Parkowanie w Tarnowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

W Tarnowie nie ma problemu z parkowaniem. Czasami jest więcej aut, ale miejsce się zawsze znajdzie.


Pajko
Obywatel
Posty: 49
Rejestracja: 10-11-2011, 14:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Pajko »

lll pisze:W Tarnowie nie ma problemu z parkowaniem. Czasami jest więcej aut, ale miejsce się zawsze znajdzie.
To chyba rzadko bywasz w godzinach 9-15 np na "wizytówce Tarnowa" ( czyt. krakowska od świtu do Targowej ) bywają dni że krążę i szukam miejsca 25-30 minut , a jestem tutaj dzień w dzień bo prowadzę tu firmę . I widzę przez cały dzień co tutaj się dzieje

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Bywam prawie codziennie i nie mam problemu z parkowaniem.


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

lll pisze:W Tarnowie nie ma problemu z parkowaniem. Czasami jest więcej aut, ale miejsce się zawsze znajdzie.
Dokładnie. U nas w Tarnówku to jest bajka z parkingiem.

Jedźcie do np. Wiednia i tam zaparkujcie :lol:

Codziennie szuka się miejsca nawet po 1,5h i każdego dnia samochód jest zaparkowany gdzie indziej. Nawet kilka ulic dalej. Człowiek rano wstaje i zastanawia się gdzie ma samochód, a jak się zapomni i pójdzie tam gdzie był np. 2 dni temu to niemiłe rozczarowanie, że dziś jest całkowicie gdzie indziej.

Mój znajomy np. jak ma rezerwę w zbiorniku to nawet nie podchodzi do parkowania tylko najpierw jedzie zatankować.

To jest jest dopiero dramat z parkingiem.

Czasem mam wrażenie, że u nich samochód to bardziej kłopot i dyskomfort niż wygoda.

Do tego korki, korki i jeszcze raz korki i odechciewa się jazdy na następne pół roku.
Bez automatycznej skrzyni biegów to tam ani rusz bo zakwasy na nogach. :P

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

W Rzymie też się oszukałem miejsca. Dlatego tam jest tak wiele Smartów i skuterków. W Krakowie można mówić o względnym problemie z parkingiem w godzinach szczytu. Ale w Tarnowie? Też się dziwiłem w związku z argumentem w idiotycznej rozmowie o darmowej komunikacji - jakoby w Tarnowie rozładowało to korki. Jakie korki?

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Problem jest jak masz kartę na konkretną ulicę, np. ja mam na Urszulańską. I zdarza się, że robię 4-5 kółek od samej góry do dołu, bo np. mistrzowie parkowania stają prawie równolegle do krawędzi zajmując prawie 2 miejsca. Inna sprawa, pewnie nie raz, nie dwa podkreślana to to, że jak się już wjeżdża to można się względnie przykleić, a nie stawać tak, by nikt inny już nie wjechał, bo nie daj boże zarysuje albo uj wie co...

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Na mistrzów nie poradzisz. Ja chyba kiedyś już pisałem, że powinni zmienić przepisy, tak aby można było karać takie osoby za marnowanie miejsca. Ostatnio pod Świtem zapytałem takiego talenta, dlaczego zajmuje dwa miejsca - odpowiedział mi, że on tak lubi. No i gadaj z głupim.


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

^cypis^ pisze:Problem jest jak masz kartę na konkretną ulicę, np. ja mam na Urszulańską. I zdarza się, że robię 4-5 kółek od samej góry do dołu, bo np. mistrzowie parkowania stają prawie równolegle do krawędzi zajmując prawie 2 miejsca. Inna sprawa, pewnie nie raz, nie dwa podkreślana to to, że jak się już wjeżdża to można się względnie przykleić, a nie stawać tak, by nikt inny już nie wjechał, bo nie daj boże zarysuje albo uj wie co...

^
O tak. Muszę przyznać rację. Jeśli już mamy jakiś problem związany z parkingiem w Tarnowie to dotyczy on raczej "miszczów" parkowania. Jakby każdy z tych rajdowców stanął jak należy to myślę, że znalazłoby się jeszcze ze 20-30% więcej wolnych miejsc niż jest w rzeczywistości.

Czasami nóż się otwiera jak widzę, gdy zaparkują na 2 lub 3 miejsca :shock:

Niestety również wiele razy byłem świadkiem takiego manewru i muszę przyznać, że przyczyną w dużej mierze nie jest chamstwo tylko kompletny brak umiejętności i orientacji przestrzennej.

Jak widzę kobietę albo jakiegoś 80-letniego melepetę który łamie się Matizem lub CC na 6 razy w miejsce, w które za pierwszym razem kopertę zrobiłby bus to słabo mi się robi.

