Sygnalizacja świetlna.

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ

Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: Beny »

Wie ktos co sie dzieje z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu Lwowska , Słoneczna, Orkana?? testują zachowania kierowców czy zwykła awaria a moze regulacja ktora trwa juz dwa dni?? juz drugi ranek z rzędu sygnalizacji brak trzeba sie z Lwowskiej wbijac w dość duży ruch na Słonecznej, niektorzy przyplacili to stluczką co widac na jezdni.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: Jan Kowalski »

Decyzja o rondzie na Krakowskiej zapadła bardzo szybko i równie szybko udało się rondo tymczasowe wykonać. A tam rondo aż się prosi od dawna.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: sotiv »

Wczoraj jechałem tamtędy po godzinie 9 i sygnalizacja działała. Chyba, że dla Ciebie rano to jest od godz. 5 do 7 ;)


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: Beny »

sotiv pisze:Wczoraj jechałem tamtędy po godzinie 9 i sygnalizacja działała. Chyba, że dla Ciebie rano to jest od godz. 5 do 7 ;)
No fakt to bylo przed 7 widocznie z rana cos kombinują później włączają.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: Goscinny »

Dobre wieści w sprawie liczników na skrzyżowaniach:
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiado ... 58697.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale u nas, o ile pamiętam, to ponoć dodanie licznika generuje koszty porównywalne z generalnym remontem całego skrzyżowania.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: Roberto »

Nowe światła w Mościcach na Czerwonych Klonów/Zbylitowskiej dają popalić. Jeśli były w fazie 'nauki' to nauczyły się, że priorytetów nie ma, ruch pn-pd jest tak samo ważny jak wsch-zach, w efekcie na tej pierwszej relacji korek daleko za wiaduktem kolejowym, a na tej drugiej nie zdąży się uzbierać 5 aut przed sygnalizatorem jak już mają zielone :lol:


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: aaee »

A kiedy w końcu będą działać światła na JPII tak jak powinny, czyli tak żeby nie stać na każdym po kolei?

Zresztą przejście dla pieszych "Do prochowni" (pierwsze od góry) to tragedia. Żeby przejść tam czekając na zielone trzeba stać po kilka minut. (idąc wzdłuż JPII)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: TomekMKM »

Wczoraj i dzisiaj (ok. 6:45) pełzanie (zapewne do rzeczonych światełek) zaczynało się od Brzozowej.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: Roberto »

Za wiaduktem trzeba skręcić w lewo i objechać stadion, przećwiczyłem to dzisiaj; auta które stały w korku na Czerwonych Klonów posunęły się o kilka sztuk więc korek w zasadzie wyglądał podobnie (auta stały prawie w tym samym miejscu), tymczasem na Zbylitowskiej dotarcie i przejechanie skrzyżowania zajęło mi... 1 minutę. Tak więc odwołując się do pierwszego postu:
Po powołaniu ZDiK-u wydzielono komórkę zajmującą się sygnalizacją świetlną. Jestem po kilku rozmowach z pracownikiem za to odpowiedzialnym. Ponieważ Agora jest czytana w Magistracie zaproponowałem mu, że utworzymy nowy dział na forum poświęcony sygnalizacji. Proszę o dokonywanie wpisów związanych ze źle działającymi sygnalizacjami na skrzyżowaniach, czasami świecenia, sterownikami i innymi aspektami sprawy.
"specjalna komórko"; w obu relacjach na tym skrzyżowaniu (pn-pd i wsch-zach) przepustowość świateł liczona w sztukach aut jest podobna, ale to chyba oczywiste że na jednym z tych kierunków liczba aut jest zdecydowanie większa więc cykl na nich powinien być proporcjonalnie dłuższy.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: Roberto »

Ilustracja do powyższego, na Czerwonych Klonów korek, na Zbylitowskiej na zielone trzeba było czekać raptem kilkadziesiąt sekund i razem ze mną nie zdążyły się uzbierać nawet 3 auta...

Obrazek
Obrazek


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: aaee »

Tragedia tam jest.... Ja tez tamtędy jak jadę to wolę objechać stadion niż tam czekać... Za to przy mniejszym ruchu idzie tam znacznie lepiej, nie czeka się długo i nie zauważyłem zmiany przed zmianą świateł.

Za to przy dużym natężeniu ruchu jest tragedia...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: TomekMKM »

Coś chyba sygnalizacja na skrzyżowaniu Krakowskiej i wjazdu do Galerii Tarnovia szwankuje. Codziennie jadąc rano (przed 7) w kierunku Krakowa trafiam na czerwone światło dla ciągu głownego, mimo, że nie przechodzą piesi oraz nikt nie wyjeżdża.


hughes
Prytan
Posty: 109
Rejestracja: 15-12-2010, 00:09
Kontakt:

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: hughes »

Gdzie to można zgłosić? Ja też nie raz jeżdżę krakowską w nocy, rano i pusta droga z każdej strony, żadnych pieszych a zapala się jakby specjalnie czerwone światło.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: irekjj »

Taka jest strategia działania sygnalizacji, a przynajmniej odkąd pamiętam w Tarnowie była, że stosuje się sygnalizację "all red". Ma to służyć spowalnianiu ruchu.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Sygnalizacja świetlna.

Post autor: halford »

To samo chyba jest na Nowodąbroskiej, gdzie zielone zapala się dopiero jak jesteśmy blisko świateł.
3150 A Rh+

ODPOWIEDZ