Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Rodowity »

Co do ubezpieczeń OC/AC gdy kontaktuje się z wami ktoś z firmy ubezpieczeniowej z której będzie pokrywana szkoda i zaproponuje jakąś kwotę, to pierwszą odrzucamy, bo jest ona niska, liczą na to, że ktoś się na to złapie i będzie spokój. Wtedy mówimy, że chcemy oględzin samochodu przez rzeczoznawce, mogą chcieć wymigiwać się od niego i zaproponują zdecydowanie wyższą kwotę odszkodowania.


To jedno, a drugie - bezgotówkowe usuwanie szkody, takie coś ma rację bytu jeśli znacie kogoś kto wam naprawi i dacie sobie rękę uciąć za takiego mechanika ;) Jeśli ktoś uważa, że jest to takie super i niczym nie przejmuje się człowiek to polecam mocno przyjrzeć się naprawianym/wymienianym elementom.


A co do szyb:

zadzwońcie do ASO/sprawdźcie ile kosztuje nowa szyba+wymiana
zadzwońcie do firmy gdzie wymieniają szyby i zapytajcie o to samo

wtedy będziecie zorientowani ile szyba do waszego samochodu kosztuje,

jeżeli wasz samochód jest starszy niż 10lat, a dana część występuje w zamienniku, to pokrywając szkodę ubezpieczyciel policzy wam zamiennik, a nie oryginał.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Wymieniałem kiedyś szybę w ramach AC i w firmie z okolic Przemysłowej zaproponowali 500, a ASO zrobiło to za 1500. Co najzabawniejsze - do ASO szybę przyjechała wymieniać firma z Przemysłowej :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Rodowity »

Tarnowski sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury, by dwóch tarnowian, którzy – będąc pod dozorem policyjnym – zdemolowali podczas weekendu kilkadziesiąt aut, trafiło do tymczasowych aresztów. – Będziemy się odwoływać – zapowiada szef Prokuratury Rejonowej. Sąd stwierdził, że nie będzie ulegał nagonce medialnej i uznał, że środki wolnościowe – dozór i zakaz opuszczania kraju – są wystarczające.

Ktoś tu pisał o zastanawianiu się sądu. :lol: :lol: :lol: Macie kwintesencje tarnowskiego sądu :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Goscinny »

Może liczą, że tym razem kogoś zabiją i w końcu będzie jakaś sensowna podstawa, a nie kradzież i demolowanie samochodów.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Ciekawe czy będą chcieli ich osądzać, czy jako klienci nie czują się komfortowo? :D
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Mr.D. »

Goscinny pisze:Może liczą, że tym razem kogoś zabiją i w końcu będzie jakaś sensowna podstawa, a nie kradzież i demolowanie samochodów.
Dokładnie, zgadzam się z Tobą. Najgorsze, że ja jako obywatel, nie czuję się bezpiecznie, jak decyzja sądu ma się do zapisów Konstytucji? Bo przecież Państwo, ma obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa swoim obywatelom. Jak to ma się do nazwy, partii rządzącej, gdzie tu prawo, gdzie sprawiedliwość? Normalnie jawna KPINA!!!
15300ml B Rh +

Awatar użytkownika

recedent
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 19-12-2014, 01:11
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: recedent »

Mr.D. pisze:Dokładnie, zgadzam się z Tobą. Najgorsze, że ja jako obywatel, nie czuję się bezpiecznie, jak decyzja sądu ma się do zapisów Konstytucji?
Konstytucją fajnie się macha na wiecach i pochodach. Z przestrzeganiem zapisów ogólnych to już gorzej.
Jak to ma się do nazwy, partii rządzącej, gdzie tu prawo, gdzie sprawiedliwość? Normalnie jawna KPINA!!!
Proponuję napisać w tej sprawie do Ministerstwa Sprawiedliwości, wtedy się przekonamy jak opcja aktualnie rządząca zapatruje się na sprawę. Możemy nawet założyć petycję, jeśli chcesz. Wątpię, żeby skład sędziowski był z politycznego nadania, a nawet gdyby był - to chyba nie z bieżącego.


