Parkowanie w Tarnowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 311
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Post autor: PrzemczaN »

lacek pisze:Jeśli chwilę można uznać 10 min. to masz rację - zwariowałem ;/

* 10 minut to ja tam byłem - a ona stała tam zanim przyjechałem i odjechałem
Jeżeli stała tam tyle czasu, to bardziej mogłeś dociekać czy zapłaciła za ten postój, niż to jak stoi, bo rzeczywiście nie przeszkadza nikomu, tym bardziej że kierowca siedzi w samochodzie.

A tak na marginesie, to na drugim zdjęciu masz dwa nieprawidłowo zaparkowane samochody. Ten który stoi w tle, pod słupkami też źle, bo z tego co pamiętam to tam nie ma miejsc parkingowych. Nie wiem czy pominąłeś go specjalnie czy przez przypadek...


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Pod słupkami jest linia oddzielająca miejsca parkingowe do parkowania, równoległego, także srebrny peugeot jest zaparkowany poprawnie :) Co ciekawe z miejsc wzdłuż słupków mało kto korzysta mimo że widocznie są wyznaczone
2250ml 0 Rh+

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 311
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Post autor: PrzemczaN »

To być może nie zwróciłem uwagi...


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

to ja też się przyznaję !! tak jestem madafaką !! bo sam tak często tam parkuję jak czekam na znajomą na dworcu, następnym razem sam sobie zrobię zdjęcie i wstawię tutaj, tylko właśnie wtedy wysiądę z auta a to już będzie problem bo mnie tam nie było hehe :)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Pozdrawiam serdecznie dwie osoby:
1) Kogoś wkładającego ulotki za szyby samochodów tak żeby akurat zasłonić identyfikator mieszkańca(tak jakby szyba miała 10cmx10cm i akurat przy każdym samochodzie tak włożone ulotki żeby coś zasłonić.
2) Pana parkingowego, który widząc pół identyfikatora zasłoniętego przez wyżej wymienioną ulotkę wystawił mandat za brak uiszczenia opłaty parkingowej... A wystarczyło lekko się wysilić i popatrzeć dokładnie. Nie wiem, może jakieś badanie wzroku czy coś ? :>

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Cubaza pisze:Pozdrawiam serdecznie dwie osoby:
1) Kogoś wkładającego ulotki za szyby samochodów tak żeby akurat zasłonić identyfikator mieszkańca(tak jakby szyba miała 10cmx10cm i akurat przy każdym samochodzie tak włożone ulotki żeby coś zasłonić.
2) Pana parkingowego, który widząc pół identyfikatora zasłoniętego przez wyżej wymienioną ulotkę wystawił mandat za brak uiszczenia opłaty parkingowej... A wystarczyło lekko się wysilić i popatrzeć dokładnie. Nie wiem, może jakieś badanie wzroku czy coś ? :>
Ja bym się odwoływał. Identyfikator, to jeszcze na nim jest napisana data ważności. A co, jakby ktoś miał kartę parkingową? Jak potem to udowodnić? Zawsze przecież mogą powiedzieć, że sobie poskreślałeś / powyrywałeś przed chwilą ;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Po złożeniu skargi i potem porozmawianiu sobie z panem parkingowym mandat został anulowany więc sprawa w sumie zakończyła się bez żadnego uszczerbku dla mnie.
Jednak mi chodziło tutaj bardziej o to, że parkingowemu nie chciało się przyjrzeć czy czasem nie mam identyfikatora/karty parkingowej zasłoniętej właśnie przez te ulotki. Tylko od razu mandat wystawił...


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

a na osiedlu Zielonym takie o to malutkie auto zaparkowało towar przywiozło hehe :),
http://zapodaj.net/3976853178341.jpg.html
dodam tylko że wjechał i wyjechał bez najmniejszych problemów nie uszkadzając niczego :) jak dla mnie wielki hard kor ale również respekt za odwagę :).

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6906
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ło matko, respekt, bo tam zawsze stoją wzdłuż tej drogi, pomimo, że p.poż.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

a no stoją stoją tylko tyle że nie w tym miejscu a kawałek wcześniej gdzie jest fragment węższego parkingu po drugiej stronie i trzeba się przeciskać ..., a w tym miejscu jest szerzej więc stał TIR i mimo wszystko auta bez problemu przejechały :)

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

ostatnio niestety musiałem kilka razy być w okolicach starego szpitala i parkować przed nim - może jestem nieczuły, może złośliwy, ale wkurza mnie to ciągłe nagabywanie na parkingach, skrzyżowaniach itp przez osoby zbierające na różne szczytne i mniej cele.
a żeby nie było offtopa to osoby tam zbierające (kwestujące?) pomagają innym zaparkować - pokazując wolne miejsca...
i moje pytanie czy taka działalność jest dozwolona?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Miszcz pod Majstrem:

Obrazek


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

sajdak pisze:ostatnio niestety musiałem kilka razy być w okolicach starego szpitala i parkować przed nim - może jestem nieczuły, może złośliwy, ale wkurza mnie to ciągłe nagabywanie na parkingach, skrzyżowaniach itp przez osoby zbierające na różne szczytne i mniej cele.
a żeby nie było offtopa to osoby tam zbierające (kwestujące?) pomagają innym zaparkować - pokazując wolne miejsca...
Wzięli się na sposób, żeby nie było, że za darmo dostają. Gdzieś kiedyś czytałem (może nawet tu na forum - nie pamiętam) o kobiecie na parkingu przed hipermarketem, która chciała odstawić pusty wózek po zakupach i pewien człowiek zapytał czy może go wziąć, odpowiedziała, że wrzuciła tam 5 zł., zaproponował czy jak jej da 2 albo 3 zł. to będzie mógł wziąć ten wózek - zgodziła się za jego pomysłowość. On zarobił, ona nie musiała iść i tym wózkiem parkować (żeby nie było, że odbiegam od tematu :)).
sajdak pisze: i moje pytanie czy taka działalność jest dozwolona?
Jak ma przy sobie drukarkę fiskalną, to z pewnością... ;)

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php ... e-dla-kogo

"Tylko 20 zł rocznie, czyli koszt wyprodukowania karty abonamentowej. Tyle będą płacić kierowcy za parkowanie w Tarnowie samochodu o napędzie elektrycznym lub hybrydowym. Uchwała przeszła 19 głosami. Problem tylko w tym, że pojazdów o takich napędach w Tarnowie nie ma."
Gratulacje dla naszych niezbędnych radnych. W następnej kolejności postuluję parkowanie dla bolidów F1 za 25 zł, dla czołgów za 30 zł, a dla papa mobile za 15zł albo co łaska


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

A czy to nie ma być zachętą od kupowania takich samochodów ?

Samolotów jakoś w Tarnowie też wiele nie widziałem, a lotnisko chcą budować... Nie robią nic - źle, coś robią - też źle.

ODPOWIEDZ