Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Panowie moge tylko dorzucić cos od siebie ze dyskusja na temat lewego pasa blokowanie go to delikatnie rzecz ujmujac to walenie glowa w mury.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

ozi26 pisze:Panowie moge tylko dorzucić cos od siebie ze dyskusja na temat lewego pasa blokowanie go to delikatnie rzecz ujmujac to walenie glowa w mury.
do czasu
coraz więcej ludków ulega modzie montowania kamerek w autach i kręcenia pasjonujących filmów drogi ze swoich wojaży. coraz więcej takich filmików trafiających na policję może też mieć wymierne efekty.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Keleos pisze:samozwańczy szeryfowie blokują oba pasy
Domyślam się że Ty z tych co jadą lewym do końca a następnie "na suwak" wciskają się na prawy.
Keleos pisze:palanty w wywrotkach blokowali dwa pasy
Natomiast dziś rano jadąc do pracy widziałem trzech palanów którzy jadącą wolno lewym pasem cieżarówkę wyprzedzali przekraczając podwójną ciągłą mając gdzieś auta jadące z przeciwka.
A propos o godzinie 6:15 prawie zawsze jedzie się płynnie.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7672
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ooo, to nikt nie widział wczoraj akcji na skrzyżowaniu Krakowska/Czerwona? Biedronkowy TIR przewrócił jakiegoś pick-up'a, z rozrzuconej zawartości wnioskuję, że jakaś brygada budowlana nim chyba wracała z pracy. Korek niezły, chociaż przejazd z Czerwonej na Krakowską był (przez parking Biedronki). Ale oczywiście wszyscy kierownicy (i literki na tablicy nie grały tu żadnej roli) musieli się prawie zatrzymać, żeby oglądnąć to niecodzienne zjawisko.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Zle podejrzewasz, Biger.
A dzisiaj w Skrzyszowie ok 6:20 dachowanie osobowki w rowie.

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

flyfly pisze: I sprawa się wyjaśniła. Potwierdziło się wszystko to co pisałem. Policjant dał d*** a kobitki to zwykłe oszustki. @Toomas po prostu znajomy kierował prelude, dlatego też o tym pisałem. @Pan Wazon, baba od razu zachowywała się głupio najpierw załatwiając świadków, którzy rzekomo przed chwilą wysiedli a później jeszcze powiedziała, że się źle czuje i trzeba było karetkę wzywać, która ją do szpitala zabrała. Przez to młodemu zabrali na kilka miesięcy prawko. Dlatego śmiało ją oskarżałem i nazywałem głupią.

Ale oczywiście kamery z MAXa wszystko zarejestrowaly. Okazalo się, że Pani wraz ze świadkami perfidnie kłamali a Pan policjant był po prostu całkowicie bezczelny bezzasadnie oskarżając i poniżając kolegę z preludki, jednoczesnie zabierając mu prawko do rozprawy. Czyli tak jak pisałem, prelude wjechała na zielonym a kobieta wpakowała się na skrzyżowanie na czerwonym lub w momencie gdy zaczęło migać żółte. A później perfidnie kłamała i jeszcze świadków wykombinowała. A kolega ma prawko dalej zabrane i musi czekać do rozprawy sądowej bo policjant stanął od razu po stronie kobitki obrażając młodego za to, że ma "sportowe auto" i oskarżając od razu, że na pewno za szybko jechał i przejechał na czerwonym. chore. baba na razie z mandatem 500zł...
Ha - chwilę mnie nie było, więc z opóźnieniem:
czyli generalnie jak pisałem, swoje oskarżenia względem sprawczyni wypadku w Twoim poście sformułowałeś tylko na podstawie opinii jednej ze stron zdarzenia - i tylko tego dotyczyły moje zastrzeżenia;

a kolega postanowienie sądu lub prokuratora o zatrzymaniu prawa jazdy dostał?
o możliwości zażalenia na toż postanowienie słyszał?
bo skoro okoliczności wypadku zostały wyjaśnione i stwierdzono, że to nie Twój kolega z Hondy sprawcą jest to zatrzymanie prawa jazdy tylko z tego powodu wydaje się być pozbawione sensu .... no chyba że przyczyna zatrzymania była inna niż "podejrzenie popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów";

PS. piszesz chłopie przeważnie z sensem, rzeczy nawet ciekawe - jedyne co mnie od częstszych odpowiedzi czy polemik z Twoimi wypowiedziami odpycha to bluzgi i wulgaryzmy w nich zawarte - tyle tytułem OT.
Pozdrawiam:)
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Sytuacja z wczoraj około 16:30.

