasie (2-3tygodnie) u siebie zaobserwowałem zmianę na minus jeśli chodzi o internet. O ile prędkość przy otwieraniu stron utrzymuje się na stałym poziomie to problem tzw lagów w podczas gry przez internet który dawniej w zasadzie nie występował teraz występuje i to stale.
Nie wiem co jest tego problemem ale jak dawniej na 3 komputerach nie było lagów to teraz na 3 komputerach są więc problem w komputerze raczej nie tkwi...
2250ml 0 Rh+


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

Info-Net pisze:
bart11 pisze:po 1. Cena 39zl/brutto za połaczenie za NAT;em to nie jest teraz żaden szał.
po 2. "Zapewniają dostęp do www oraz poczta" - pod warunkiem, że klient korzysta z przeglądarki umożliwiającej wklepanie proxy, jeśli używa androida czy innego wynalazku - to niestety nawet www jest niedostępne.
po 3. To, że klient kupił corsę zamiast mercedesa nie oznacza, że serwisanci po kryjomu mają mu wyłączyć wsteczny bieg. (Bo w umowie była jasna informacja o możliwości jazdy - ale bez gwarancji jazdy do tył)
Ad. 1 Staramy się nie zmuszać klientów do podpisywania umów abonenckich, już nie pamiętam kiedy używaliśmy baseballa albo pistoletu. Co więcej, każdy abonent już PO uruchomieniu usługi ma czas na jej testy i dopiero po nich podpisuje umowę z wybranym przez siebie pakietem. Cena jest jaka jest, najwyraźniej odpowiadająca potrzebom rynku, skoro te taryfy cieszą się niesłabnącym powodzeniem.
Otoż to - po okresie testów z mojej strony i zdecydowaniu się na ofertę (podpisanie umowy długoterminowej) włączacie proxowanie https. Nie jest to naruszeniem regulaminu ani oferty z waszej strony, ale powoduje, że produkt który dostarczacie jest innym produktem niż ten który testowałem - dlatego zachowanie to jest nieeleganckie.

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

Labudu, będziemy sprawdzać ale byłoby super, gdybyś nam podesłał (PW) jak najwięcej szczegółów. Trochę ostatnio się dzieje na sieci w sensie dużego www, nie tylko naszej, musimy wyłapać i poprawić te rzeczy, na które mamy wpływ.

bart11 tak jak sam piszesz, jest to zgodne z umową, niezgodna była akurat przejściowo powstała możliwość obejścia zabezpieczeń (nasz błąd, zdarza się), kto skorzystał to tyle jego.
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


agrrr
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 30-06-2011, 02:35

Post autor: agrrr »

bart11 pisze:po 1. Cena 39zl/brutto za połaczenie za NAT;em to nie jest teraz żaden szał.
Tu się nie zgodzę. Trochę podróżuję po kraju i w wielu miejscach korzystam z usług ogólnopolskich operatorów. Niestety standardem staje się to że dostaje się internet "za natem" niezależnie czy to dostęp przez komórkę czy po szkle. temat o tyle dla mnie drażliwy że próbowałem walczyć z jednym operatorem o dostęp do sieci z adresem publicznym - niestety z marnym skutkiem. Nat został, cena została (niestety wyższa jak 39 zł) a ja mam problemy z niektórymi usługami które wykorzystuje. jak jestem na miejscu (łącze z info-net ) mam adres publiczny nie mam problemów z usługami mimo że płacę mniej - abonament mam standardowy (chyba)


agrrr
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 30-06-2011, 02:35

Post autor: agrrr »

A co do ceny to biorąc pod uwagę że mieszkam prawie za miastem w domu jednorodzinnym mam łącze światłowodowe i transfery realne kilkadziesiąt Mb to życzył bym sobie takiego dostępu w innych miejscach w których przebywam w kraju. Niestety płacę drożej za znacznie gorsze łącza. ...no ale nie żebym nie chciał mniej płacić tu na miejscu :P Chętnie zostawił bym sobie jeszcze parę zlotych w kieszeni :]


patryk25
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 29-12-2009, 16:19
Lokalizacja: Pawęzów

