Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

Widzę że macie problemy z nowym oznakowaniem poziomym ronda na Słonecznej.

Przecież macie tutaj głównego specjalistę od ruchu drogowego LurdaRuthwejna, dlaczego go nie spytacie jak i co??

Przecież On się TAK zna na tych zagadnieniach że blokuje mnie i wali mi bany za nieznajomość PoRD.
Szcególnie gdy powiem że przejazd na czerwonym świetle może nie być wykroczeniem.

Specjalnie dla tutejszego głównego specjalisty od zagadnień PoRD taki tekścik:
Czas fazy zoltej jest regulowany nastepujaca tabelka, wg dozwolonych predkosci:

laut Verwaltungsvorschrift:
bis 50 km/h = 3 sec
bis 60 km/h = 4 sec
bis 70 km/h = 5 sec

Na skrzyzowaniach o szczegolnie niekorzystnej topologii czasy te moga zostac wydluzone.
Przeprowadza sie pomiary przy ruchu rzeczywistym i wprowadza sie niezbedna korekte.
Tekst pochodzi z Niemiec, nie z miasta Łodzi pochodzi a z prawa ichszego pochodzi.

Zgodnie z tym tekstem w polskich warunkach w szczególnych okolicznościach można przewalić (przy dop. pręd. 70km/h) na czerwonym nawet po dwóch sekundach wyświetlania jego - bo u nas żółte trwa 3 sek i nie zależy od dopuszczalnej prędkości.

Ps. Lordzie włącz myślenie, jak ....... zostało.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

e12 pisze:a może byście tak te swoje filmiki wkleili do innego , wydzielonego uprzednio tematu i tam będziecie sobie opowiadać o tych jakże straszliwych , bezmyślnych i nieumiejących jezdzić kierowcach których to uwieczniliście za pomącą swoich cudów techniki ;)
To chyba jest niezły pomysł. Co prawda wąti dotyczyłyby tego samego tematu, ale może tak byłoby przejrzyściej? Ten wątek i tak liczy chyba najwięcej stron na forum, więc jestem za.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

A ja gratuluję zmiany organizacji ruchu na ul. Bema.

Piątek godzina ok 17:40, jadę ul. Św. Anny - zgodnie z nowym nieporządkiem ruchu i widzę dwóch Panów policjantów ukrytych za rogiem budynku, z niecierpliwością wypatrujących potencjalnej ofiary, która pojedzie "na pamięć". Ciekawa taktyka: zerkanie z za rogu budynku... Proponuję wyposażyć Panów w lusterka, kamuflaż "miejskie moro", a może jakieś peryskopy, ruchome kamery itp?

Kurcze No! Czy jednym z głównych zadań Policji nie jest prewencja? Może lepiej byłoby gdyby ta dwójka stanęła przed zakazem wjazdu i POMAGAŁA kierowcom, a nie czekała aż któryś z nich popełni błąd? Oznakowanie też można było zrobić lepsze - może jakieś znaki świetlne itp?

Dla mnie takie zachowanie to skandal!

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Słuszne uwagi. Prześlij do naczelnika wydziału ruchu. Ciekawe co odpisze. Tymczasem rano jakiś KTA30... pojechał na zakaz, zorientował się z skrzyżowaniu, zawahał po czym rura do góry :lol:
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


Kinimod
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 03-06-2013, 15:48
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kinimod »

jamtex pisze:A ja gratuluję zmiany organizacji ruchu na ul. Bema.

Piątek godzina ok 17:40, jadę ul. Św. Anny - zgodnie z nowym nieporządkiem ruchu i widzę dwóch Panów policjantów ukrytych za rogiem budynku, z niecierpliwością wypatrujących potencjalnej ofiary, która pojedzie "na pamięć". Ciekawa taktyka: zerkanie z za rogu budynku... Proponuję wyposażyć Panów w lusterka, kamuflaż "miejskie moro", a może jakieś peryskopy, ruchome kamery itp?

Kurcze No! Czy jednym z głównych zadań Policji nie jest prewencja? Może lepiej byłoby gdyby ta dwójka stanęła przed zakazem wjazdu i POMAGAŁA kierowcom, a nie czekała aż któryś z nich popełni błąd? Oznakowanie też można było zrobić lepsze - może jakieś znaki świetlne itp?

Dla mnie takie zachowanie to skandal!
A dla mnie nie jest to skandal. W sobotę miałem przyjemność iść tamtędy (Bema) z dzieckiem i w ciągu kilku minut około 10 kierowców zignorowało znaki i pojechało dalej mimo wyraźnego oznakowania. Kilku z nich zawracało widząc jednokierunkową św. Anny, ale większość po chwili patrzenia na znak i sprawdzenia czy nikt nie jedzie dodawało gazu i jechali pod prąd! No wybacz- ale jak ktoś ignoruje znaki to sam sobie jest winien.


lula28
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 04-01-2010, 23:40
Lokalizacja: centrum

Post autor: lula28 »

