Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: figa »

szopen pisze: ostatecznie wyniesione przejścia na Sitki też po deszczu/śniegu są śliskie, a jeszcze nikt się tam nie zabił.
Ja byłam blisko :P
Patrząc z perspektywy czasu ( i z perspektywy kierowcy, który mię wtedy widział), śmieszne było machanie wszystkimi kończynami w celu złapania równowagi.
I mam nadzieję, że rzucona przeze mnie klątwa na idiotę od tych progów nadal działa :mrgreen:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Leon »

Jeste więcej takich ciekawostek z tamtego- 2017- roku :mrgreen: :evil:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Leon »

Informacja na temat wypożyczalni rowerów w Tarnowie, pojawia się na stronie Radia Kraków a tarnowskie media nic o tym nie informują.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... d-jesieni/" onclick="window.open(this.href);return false;
Rower.png
Rower.png (275.54 KiB) Przejrzano 5739 razy
rower 1.png
rower 1.png (411.25 KiB) Przejrzano 5739 razy


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Dorota1975 »

"tarnowskie media nic o tym nie informują."
bo informowały już np. jesienią ubiegłego roku, gdy temat się pojawił i ZDiK szykował projekt uchwały dla radnych z cennikiem za korzystanie z rowerów.


Nie widzę info o lokalizacji tych stacji rowerowych, a mają być w takich punktach: Plac Dworcowy, Plac Sobieskiego, Centrum Sztuki Mościce (ale w dokumentach z przetargu to jeszcze Mościckie Centrum Kultury), Osiedle Zielone, Krzyska - szkoła, Góra Św. Marcina, Mościce - plac, III LO, Park Strzelecki, Koszycka-Jagiełły.
Ostatnio zmieniony 27-02-2018, 11:26 przez Dorota1975, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

Może to subiektywne, ale w ostatnim czasie mam wrażenie, że RK wpisuje się w format tej gazetki ciepielowej na temat sukcesów, które osiągnąłby, gdyby mu się chciało.
Podaję tytuły:
- TARNOWSKA STRAŻ MIEJSKA JUŻ OD 5 LAT POMAGA ODPALAĆ SAMOCHODY PODCZAS MROZÓW
- PRZEDSZKOLE W TARNOWSKIEJ DZIELNICY KRZYŻ ZOSTANIE ROZBUDOWANE
- TARNÓW CHCE UPORZĄDKOWAĆ KWESTIE POSTOJU PRYWATNYCH AUTOBUSÓW I BUSÓW
- WYPOŻYCZALNIA MIEJSKICH ROWERÓW W TARNOWIE POWINNA BYĆ CZYNNA OD JESIENI
- TARNÓW REALIZUJE (najpóźniej we wrześniu) PROJEKT ZINTEGROWANIA TRANSPORTU PUBLICZNEGO
- TARNÓW BĘDZIE MIAŁ KAWIARNIĘ LITERACKĄ
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Leon »

Ktoś wogóle będzie korzystać z takich rowerów ?


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: kari »

110 rowerów to całkiem sporo,zobaczymy jakie będzie zainteresowanie. Znam kilka osób, które nie posiadają roweru a lubią jeździć wiec może skorzystają z takiej opcji.Szkoda, że stacje pojawią się jesienią po sezonie, a nie latem...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Goscinny »

Pamiętajcie, że w Polsce mnóstwo rzeczy się robi nie dlatego, że są potrzebne, ale dlatego, że jest dotacja.
Nie na infrastruktury rowerowej w mieście (chodniki z dopuszczonym ruchem rowerów nie traktuję jako infrastruktury, tylko jako wyciągnięcie kasy z UE), ale rowery miejskie będą.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: defekator »

Takie rowery to super sprawa. Jak zrobią to z głową to na pewno będę korzystał.

W Łodzi przykładowo działa to na tyle dobrze, że spora część moich znajomych stamtąd w okresie letnim prawie zupełnie rezygnuje z auta czy też komunikacji miejskiej. A z infrastrukturą szału nie ma - głównie ciągi rowerowo-piesze tak jak u nas z tą różnicą, że jest wydzielona część rowerowa i część piesza. Plus w stosunku do własnego roweru jest taki, że ostawiasz w stacji i się nim nie przejmujesz - a w lecie przykładowo jedziesz gdzieś na piwo rowerem a wracasz na piechotę.

