Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: halford »

PrzemczaN pisze:Na skrzyżowaniu pod świtem dziwna sytuacja.
A ja już myślałem, że drogowcy cementem łatają dziury :roll:
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: mirak »

Nic mnie zdziwi. Jakiś czas temu załatali Wieniawskiego asfaltem. Nie było to dziwne gdyby nie to, że ten fragment ulicy to droga bita i asfaltu czy betonu nigdy nie widziała.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

asziatko
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 11-03-2012, 11:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: asziatko »

Na live. Koło MC Donalds na Szujskiego poważna kolizja jak nie czołowe. Jeden samochód na lawecie przód rozbity.

Szerokiej Drogi,
Artur
Pozdrawiam
Artur


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: aaee »

MST wónraT pisze:
aaee pisze:
Wydaje mi się że 3/4 sytuacji kiedy ktoś prawie mnie rozjedzie czy gdy zauważę jakieś wymuszenie czy niebezpieczną sytuację na drodze to w aucie zawsze siedzi kierowca 50+.
Też mi się tak wydaje, tylko wtedy zawsze w aucie siedzi kierowca 25 minus.
Jeszcze nigdy prawie mnie nie rozjechał kierowca 25 minus.

W większości jest to 50+ który mnie nie zauważył -.- (będąc w połowie przejścia)


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: suraiw »

aaee pisze:
Jeszcze nigdy prawie mnie nie rozjechał kierowca 25 minus.
To dziękuj Bogu, że PRAWIE Cię nie rozjechał.
A jeżeli jeździsz samochodem, to raczej nie wyjeżdżaj na trasy poza miasto, bo znaczna ilość kierowców TIR-ów, to +50 i możesz mieć kłopot z przeżyciem według Twojego rozumowania.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: aaee »

Akurat kierowcy "TIR-ów" to inna ranga. Bo oni nie jadą do kościoła, lekarza i sklepu.

I nie mówię tutaj że kierowcy 50+ wszyscy są źli, nie dobrzy, nie umieją jeździć, nie widzą.

Ale jak można nie zauważyć przechodnia zjeżdżając albo wjeżdżając na rondo gdy jeden samochód już się zatrzymuje przed przejściem?

Awatar użytkownika

asziatko
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 11-03-2012, 11:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: asziatko »

Wprawdzie nie z naszych ulic przykład bezmyślnej jazdy na oznakowanych przejściach dla pieszych ale ku przestrodze innym warto zobaczyć

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fYjgI0YbuCU[/youtube]

.
W Żywcu prawie doszło do tragedii. Późnym popołudniem 60-letni kierowca wjechał na przejście z dużą prędkością. Tylko dzięki szybkiej reakcji dwóch kobiet, które przechodziły przez ulicę z dziećmi, udało się uniknąć wypadku. Policja opublikowała wideo, nagrane przez innego kierowcę.

62-letnia mieszkanka Żywca, wraz z córką, zareagowała błyskawicznie, co uchroniło je i dwójkę małych dzieci od tragedii. Kierowca był trzeźwy. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów drogowych mężczyzna stracił prawo jazdy.

Przejście dla pieszych, gdzie doszło do zdarzenia, znajduje się w oświetlonym miejscu, w centrum miasta.
Niech każdy odpowie sobie na pytanie czy warto tak szaleć i pokazywać głupotę na jezdni?.
Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: ozi26 »

Jeśli chodzi o kierowców zawodowych to bym był ostrożny odnośnie badań, ponieważ każdy do 60 roku życia co 5 lat musi przechodzic badania lekarskie natomiast po 60 roku roku już co 30 miesięcy. I wydaje mi się, że takie badania powinni tak samo przechodzić kierowcy posiadający aż kat.B.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6859
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

Powiem Ci, że jakby to mnie spotkało i by się okazało, że dziecku nic nie jest to nie mogę być pewny, po prostu nie mogę, czy by mu się krzywda nie stała, jak tak na to patrzyłem to we mnie zagotowało momentalnie.
Do takich debili należy strzelać, tak po prostu.


dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

LordRuthwen pisze:Powiem Ci, że jakby to mnie spotkało i by się okazało, że dziecku nic nie jest to nie mogę być pewny, po prostu nie mogę, czy by mu się krzywda nie stała, jak tak na to patrzyłem to we mnie zagotowało momentalnie.
Do takich debili należy strzelać, tak po prostu.
Słoneczna, Słowackiego, Gumniska, JPII... duży jest w Tarnowie wybór dróg, gdzie niektórzy kierowcy jeżdżą jak po autostradzie albo urządzają slalomy bez zwalniania i używania kierunkowskazów. Wystarczy się wybrać któregoś popołudnia w dzień roboczy i poobserwować przez przynajmniej kilkanaście minut. Co rusz na horyzoncie pojawia się tam mistrz kierownicy, dla którego zebra na jezdni to tylko popaćkany asfalt a pieszy jest jak powietrze :-/

Awatar użytkownika

asziatko
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 11-03-2012, 11:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: asziatko »

LordRuthwen osobiście też jak zobaczyłem nagranie to włosy stanęły mi dęba. A jeszcze sam moment uderzenia w rowerek dziecka i jak ten rowerek odskakuje na bok to miałem najgorsze myśli. Wiadomo jakie.