Ostatnio jakaś kobieta u mnie pod blokiem zaparkowała vanem na 2 miejsca ale tak, że zostało ciut więcej z jednej strony. Ogarnięty za kółkiem sąsiad wcisnął się swoim "peżocikiem" i poszedł dumny do domu. Ta za 10min przyszła i nie mogąc sobie poradzić z wyjazdem przejechała mu swoimi tylnymi prawymi drzwiami po jego całym zderzaku oraz lampie odjeżdżając z miejsca bez skrupułów :shock:

Co za ludzie... jak nie umieją jeździć większym samochodem to niech sobie rower kupią albo smarka.


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

lll pisze:W Rzymie też się oszukałem miejsca. Dlatego tam jest tak wiele Smartów i skuterków. W Krakowie można mówić o względnym problemie z parkingiem w godzinach szczytu. Ale w Tarnowie? Też się dziwiłem w związku z argumentem w idiotycznej rozmowie o darmowej komunikacji - jakoby w Tarnowie rozładowało to korki. Jakie korki?
Dokładnie, jakie korki? :lol:

Czasami się trochę dłużej jedzie przez centrum lub kilka minut więcej spędzi przed światłami.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

kolegi pisze:
lll pisze:W Rzymie też się oszukałem miejsca. Dlatego tam jest tak wiele Smartów i skuterków. W Krakowie można mówić o względnym problemie z parkingiem w godzinach szczytu. Ale w Tarnowie? Też się dziwiłem w związku z argumentem w idiotycznej rozmowie o darmowej komunikacji - jakoby w Tarnowie rozładowało to korki. Jakie korki?
Dokładnie, jakie korki? :lol:

Czasami się trochę dłużej jedzie przez centrum lub kilka minut więcej spędzi przed światłami.
Ano takie korki jakie miasto.
Nie przesadzajcie oczekując w Tarnowie korków na miarę Wiednia, Londynu czy innego Paryża.

Więc tak: korki są. A to, że mniejsze niż we Wiedniu czy Londynie to nadal nie znaczy, że są pomijalne i mamy się z nich cieszyć.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Otóż to, korki to są jak chcesz wyjechać o 15 spod galerii krakowskiej w lewo, pod AGH, można stać i stać - też stałem, póki nie wpadłem na to, że można objechać przez Mogilskie i Grzegórzeckie.
W Tarnowie korków nie ma.
3 zmiany świateł to nie korek, 5 zmian to dalej nie korek tylko utrudnienie, korek by był jakbyś z Zielonego do Mościc jechał godzinę, nawet w godzinach szczytu jest ciężko osiągnąć czas powyżej 40 minut.
Ostatnio zmieniony 20-06-2013, 16:14 przez LordRuthwen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

imlazy pisze:oczekując w Tarnowie korków
Się cieszymy, że takich nie ma, a nie "oczekujemy". Marudzą tylko Ci, którzy nosa za powiat nie wychylają - wydaje im się, że gorzej być już nie może.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

ad2222 pisze:
imlazy pisze:oczekując w Tarnowie korków
Się cieszymy, że takich nie ma, a nie "oczekujemy". Marudzą tylko Ci, którzy nosa za powiat nie wychylają - wydaje im się, że gorzej być już nie może.
Może napisze inaczej:
Jak na takie małe miasto to jest ono zakorkowane ( w godzinach porannego i popołudniowego szczytu ).
Nie można oczekiwać, że będziemy mieli tu korki na miarę dużych miast bo nie ma tyle samochodów - proste.
Ale teraz patrząc na to od tej strony: skoro mamy nie tak dużo samochodów to ruch powinien być płynny a nie taki jaki jest obecnie w godzinach porannych i w okolicy godziny 15 - 17 :P

Przyczepiliście się tego, że gdzieś jest gorzej to od razu trzeba stwierdzić, że u nas jest cudnie. Trzeba patrzeć na to, że gdzieś jest lepiej, a nie że gdzieś jest gorzej. I iść ku lepszemu a nie stać i cieszyć 'pyska' bo inni mają korki na 60 minut a my tylko na 20 :P
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Mamy jedno miejsce którym możemy się pochwalić że są korki!
Czasami (szczególnie w piątki lub przed długim weekendem) odcinek około 2 km od Simply do rondka przy Oply można jechać w 20 minut :shock:
Więc jakby ktoś z większego miasta się zapytał to można potwierdzić - tak mamy u nas korki ;)

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

A wracając do tematu parkowania. Dostałem dziś mandacik za brak opłaty parkingowej bo pan nie zauważył naklejki PANGO na szybie. Mam ją naklejoną w prawym górnym rogu. Widocznie są za małe ewentualnie trzeba na środku szyby kleić.
Gdy zadzwoniłem w nerwach do siedziby parkingowych, pan mnie poinformował że muszę im przynieść ten mandacik bo oni go potrzebują. Oczywiście w kulturalny sposób mu powiedziałem że będzie znajdował się w koszu na śmieci i w ramach rozrywki może zrobić sobie spacer po niego.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