Warunkiem jest gęste obsadzenie miasta stacjami - bo jeżeli będzie ich tylko kilka to pomysł nie wypali. No i termin startu faktycznie niezbyt szczęśliwy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

Łódź jest duża, a w Tarnowie w 10 min przejedziesz na drugi koniec. Rowery są fajnym pomysłem ale po spełnieniu dwóch warunków: 1 biznesplan jest sensowny, 2. jest po czym jeździć. Obecnie wypożyczysz rower na Rynku i chcesz jechać do Mościc, to którą drogę wybierzesz?

Termin otwarcie nieprzypadkowy. Na pewno będzie wielki otwarcie pod wąsem i przejazd próbny przy asyście fotoreporterów, żeby niezdecydowani widzieli, jakie to ludzkie panisko.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Dorota1975 »

defekator pisze: Warunkiem jest gęste obsadzenie miasta stacjami - bo jeżeli będzie ich tylko kilka to pomysł nie wypali. No i termin startu faktycznie niezbyt szczęśliwy.
Stacji 10 na początek; mają być w takich punktach: Plac Dworcowy, Plac Sobieskiego, Centrum Sztuki Mościce (ale w dokumentach z przetargu to jeszcze Mościckie Centrum Kultury), Osiedle Zielone, Krzyska - szkoła, Góra Św. Marcina, Mościce - plac, III LO, Park Strzelecki, Koszycka-Jagiełły.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: defekator »

To, że Tarnów jest mały i wszędzie da się dojechać rowerem w 10 minut to jest dodatkowa zaleta a nie wada. Moim zdaniem nie ma co szukać tutaj minusów na siłę - w Łodzi przecież też nie wszędzie jest dedykowana rowerom ścieżka i mimo tego to działa. W Tarnowie nawet uwzględniając to, w jakim stanie jest infrastruktura rowerowa do sporej ilości miejsc i tak dojadę łatwiej takim rowerem niż licząc na komunikację miejską i przesiadki. Chcesz z Zielonego dotrzeć przykładowo do Krzyża - jaki autobus wybierzesz ? (uprzedzam sprawdzałem - trzeba liczyć jakąś godzinę w jedną stronę - szybciej jest na piechotę). Zresztą widzę masę zastosowań dla takiego roweru - jestem na Wałowej - nagle muszę być pod dworcem bo coś nagle wyskoczyło - pożyczam rower i jadę.

Te 10 stacji to może być niestety nieco mało, już na pierwszy rzut oka brakuje pokrycia Lwowskiej i Słonecznej w ścisłym centrum stacje powinny być oddalone od siebie o 5 minut drogi na piechotę. Ale jak rozumiem te 10 jest na start i jak to wypali to sprawa kolejnych jest otwarta.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

To chyba tak jak w Katowicach, że dycha jest na pierwsze doładowanie konta.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: defekator »

Z tym 10 to chodziło mi o liczbę stacji. Kosztów nie znam. W Łodzi z tego pierwsze doładowanie wynosi 25 złotych i to w zasadzie tyle bo pierwsze 20 minut jest za darmo i to zazwyczaj wystarcza. Jeżeli nie to pierwsza godzina to 1 zł. Potem cena rośnie wraz z ilością godzin co ma skłaniać do oddawania roweru do stacji a nie przykładowo "zapinania" przed pracą na 8 godzin.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: szopen »

Mi się ten cały pomysł miejskiego roweru podoba, nie miałem jeszcze przyjemności korzystać z takiego udogodnienia w innych miastach, ale sama idea jest ok. W sumie Tarnów jest takiej wielkości, że poruszając się tu rowerem od punktu A do punktu B, ani nie stracimy całego dnia, ani się też za bardzo nie zmęczymy. Przy przemyślanym rozmieszczeniu stacji w mieście może się to spisać. Nie wiem na ile pewne są wskazane wyżej lokalizacje, ale osobiście brakuje mi tam stacji w pobliżu Gemini (chociażby sąsiedztwo pętli autobusowej Jasna II) i tak jak wspomniano wcześniej Lwowskiej i Słonecznej (tu np. trafione byłyby okolice Tesco, dobry punkt startowy w każdą stronę).

Mam nadzieję, że jeśli temat zostanie odpowiednio zareklamowany i zasady korzystania będą jasne, to to rozwiązanie zyska wielu sympatyków w Tarnowie. Sam pomimo tego, że posiadam dwa rowery będę chętnie korzystał, bo w sumie często odpuszczałem załatwianie spraw rowerem, bo np. nie miałem go gdzie bezpiecznie zostawić (wątpliwej jakości stojaki albo ich brak).

ODPOWIEDZ