Ulica Bema, skrzyżowanie z św. Anny. Facetowi psuje się Cienki(stoi na awaryjnych) i blokuje połowę wjazdu na św. Anny - jednak spokojnie można na nią wjechać. Jedzie burak chyba w Nissanie Navara i klakson na całego ! Mało tego, zatrzymuje się na skrzyżowaniu blokując całkowicie drogę i ruch pieszych - i wyklina na faceta w zepsutym aucie. Po mojej sugestii aby ruszył dupę i nie blokował ruchu odjechał.

Jak to ktoś ujął w innym temacie: po prostu Tarnów ;)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

halford pisze:psuje się Cienki(stoi na awaryjnych)
Jeśli to prawda, to jakiś ewenement - zazwyczaj awaryjne = "zaraz wracam". Nie ma takich paragrafu? Stoi na chodniku, albo w innym niedozwolonym miejscu na awaryjnych i ma wszystkich gdzieś. Może tak robić filmiki, żeby było widać, że awaryjne są właczone i dzwonić po pomoc drogową ew. policję?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Goscinny,

To nie było "zaraz wracam" bo gość siedział w aucie i próbował go odpalić, jednak silnik nie chciał współpracować.
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 753
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Wczoraj: skrzyżowanie Piłsudskiego/Solidarności/Mickiewicza. Skręcam w lewo z Piłsudskiego. Ruch niesamowity, czekam cierpliwie aż ktoś mnie wpuści. Nagle paniusia w srebrnym oplu (KT), która za mną stała, wyprzedziła mnie i wymuszając pierwszeństwo na wszystkich autach pojechała sobie ul. Mickiewicza...

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

maup pisze:
ozi26 pisze:Panowie moge tylko dorzucić cos od siebie ze dyskusja na temat lewego pasa blokowanie go to delikatnie rzecz ujmujac to walenie glowa w mury.
do czasu
coraz więcej ludków ulega modzie montowania kamerek w autach i kręcenia pasjonujących filmów drogi ze swoich wojaży. coraz więcej takich filmików trafiających na policję może też mieć wymierne efekty.[/quote

kolego dobrze ze ludzie nagrywaja takie rzeczy ale szczerze powiem ze tego wogole nie powinno byc bo chyba w koncu mamy przpisy ktore wlasnie reguluja blokowanie pasa. cos w Polsce jest nie tak z glowkami driverow. policja powinna zajmowac sie czym innym a nie uczyc kierowcow i tlumaczyc im zeby nie blokwac pasa jezdni przed zwezka. ale to polska w koncu


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Dopóki Policja będzie miała wszystko w d... dopóty będzie jak jest. Policja czy SM nawet jak widzi wykroczenie to i tak nie reaguje.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

to mnie wyprzedził gość nową toyotą avensis kombi po chodniku gdy stałem na czerwonym świetle przy skrzyżowaniu Krakowska / Przemysłowa od strony centrum.... pojechał pomiędzy sygnalizacją świetlną a biurem podróży.....

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

Poniedziałek rano. Godz. 3:00

Tir na rondzie Klikowska/Szkotnik zatrzymał się na środku ronda naczepą. Ta chwilę obecną rondo nieprzejezdne. Jak to się stało, że znalazł się w tym miejscu tir nie jest mi znane.
Wiadomości od Radia Taxi.

Mam nadzieję, że dowiem się jak się ta cała "akcja" skończyła kiedy obudzę się popołudniu ;)

EDIT: Akcja policji i strażaków zakończona o 5:25.


Obrazek


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

o 7:15 kolejny dzwon na popularnym skrzyżowaniu Mościckiego / Krasińskiego, tym razem skoda fabia kontra opel corsa. Skoda oprócz przeciwnika w postaci opla zaliczyła jeszcze latarnie.

ODPOWIEDZ