Marne pocieszenie że

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów drogowych mężczyzna stracił prawo jazdy

ale może chodź w minimalnym stopniu nauczy to czegoś kierowców że przejście dla pieszych jest było i będzie dla pieszego gdzie on ma się czuć bezpiecznie a my jako kierowcy mamy to bezpieczeństwo zapewnić a nie doprowadzać do tragedii.

dropszot skrzyżowanie Jana Pawła II ze Słoneczną w stronę ZENIT'u tu dopiero się dzieją cyrki, przerabiałem to sam wielokrotnie przechodząc jako pieszy przez przejścia i jako kierowca że dość że jest tam warunek (zielona strzałka) to jak się zatrzymasz to jedzie taki jeden z drugim i strąbi mnie żeby już jechać bo mu się spieszy.

Innym przykładem jest skrzyżowanie Dąbrowskiego z Konarskiego k/Sądu i Almy. Co z tego że jest warunek (zielona strzałka) jak jeden z drugim przejedzie jak pieszy jest na przejściach a on ma zielone bo i takie opinie słyszałem bo ja mam zieloną strzałkę i mogę jechać. Masz ale warunkową gdy spełnisz warunki przede wszystkim zatrzymanie pojazdu a nie jechanie jak na sygnalizacji bezkolizyjnej.

Ale Panowie przykład idzie z góry

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XDUy3OhHtQg[/youtube]

jak już policjantka chciała potrącić starszą kobietę na pasach to już czego my oczekujemy. Policja gdzie karze, ma karać wybryki na pasach sama je popełnia?.
Pozdrawiam
Artur


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: MST wónraT »

aaee pisze:
Akurat kierowcy "TIR-ów" to inna ranga. Bo oni nie jadą do kościoła, lekarza i sklepu.
Teraz wszystko jasne. Generalnie tirowcy jeżdżą, ale do do kościoła, lekarza i sklepu chodzą.

________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6859
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

A teraz kilka niusów z dzisiaj:
Rów po lewej
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zrQe3XsEvKU[/youtube]
I kilka kilometrów dalej:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uOlPBWZHKeE[/youtube]
Z tego co mi wiadomo, dźwig mający wyciągnąć delikwenta z pierwszego filmu utknął w korku za tym drugim.

Awatar użytkownika

asziatko
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 11-03-2012, 11:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: asziatko »

Jak widać cuda się dzieją na tych drogach i cuda się będą dziać jeszcze przy takiej jeździe co niektórzy prezentują na drodze.

To już woła o pomstę do nieba jak to wszystko wygląda jak jeżdżą inni. Szok.

Osobiście jak jechałem 28.10.2014 roku A4 w stronę Krakowa widziałem głośny i śmiertelny później wypadek co kierowca przeleciał na drugi pas jezdny http://www.tvn24.pl/krakow,50/smierteln ... 82373.html . Nie chcę tu publikować nagrania z szacunku do zmarłego.

Te wszystkie przypadki i przykłady pokazują jak wygląda jazda po polskich drogach.

LordRuthwen zdradź jaki masz rejestrator bo bardzo dobrą jakość nagrania masz.
Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika

asziatko
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 11-03-2012, 11:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: asziatko »

To jest dopiero przykład bez szczelności i brawury w miejscu co są same osoby pieszo, małe dzieci, dzieci w wózkach zrobić sobie taki wybryk. Ja pytam gdzie była ochrona i ci co patrzą w monitoring?. Gdzie była Policja wówczas?. Ludzie myśmy trochę a nie twierdźmy "co się stało", "jakoś to będzie" itp.
Tarnowska policja poszukuje wyjątkowo bezczelnego i bezmyślnego kierowcy motocykla crossowego, który wjechał na jednośladzie do Galerii Gemini. Wymijając zdezorientowanych klientów przemknął jedną z głównych alejek i drugim wyjściem opuścił sklep.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pVH2stYZDr4&t=39[/youtube]
Do zdarzenia doszło kilka dni temu, a o sprawie zrobiło się głośno po tym, jak ktoś zamieścił nagranie w sieci. Policję o rajdzie, który naraził bezpieczeństwo klientów sklepu powiadomiła ochrona galerii.

Motocyklista odpowie także za łamanie przepisów poza galerią. Na filmie widać wyraźnie, że przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, a także łamie inne zasady ruchu drogowego.

Policja czeka na sygnały, które mogą pomóc namierzyć bezmyślnego motocyklistę.
Pozdrawiam
Artur

ODPOWIEDZ