Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Cubaza pisze:Dlaczego do cholery kierowcy ciężarówek, w Zgłobicach, blokują lewy pas i nie dają przejechać normalnie do końca pasa i się włączać? Tylko stają i blokują bo im tak wygodniej ?

kolego nie potrafie Ci tej glupoty wyjasnic bo to jest temat na ktory mozna by bylo ksiazke napisac. na CB slychac tylko zeby nie wpuszczac osobowek bo lewy idzie a prawy stoi. i tu sie klania tzw. zamek blyskawiczny. ale powiem CI jedno ze jezdzac codziennie ta droga to blokuja lewy kiero ktorzy jada pierwszy raz lub raz na ruski rok. ja juz sie nie odzywam na radio bo to jest puste gadnie. biedronki lataja codziennie i na lewym jej nie spotkasz to samo wanny.zdarza sie tez osobowki i dostawczaki. a to blokowanie to nic nie da bo i tak od jadownik do szarowa sie praktycznie stoi ale tego nie wytlumaczysz bo on jest madrzejszy niz inni.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

kolego Cubaz a co do twoich slow uderzaj w osobowke. Powiem Ci ze mialem juz kilka czolowek z malymi ale cale szczescie sie im udalo ale to co ostatnio gosc zrobi to az mi sie nogi miekie zrobily. to ze siedze wyzej i nic mi sie nie stanie jakos mnie nie pociesza. az strach myslec ze czyjas glupota moze tak duzo kosztowac . a kiero psycha pozniej siada nawet jak dalej jezdi to juz inny czlowiek.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Dlaczego do cholery kierowcy ciężarówek, w Zgłobicach, blokują lewy pas i nie dają przejechać normalnie do końca pasa i się włączać?
Broń Boże nie pochwalam takiego zachowania ale scyzoryk mi się otwiera jak "cfaniak" jeden za drugim pcha się do końca pasa, wjeżdża na pas wyłączony z ruchu byle by tylko jeszcze jedno auto dalej się wepchać na chama.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

halford pisze:
Dlaczego do cholery kierowcy ciężarówek, w Zgłobicach, blokują lewy pas i nie dają przejechać normalnie do końca pasa i się włączać?
Broń Boże nie pochwalam takiego zachowania ale scyzoryk mi się otwiera jak "cfaniak" jeden za drugim pcha się do końca pasa, wjeżdża na pas wyłączony z ruchu byle by tylko jeszcze jedno auto dalej się wepchać na chama.
Jakby się jeździło na suwak to by nie było takiego problemu. Ale, że kierowcy na prawym pasie nie puszczają na ten pas nikogo, bo właśnie cwaniak itp.
Jednak już wjeżdżanie na pas wyłączony z ruchu to przesada. Ja czekam wtedy na końcu pasa aż ktoś na prawym łaskawie mnie puści.
kolego Cubaz a co do twoich slow uderzaj w osobowke. Powiem Ci ze mialem juz kilka czolowek z malymi ale cale szczescie sie im udalo ale to co ostatnio gosc zrobi to az mi sie nogi miekie zrobily. to ze siedze wyzej i nic mi sie nie stanie jakos mnie nie pociesza. az strach myslec ze czyjas glupota moze tak duzo kosztowac . a kiero psycha pozniej siada nawet jak dalej jezdi to juz inny czlowiek.
Ja wiem, ja to rozumiem, ale mi się po prostu przypomniało to o czym nie tak dawno było głośno w telewizji. Nie miałem na celu urażenia Ciebie.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

:) nawet do glowy mi to nie przyszlo co napisales o urazaniu. raczej w żart duzo rzeczy przerabiam niz do glowy sobie dobieram hehehe tez to slyszalem o tym gosciu co to powiedzial.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

halford pisze:
Dlaczego do cholery kierowcy ciężarówek, w Zgłobicach, blokują lewy pas i nie dają przejechać normalnie do końca pasa i się włączać?
Broń Boże nie pochwalam takiego zachowania ale scyzoryk mi się otwiera jak "cfaniak" jeden za drugim pcha się do końca pasa, wjeżdża na pas wyłączony z ruchu byle by tylko jeszcze jedno auto dalej się wepchać na chama.
To jest własnie niestety typowe myślenie dużej częśći kierowców, tak aby dosrać innemu . To jest wlasnie jazda na suwak, lepiej jechac przez 2 pasy a na końcu się wpuszczac, niż robić korek na jednym pasie bo przeciez prawy pas jest od jazdy.
Powiem ci nawet że codziennie jadąc do mościc na moście na białej jade jak najdalej lewym pasem. Nie ma nic gorszego niż banda "cfaniaków" jadących tylko prawym pasem...
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Suwak w tym miejscu Koledzy nic nie da, bo kawałek dalej są światła i to one wstrzymują ruch. Suwak jest dobry tam, gdy nie ma przeszkód i ruch jakoś się posuwa. Tutaj idzie falami, od zielonego do zielonego.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

gushman pisze:Suwak w tym miejscu Koledzy nic nie da, bo kawałek dalej są światła i to one wstrzymują ruch. Suwak jest dobry tam, gdy nie ma przeszkód i ruch jakoś się posuwa. Tutaj idzie falami, od zielonego do zielonego.
Dokładnie. Co nie zmienia faktu, że nie rozumiem dlaczego kawałek wcześniej można jechać dwoma pasami a na moście już miałoby być to złe ?;>


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Poza tym szybko blokuje się skrzyżowanie z czystą. Gbyby ludzie wybierali jednak lewy pas nie tworzyłby sie taki sznurek aut


Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Bez względu na to czy jazda na suwak tam coś da czy nie, to powinno być stosowane w każdym takim miejscu, chociażby, żeby przyzwyczajać kierowców do takiego rozwiązania. A znak "jazda na suwak" powinien już dawno trafić do kodeksu. Jazda w takich miejscach np. w Niemczech to sama przyjemność, każdy wie jak się zachować.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

U nas też każdy wie jak się zachować - jechać jak najbliżej następnego auta, żeby ten 'cwaniak' z lewego się nie wepchnął ; )

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6898
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ja jadę zderzak w zderzak jak mi się pajac z pobocza próbuje wcisnąć - powszechnie spotykane do świateł w Ładnej. I nie mówię tu o tych, co wyjeżdżają z Tarnowa i im się pas kończy.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Wg mnie to bardzo często widać kto jedzie jak "pajac" czyli po trupach do przodu. Jak patrzę w lusterko i ktoś tnie ile popadnie lewym pasem to też delikatnie podjeżdżam i blokuję a jeżeli jest to normalna płynna jazda to żaden problem mogą wjeżdżać.


Bastekxyz
Archont
Posty: 944
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Myślę, że ktoś [radny?] gdzieś powinien wystosować stosowne pismo w sprawie suwaka.
Pierwszy przykład z Google http://www.osowa24.pl/news.php?extend.1295.2 więc dlaczego niby u nas miałoby się nie dać ?

A tu takie ładne przykłady:
Obrazek
Obrazek


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

a może by tak napisać pismo go gazety wyborczej by i u nas wykupili sobie billboard przed mostem i taką reklamę postawili :)?

ODPOWIEDZ