Skąd...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Skąd...

Post autor: Goscinny »

Ten pan ma pare miesięcy na przemyślenia, więc już nie podyskutuje. Nie podoba mi się takie plucie na własny naród. Zwłaszcza jak się wyjechało i teraz z innego kraju wie się najlepiej jak tutaj jest.


Autor tematu
Exyou
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Skąd...

Post autor: Exyou »

LordRuthwen pisze:
22-12-2023, 22:45
Pokaż mi fryzjera za 25 zł! Pokaż!
Co cię tak boli, że ludzie jeżdżą lepszymi samochodami niż Polonez? Polecam założyć firmę, będziesz wiedział po co się bierz samochód w leasing :) Będziesz też wiedział dlaczego wszystko na firmę jest mniej więcej 1/3 tańsze niż dla zwykłego szaraczka na etacie.
Jesteś tak głupi że nawet nie chce mi się tłumaczyć.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6893
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Skąd...

Post autor: LordRuthwen »

Typowy "argument" gdy się nie ma żadnych argumentów :D
@Goscinny chyba ci nie wyszło :D


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Skąd...

Post autor: wejss »

Exyou pisze:
22-12-2023, 20:44
Jakie człowieku toksyczne środowisko, skoro Ty nie widzisz tego chorego społeczeństwa to Twoja sprawa że masz klapki na oczach. W Polsce jest kult materializmu i ludzie wszystko zrobią by tylko się pokazać, pójdzie do fryzjera za 25 zł, zre margarynę byle mieć na leasing auta, w tym kraju ludzie nie mają ani kultury ani ogłady, jak najwięcej za jak najmniej byle dla siebie liczyć kasę i byle mi było dobrze. Słowacy podobny naród, zresztą oba zacofane i głupkowate. Na zachodzie w cywilizacji liczy się przede wszystkim dobro drugiego człowieka i empatia a nie to by sobie zaimponować, bo tam ludzie już dawno przeszli etap szpanowania.
Zaprzeczyłeś sam sobie. Wyjeżdżając stąd pojechałeś właśnie za pieniądzem żeby się nachapać. Żyj sobie tam i przestać ujadać na Polskę i Polaków


kato
Rhetor
Posty: 2711
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Skąd...

Post autor: kato »

Exyou pisze:
22-12-2023, 20:44
W Polsce jest kult materializmu i ludzie wszystko zrobią by tylko się pokazać, pójdzie do fryzjera za 25 zł, zre margarynę byle mieć na leasing auta, w tym kraju ludzie nie mają ani kultury ani ogłady, jak najwięcej za jak najmniej byle dla siebie liczyć kasę i byle mi było dobrze. [...] Na zachodzie w cywilizacji liczy się przede wszystkim dobro drugiego człowieka i empatia a nie to by sobie zaimponować, bo tam ludzie już dawno przeszli etap szpanowania.
Chciałbym wiedzieć, jak się "mierzy" kulturę i ogładę? To musi być fascynujące.
"Niemcy to bardzo kulturalny naród, tylko co kilkadziesiąt lat im odbija". Nie pamiętam, kto tak powiedział.

Co do szpanowania.
1. Stać ich na to.
2. Kolonializm, pierwsza i druga wojna światowa mogły faktycznie przynieść orzeźwienie.

My musimy znaleźć inną drogę. Nie sądzę, żeby była gorsza.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Autor tematu
Exyou
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Skąd...

Post autor: Exyou »

Kogo stać?

Tarnowian na mercedesy za 500k? Raczysz żartować? Stać ich bo na innych rzeczach będą skubać a później na przeglądzie zgrzyt zębów bo trzeba za wymiane czegoś zapłacić 5k.

Beka z leasingowców udających milionerów.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3816
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Skąd...

Post autor: Cubaza »

O wróciłeś :-) Dzień Dobry Panu po powrocie z banicji :-) Wiem, że mieszkasz za granicą, ale jakbyś mógł jeszcze raz napisać o co Ci chodzi to byłbym wdzięczny.