Post autor: patryk25 »

Witam ja mam pytanie do Info-Net czy Pawęzowie będzie światłowód podobno Krzyżu jest

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

patryk25 tak, światłowód jest w Krzyżu i tak, będzie w Pawęzowie, prace już rozpoczęte ale jeszcze trzeba się uzbroić w cierpliwość - tego się nie da robić na szybko :(
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Info-Net pisze:Labudu, będziemy sprawdzać ale byłoby super, gdybyś nam podesłał (PW) jak najwięcej szczegółów. Trochę ostatnio się dzieje na sieci w sensie dużego www, nie tylko naszej, musimy wyłapać i poprawić te rzeczy, na które mamy wpływ.
Radzę posprawdzać i to dokładnie bo od ostatniego czasu jest tylko gorzej. Strony ładują się długo, brat żeby pograć przykładowo w fife przez neta to podpina internet z telefonu bo na tym się nie da. Normalnie otwieranie stron daje się znieść(przy dużej dawce środka uspokajającego) ale to co jest dziś to już przesada. Przykładowo agora tarnów otwiera się 12 sekund, onet około 15 i tak większość stron, czasem się zdarzy że jakaś tam lekka strona otworzy się w ok 8 sekund(normalnie cud za takie pieniądze) ale na mniej nie bardzo jest co liczyć. I nie wciskać standardowego tekstu że z komputerem jest coś nie tak bo nie dzieje się tak na 1 komputerze czy nawet dwóch albo że speedtesty są niewiarygodne bo do mnie też nie przemawiają a piszę to na podstawie szybkości otwierania się stron.

Czuję że neostrada coraz bliżej i od dziś ku odmianie radzę innym- załóżcie sobie coś na kablu bo na powietrze to tak jak z umowami na "słowo". Skoro przez miesiąc się nie poprawiło a jest nawet gorzej to na poprawę nie ma co liczyć

Pytam za co 65zł?

http://www.speedtest.net/result/2729524166.png
2250ml 0 Rh+

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

Labudu pisze:Skoro przez miesiąc się nie poprawiło a jest nawet gorzej to na poprawę nie ma co liczyć
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Albo lepiej.
Dostało nam się po uszach i słusznie ale poprawa sytuacji wymagała modernizacji praktycznie całego węzła, którą udało nam się skończyć dosłownie dzisiaj. Mam nadzieję, że Labudu i jego sąsiedzi po nadajniku od dzisiaj powinni już być szczęśliwsi.
Proszę jeszcze mimo wszystko o przejrzenie sieci domowej: routera i komputerów, czasami lagi i muląca się transmisja to nie problem łącza.
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Jak z rozwojem sieci w Zgłobicach. Nadal tylko radio?

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

Na razie tak :/
Chcielibyśmy wszystko zrobić już, ale niestety rzeczywistość skrzeczy a doba dalej ma 24H :(
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


string147
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 24-05-2013, 13:03

Post autor: string147 »

A w Skrzyszowie (dolnym) jest możliwość podłączenia ?
Stabilności łącza? Posiadając swój własny router mogę rozdzielić internet ?
I moje jeszcze jedno pytanie jak wygląda instalacja telefonu voip na radiówce ?
jest to urządzenie czy telefon z funkcja voip ?

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

Skrzyszów dolny....
Chyba kojarzę okolicę ale proszę o PW z danymi adresowymi i kontaktowymi. Jest szansa.
Co do stabilności, staramy się, aby było jak najlepiej ale ocenę pozostawiamy abonentom :)
Spokojnie można używać routera, prosimy tylko (czasem z naciskiem) o unikanie hipermarketowych okazji i zabezpieczanie sieci WiFi.
Telefon na radiówce działa bezproblemowo (telefonia ma odrębny przydział zasobów), instalujemy sprzętową bramkę VoIP, podłącza się do niej normalny aparat telefoniczny.
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>

ODPOWIEDZ