Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

Bastekxyz
Archont
Posty: 946
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Bastekxyz »

Dziś ich spotkałem na skrzyżowaniu z Akacjową i jadąc w stronę Traugutta mijałem przekopy częściowo w nawierzchni i pasie zieleni. Pamiętam, że nowy dywanik był kładziony parę lat temu, ale na pewno wtedy można było przewidzieć taką modernizację jaka ma miejsce teraz, bo wygląda na to że nie jest to zwykła awaria tylko zwyczajne zakładanie nowych rur.


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: pysi »

Nowy dywanik był kładziony ładnych kilka lat temu, chyba koło 10 lat temu nawet :) Inna sprawa, że był w całkiem przyzwoitym stanie.
Najgorsze, że ze względu na pogodę nie ma jak naprawić nawierzchni i dziura łatana jest kostką brukową, a kostka całkiem nieźle się już pozapadała. Popada jeszcze kilka dni i będzie można koło urwać.
Do tego grzebią się nie miłosierne :) I na koniec znów wyleje swoje żale w postaci: zawracanie na skrzyżowaniu, hamowanie na skrzyżowaniu i zastanawianie się co zrobić, jazda pod prąd i tak dalej :/ We mnie już 3 razy ktoś by przez ten remont wjechał na skrzyżowaniu traugutta x ks. indyka albo reca.
Muszę sobie kamerkę kupić, będzie co pokazać.


Bastekxyz
Archont
Posty: 946
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Bastekxyz »

Jak ten czas szybko leci :P, ale tak jak wspomniałeś - był w dobrym stanie i głównie o to mi chodzi.

Jeśli chodzi o wypełnienie dziur kostką to jest to celowy zabieg, który jest stosowany przy okazji tego typu remontów. Kostka ma to do siebie, że można ją łatwo zdemontować i użyć ponownie - dlatego właśnie jest wykorzystywana do tymczasowego uzupełniania ubytków, żeby teren się spokojnie uleżał w miarę upływu czasu. Później jest zdejmowana, a dziura jest uzupełniana asfaltem, który już się nie zapadnie bądź zapadnie minimalnie.

Gdyby od razu wpakowali do dziury asfalt to by była czysta strata pieniędzy.


Bastekxyz
Archont
Posty: 946
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Bastekxyz »

Kolejne zdarzenie na skrzyżowaniu Czerwonych Klonów/Zbylitowska. Skrzyżowanie poprawnie oznakowane, sygnalizatory są widoczne z każdego kierunku a i tak non stop dochodzi na nim do identycznych zdarzeń:
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,11858740/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Jak to możliwe, że przez środek osiedli, puszczony jest ruch ciężarówek?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6904
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

A niby którędy ma lecieć?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Do ronda i w lewo. Wyskoczy przed wiaduktem.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6904
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

A kolejka do świateł od ronda w stronę mostu na Białej gdzie się wtedy będzie kończyć?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Jak przerzucisz ruch z preferencją Kwiatkowskiego, to można przerobić światła, żeby dłużej trzymały Kwiatkowskiego. Korek się robi, bo światła na wprost są za krótkie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6904
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

Oho, poczekaj... ruch przerzucą od razu, ale przesterowanie świateł za pół roku, gdyby to było zsynchronizowane, to czemu nie, ale nie przejdzie, bo od wiaduktu do ronda masz po drodze:
- żłobek
- przedszkole, albo nawet dwa,
- szkołę podstawową
- szkołę średnią

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Szkoła średnia ma bramę od Kwiatkowskiego, żłobek i przedszkole od Topolowej. Z podstawówką faktycznie byłby kłopot. Ale to można rozwiązać światłami na włącznik. Oczywiście tak teoretyzujemy, ale to, że przez Czerwonych Klonów jest puszczony ciężki ruch to nie jest najlepsze rozwiązanie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: sotiv »

Światła na włącznik, to też nie najlepsze rozwiązanie. Przy godzinach szczytu już teraz bywa tak, że samochody stoją na łuku na Chemicznej, więc przy światłach, kto wie czy nie byłoby i po samo rondo, a co za tym idzie korek na rondzie.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

To może trzeba na tych światłach na skrzyżowaniu Zbylitowskiej z Czerwonych Klonów zamontować taką kamerę jak obok Peugeota za mostem?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: faleQ »

Bastekxyz pisze:Kolejne zdarzenie na skrzyżowaniu Czerwonych Klonów/Zbylitowska. Skrzyżowanie poprawnie oznakowane, sygnalizatory są widoczne z każdego kierunku a i tak non stop dochodzi na nim do identycznych zdarzeń:
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,11858740/" onclick="window.open(this.href);return false;
Akurat na tym skrzyżowaniu to sygnalizatory są do natychmiastowej wymiany, a jak się pojawią liście na drzewach, to zielone na sygnalizatorze w kierunku do Kwiatkowskiego, zleje się z liśćmi. Światła są blade, słabo widoczne z daleka i w jasnym słońcu. Nawierzchnia wymaga minimum frezowania, bo przecinając Czerwonych Klonów, rzuca w aucie jak na morzu [WINKING FACE]

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2342
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: TomekMKM »

Według Google Maps droga wojewódzka 973 idzie teraz Kwiatkowskiego i przez most na Dunajcu w Ostrowie do Wierzchosławic i tam łączy się z Drogą Wojewódzką 975. Niestety tarnowskie oznakowanie jest po staremu i kieruje z Kwiatkowskiego w Czerwonych Klonów.

ODPOWIEDZ