Autor tematu
Exyou
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Skąd...

Post autor: Exyou »

Nie jestem na żadnej banicji, od 4 lat prowadzę działalność w Tarnowie ( chociaż to akurat nie jest istotne bo pracuje w IT zdalnie).

Z tą banicją to ściema bo bardzo chętnie bym ten patologiczny pier*olnik opuścił.

Kolega powyżej napisał że przecież Polaków stać na to, to mu ładnie odpowiedziałem i wytłumaczyłem.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3816
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Skąd...

Post autor: Cubaza »

Exyou pisze:
22-12-2023, 19:17
Polska najgorszy i najbardziej zakompleksiony naród świata, współczuję sobie że się tutaj urodziłem ale już na szczęście wyjechałem i nie mam nic do czynienia z tymi ludźmi, oprócz czasu kiedy wrócę na święta:*
Czyli ktoś tutaj kłamczusiał :-) Albo w przeciągu roku wróciłeś do Tarnowa, otworzyłeś firmę i pracujesz w IT :-) Z tą banicją mi chodziło o to, że z wypowiedzi Gościnnego wnioskowałem, że miałeś bana ;) Ale tak na serio, jeśli tak bardzo nienawidzisz tego kraju i tego miejsca to co Cię tutaj trzyma oprócz rodziny? Może faktycznie nie warto się męczyć skoro tak bardzo wszystko Cię tutaj denerwuje. Swoją drogą jeśli od 4 lat masz firmę i pracujesz w IT to powinieneś wiedzieć jakie są zarobki na B2B i nie powinny Cię dziwić ludzie jeżdżący Mercedesami w leasingu.


Autor tematu
Exyou
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Skąd...

Post autor: Exyou »

Cubaza pisze:
29-05-2024, 12:22
Exyou pisze:
22-12-2023, 19:17
Polska najgorszy i najbardziej zakompleksiony naród świata, współczuję sobie że się tutaj urodziłem ale już na szczęście wyjechałem i nie mam nic do czynienia z tymi ludźmi, oprócz czasu kiedy wrócę na święta:*
Czyli ktoś tutaj kłamczusiał :-) Albo w przeciągu roku wróciłeś do Tarnowa, otworzyłeś firmę i pracujesz w IT :-) Z tą banicją mi chodziło o to, że z wypowiedzi Gościnnego wnioskowałem, że miałeś bana ;) Ale tak na serio, jeśli tak bardzo nienawidzisz tego kraju i tego miejsca to co Cię tutaj trzyma oprócz rodziny? Może faktycznie nie warto się męczyć skoro tak bardzo wszystko Cię tutaj denerwuje. Swoją drogą jeśli od 4 lat masz firmę i pracujesz w IT to powinieneś wiedzieć jakie są zarobki na B2B i nie powinny Cię dziwić ludzie jeżdżący Mercedesami w leasingu.
xD

Gwarantuje Ci, że ludzie pracujący w IT w 99% nie mają takiej wieśniackiej mentalności żeby kupować mercedesy.
Co innego dentyści, właściciele Januszexów itp. Oni to mają parcie na przedłużanie męskości.

A byłem w tym roku 3 tygodnie na południu Włoch, świetna sprawa, ładna pogoda, dobre jedzenie, wszyscy szczęśliwi i zadowoleni machają do Ciebie z daleka, nie to co w tej ku*wie Polsce pęd za hajsem byle byc lepszym od sąsiada. Sowiecka mentalność gówna. Ha tfu na polaków.


kato
Rhetor
Posty: 2711
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Skąd...

Post autor: kato »

"Sowiecka mentalność gówna"??
Chyba masz jakieś kompleksy, albo inne urazy.
Może z dzieciństwa?
Może sąsiad ma rower za 2000 zł i mu zazdrościsz?
W każdym razie współczuję.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Autor tematu
Exyou
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Skąd...

Post autor: Exyou »

Nie, tu nie chodzi o kompleksy a o to że w Polsce byle Januszexy udają w leasingowanych autach milionerów a na www nie mają 20-30k.