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: pysi »

Odkąd wodociągi rozkopały jedną jezdnię na ul. Ks. Indyka od strony południowej to to co niektórzy kierowcy wyczyniają woła o pomostę do nieba.
Aktualnie na traugutta za komendą stoi zakaz skrętu w Lewo. Niektórym to nie przeszkadza i jadą pod prąd Ks. Indyka. W taki sposób jeden kierofca prawie poszedł na czołówkę z moją siostrą.
Jak już ktoś jest bardziej kumaty to nie skręca pod pod prąd tylko jedzie dalej i skręca w osiedlową ulicę Ks. Reca, gdzie jest ograniczenie do 20km/h!!! a nie 50.
A dziś kolejny idiota przemknął pod prąd całą ulicę Traugutta czyli jakieś 400m i jedno skrzyżowanie.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Rodowity »

a co powiedzieć o zdziwionych, którzy jadą Piłsuskiego od strony I LO/Filipinów w stronę Solidarności? Jak widzą, że nie miną sie z samochodem z naprzeciwka to zjeżdżają na parking i jeszcze mrugają żeby jechąć :lol: Zawsze daje takim dwie możliwości wyboru, albo grzecznie nawracać, albo ktoś inny wytłumaczy im zasady ruchu w tym miejscu.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: TomekMKM »

pysi pisze:(...)
A dziś kolejny idiota przemknął pod prąd całą ulicę Traugutta czyli jakieś 400m i jedno skrzyżowanie.
Oto to, też widziałem tego zawodnika z balkonu. Przemknął to dobre słowo. Na pełnym gazie.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: figa »

Nie lubię tutaj wylewać swych żali, ale dziś jeden kierowca ze siwą skronią podniósł mi ciśnienie i wywołał niepohamowany wzrost agresji w mej osobie :evil:
Mam nadzieję, że to niebieskie cinquecento KT 793.. spotkałam dzisiaj pierwszy i ostatni raz na swej drodze. Bo osoba, która nie rozróżnia zielonej strzałki z zielonym światłem nie powinna wsiadać do auta. I trąbił jak oszalały na "eLkę", która stojąc na czerwonym (co z tego że zielona strzałka???) przepuszczała pieszych!!!
I jeszcze !@#$%^&*() wygrażał instruktorowi.
Aż miałam ochotę coś panu złego zrobić... :evil: :evil: :evil:


vertical
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 09-06-2012, 19:44

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: vertical »

Pewnie prawo jazdy dostał za worek zboża,typowy CHAM, bo jest "strzałka" i "cza" jechać w prawo..... a pewnie jak dojeżdża do ronda to majty ma pełne,pacan na "elce" sie wyżył,szkoda że nie trafił na ktoś z podobnym temperamentem....

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: gnite »

Na takich ludzi to kamerka i wysyłanie do https://malopolska.policja.gov.pl/pl/co ... i-drogowej" onclick="window.open(this.href);return false;


Bastekxyz
Archont
Posty: 938
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Bastekxyz »

A propos rozkopania ul. ks. Indyka to dziś mnie szlag trafił jak to zobaczyłem. Przecież całkiem niedawno była tam wylewana nowa nawierzchnia i teraz to wszystko jest rozkopane. Trzeba mieć co najmniej konia w głowie żeby nie zsynchronizować remontu wodociągu z remontem nawierzchni. Na Racławickiej w ub. roku było to samo - przyjechały Wodociągi, rozwalili nowy asfalt bo im się wymiany rur zachciało.

Wybaczcie że wylewam żale w tym temacie, ale po prostu się we mnie gotuje jak widzę coś takiego.

Awatar użytkownika

asziatko
Prytan
Posty: 130
Rejestracja: 11-03-2012, 11:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: asziatko »

Bastekxyz to mnie zaskoczyłeś teraz, że to co było dosłownie parę dni temu zrobione na Ks. Indyka nowy dywanik, wstrzymany ruch, objazdy to teraz jest rozkopane wszystko?.

Czy Wodociągi nie wiedzą że będzie remont ulicy i można zrobić coś przy okazji tylko dwa razy rozkopywać?. Nie myślę że to awaria jest... . Bo to co innego, ale jak to jest wymiana rur to nikt nic nie myśli, nic, a nic.
Pozdrawiam
Artur

ODPOWIEDZ