Remont ulic przy burku to jest jakaś farsa :evil: Mam tą nieprzyjemność że mieszkam zaraz przy burku i remont mam "pod oknami " Oznakowanie "objazdu "pozostawię bez komentarza -jest fatalne i tyle delikatnie mówiąc .Zachowanie kierowców to zupełnie inna sprawa -zakaz wjazdu ulicą Bema do Św.Anny jest łamany nagminnie -kierowcy poprostu mają gdzieś oznakowanie i o ile część zawraca i jedzie objazdem tak spora część jedzie pod prąd .Tylko czekać jak "spotkają " się 2 samochody na czołowo .To jeszcze nic -całkowitą bezmyślnością żeby nie napisać bardziej dosadnie jest zachowanie kierowców którzy popołudniu po zakończeniu pracy przez ekipe remontową -odsuwają "zaporę " na drodze i jadą w najlepsze po remontowanym odcinku -jak w tym kraju można coś zrobić porządnie skoro jest niszczone zanim jeszcze zostanie oddane do urzytku :evil: Akurat wtedy przydaliby się tu mundurowi :!: A prace ekipy lepiej nie komentować -zero logiki to co w sobotę "zalewali "asfaltem -dziś kują .....Eh chciałoby się powiedzieć -to jest Polska właśnie :evil:


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

lula28 pisze: A prace ekipy lepiej nie komentować -zero logiki to co w sobotę "zalewali "asfaltem -dziś kują .....Eh chciałoby się powiedzieć -to jest Polska właśnie :evil:
Bo pracę należy szanować - dziś jest, jutro może jej nie być. Więc nie kończ dzisiaj tego, co możesz skończyć za kilka dni ;)
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Co do ronda na Słonecznej. moim zdaniem czarny samochód miał pierwszeństwo, bo był z Twojej prawej strony ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6885
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Pozdrawiam "kieroffcem" czerwonego fiata, chyba Palio kombi (KTA 94M5), o umiejętnościach kierowania zbliżonych do przydrożnego głazu za to, że prawie mnie rozjechał na przejściu na Fatimskiej, to, że masz zieloną strzałkę, oznacza tyle, ze masz się zatrzymać przed przejściem, przepuścić pieszych i potem ewentualnie pojechać jak masz gdzie a nie wjeżdżać na przejście z prędkością ~40 km/h. Się ciesz, że za późno zorientowałem się co się dzieje i zdążyłem tylko się zatrzymać, bo miałbyś drzwi wgniecione moim butem.


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

A ja chcę pozdrowić wszystkich debili, którzy na os. Westerplatte ładują się teraz podjazdem dla inwalidów na przystanku. Oczywiście samochodami. "No bo tu jest taki ładny, równy podjazd" :evil:
Będziem życ

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 753
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

A ja pozdrawiam stado pieszych baranów, którzy dziś stanęli w odległości pół metra / metra od zebry (a tam czerwone) na ul. Krasińskiego i chcieli władować mi się przed maskę. Chyba byli niepocieszeni, że nie zatrzymałam się i jak tylko przejechałam, zaczęli przebiegać między autami.

Awatar użytkownika

kwaciu
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 14-03-2011, 14:28
Lokalizacja: exMrówkowiec

Post autor: kwaciu »

TomekMKM pisze:Co do ronda na Słonecznej. moim zdaniem czarny samochód miał pierwszeństwo, bo był z Twojej prawej strony ;)
A wg mnie prawa strona nie ma tu znaczenia. Najważniejszy jest znak ustąp pierwszeństwa przed rondem - czarne audi wjechało na rondo po samochodzie z kamerką i powinno ustępić mu pierwszeństwa, bo znak go zobowiązuję do ustąpienia pierwszeństwa wszystkim znajdującym sie na rondzie.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

kwaciu pisze:
TomekMKM pisze:Co do ronda na Słonecznej. moim zdaniem czarny samochód miał pierwszeństwo, bo był z Twojej prawej strony ;)
A wg mnie prawa strona nie ma tu znaczenia. Najważniejszy jest znak ustąp pierwszeństwa przed rondem - czarne audi wjechało na rondo po samochodzie z kamerką i powinno ustępić mu pierwszeństwa, bo znak go zobowiązuję do ustąpienia pierwszeństwa wszystkim znajdującym sie na rondzie.
Wydaje mi się, źe oba poiazdy były w tym przypadku na rondzie. Inna sprawa, że rondo jest tak małe, źe trudno ocenić, czy on na nie wjeźdźał we wspomnianej sytuacji, czy już na nim był.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Tomek, równie dobrze można powiedzieć, że na zwykłym skrzyżowaniu pojazd, który wyjechał wcześniej z podporządkowanej, już był na skrzyżowaniu gdy nadjeżdżający w niego uderzył. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

LordRuthwen pisze:Pozdrawiam "kieroffcem" czerwonego fiata,... Się ciesz, że za późno zorientowałem się co się dzieje i zdążyłem tylko się zatrzymać, bo miałbyś drzwi wgniecione moim butem.
Ty, po drzwiach kopiesz , bany za nic dajesz, więc spytam czy w gębuchnę też od ciebie można zarobić, po twoim uważaniu. !!!!!!
I czy nie masz obaw o swoją facyjatę. ??

Ty jesteś moderator forum !! - ale wyłącznie na forum Agora takie dziwy można zaobserwować.

ODPOWIEDZ