Pracowałem kiedyś przy budowie sklepu online w Rzeszowskiej firmie produkującej RTV/AGD.
Właściciel BMW X5, dom na oko wart ze dwie bańki a pracownikom podwyżki 200 zł nie chciał dać.
W Polsce to kurestwo jest nagminne, na zachodzie mercedesa kupuje prezes banku który miesięcznie zarabia 50k ojro a nie wieśniak z januszexu który zatrudnia na śmieciówach na najniższej.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3816
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Skąd...

Post autor: Cubaza »

Exyou pisze:
29-05-2024, 12:42
Gwarantuje Ci, że ludzie pracujący w IT w 99% nie mają takiej wieśniackiej mentalności żeby kupować mercedesy.
Co innego dentyści, właściciele Januszexów itp. Oni to mają parcie na przedłużanie męskości.
Pracuję w IT od 14 lat :D Jako programista, kierownik zespołu developerów, projektant, architekt rozwiązań :-) I przeżyłem ludzi, którzy jeździli mercedesami, mustangami, BMW, Audi, nawet jednego deva z Ferrari poznałem na konferencji :-) Więc z tymi 99% to lekko przesadziłeś :-) Może i ludzie typu dev nie obnoszą się ze swoim "bogactwem", ale bardzo często to "bogactwo", że jesteś powyżej średniej krajowej, widać :-) Może faktycznie nie tak jak w januszexach gdzie przedstawia się opcja postaw się a zastaw się. Zresztą dzieci i młodzież ma to samo podejście. Muszą mieć najnowszy telefon, najnowszego iPhone. I uważam, że to jest większy problem niż leasing Mercedesa w firmie X lub Y.
Exyou pisze:
29-05-2024, 12:42
A byłem w tym roku 3 tygodnie na południu Włoch, świetna sprawa, ładna pogoda, dobre jedzenie, wszyscy szczęśliwi i zadowoleni machają do Ciebie z daleka, nie to co w tej ku*wie Polsce pęd za hajsem byle byc lepszym od sąsiada. Sowiecka mentalność gówna. Ha tfu na polaków.
Straszne masz kompleksy odnośnie Polski i Polaków. A pojedziesz do USA i jest duża szansa, że zostaniesz okradziony w jakiejś alejce. Tam też większość jest wesoła, pytają jak się masz itp. rzeczy. A potem przyjdzie jeden z drugim i pozbędziesz się wszystkiego. Nie ma co generalizować. W Polsce też znajdziesz miłych ludzi i znajdziesz mendy od których powinieneś się trzymać z daleka. Wychodzi na to, że obracasz się w złym towarzystwie. Ale dalej nie odpowiadasz na pytania z serii, skoro jest Ci tak źle tutaj to po co się męczysz? Skoro we Włoszech było tak wspaniale to po co wracałeś? Napisałeś, że pracujesz zdalnie to co za problem pracować zdalnie z Włoch?


Autor tematu
Exyou
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Skąd...

Post autor: Exyou »

Żona pracuję stacjonarnie.

Nie jest to też takie łatwe by rzucić wszystko i wyjechać.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6893
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Skąd...

Post autor: LordRuthwen »

Exyou pisze:
29-05-2024, 13:08
Nie, tu nie chodzi o kompleksy a o to że w Polsce byle Januszexy udają w leasingowanych autach milionerów a na www nie mają 20-30k.
A możesz mi powiedzieć dlaczego mieliby wydawać 20-30k na www? Większość stron to przecież wizytówki firmy i produktów/usług z zakładką kontakt i większość stoi za wordpressie postawiona własnoręcznie lub za 2-3k przez kogoś, kto pociął szablon.


Czyli jak mam samochód w leasingu, to jestem januszeksem, no to niech będzie, że jestem.
Dodam ci do tego jeszcze, że mam spółkę samo zło z kapitałem zakładowym 5k, żebyś mógł się ponabijać bardziej :D

ODPOWIEDZ