Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ

marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: marecki 0701 »

Oj jak bardzo boli.... :oops: 8)
Będziem życ


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Cubaza »

Ciekawe czy ktoś zdaje sobie sprawę ze nie wszystkie auta mają aż tak mały promień skrętu żeby ustawić się na 'wewnętrznym' i na wewnętrzny zjechać. Może ona właśnie tak miała i z premedytacją nie zjechała.
Zresztą ze dwa razy miałem taką sytuacje, że kierowca na pseudo wewnętrznym pojechał na skrajny bo się właśnie nie zmieścił.

Tap Tap z LG G3 za pomocą Tapatalk


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Roberto »

Cubaza pisze:Ciekawe czy ktoś zdaje sobie sprawę ze nie wszystkie auta mają aż tak mały promień skrętu żeby ustawić się na 'wewnętrznym'
Osobowe ? Niby jakie ?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Cubaza »

Mustang... Na przykład.

Tap Tap z LG G3 za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Jan Kowalski »

Cubaza pisze:Mustang... Na przykład.

Tap Tap z LG G3 za pomocą Tapatalk
Tarnów jest zawalony Mustangami.

Jak ktoś ma za mały promień skrętu, to może zaczynać z zewnętrznego.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Cubaza »

Ja pier*** serio? To Insignia. Jest odrobinę za długa żeby się z wewnętrznego zmieścić tylko na swoim pasie. Widzę, że nikt nie potrafi zrozumieć, że nie wszystkie auta są identyczne i może się tak zdarzyć, że się nie zmieści.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Jan Kowalski »

Cubaza pisze:Widzę, że nikt nie potrafi zrozumieć, że nie wszystkie auta są identyczne i może się tak zdarzyć, że się nie zmieści.
Widzę, że Ty rozumiesz więcej niż wszyscy. napisałem Ci, że jak masz za długie auto to możesz zaczynać z zewnętrznego, wtedy masz możliwość jazdy po większym promieniu. Lepiej mieć długie auto i ...małą wyobraźnię.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Cubaza »

No tak, zapomniałem. Wszyscy kierowcy na tym forum są po prostu cudownymi kierowcami, którzy wszystko robią idealnie. Zapomniałem, że nie ma tutaj słabych kierowców. Tylko skąd w takim wypadku tyle stłuczek?


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Kirk »

W zasadzie to wystarczyłoby namalowanie odpowiednich linii po łuku i problem byłby rozwiązany. Natomiast swego czasu spotkałem się na forach z różnymi interpretacjami na egzaminach przy tego typu skrętach (gdyby je potraktować jako klasyczny skręt w lewo), jedni pisali, że należy zająć prawy pas, bo ruch prawostronny itp., bo zajmując lewy można wymusić pierwszeństwo na kimś kto zaczął wyprzedzanie i zmienił pas na lewy, inni pisali, że można zająć dowolny.
Cubaza pisze:Zapomniałem, że nie ma tutaj słabych kierowców. Tylko skąd w takim wypadku tyle stłuczek?
Ci słabi nie czytają tego forum i dlatego powodują wypadki. ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: LordRuthwen »

Cubaza, jeżdżę Scenic-iem, nawet obrysem za skrajną nie wyjadę zawracając po wewnętrznej, nie mówiąc od przejechaniu kołem. Da się.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Jan Kowalski »

Był program Dworaka w TVP3 gdzie interpretował kończenie manewru na pasie z którego się zaczynało. Z wewnętrznego na lewym - to dla doinformowania niedoinformowanych. Tam też obowiązuje zasada prawej ręki.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Cubaza »

Scenic pierwszej generacji 4100mm, drugiej 4200, trzeciej 4300. Insignia to 4900 czyli blisko 50 centymetrów na długość więcej... Ale skończmy ten temat bo tak jak mówię. Gadanie o tym, że myślenie nie boli kiedy ktoś nie pojedzie na wewnętrzny pas tylko poczeka jest nie na miejscu...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: TomekMKM »

TomekMKM pisze:http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/rowery,3 ... 678,0.html

Szykują się ciekawe zmiany. Ciekawe, kiedy Tarnów się dostosuje ;)

I ciekawy cytat z tegoż artykułu:
Znak C-13 (i pochodne) będzie odwoływany znakiem:

- C-13a ("koniec drogi dla rowerów"),

- D-40 ("strefa zamieszkania"),

- B-1 ("zakaz ruchu w obu kierunkach"),

- B-9 ("zakaz wjazdu rowerów"),

- C-16 ("droga dla pieszych")

- oraz przez każde skrzyżowanie.
Wniosek: Towarzystwo może śmiało zdejmować znaki końca ścieżki na Słowackiego. Zastanawia mnie tylko, jak będzie wyglądał temat "przejazdy dla rowerzystów", skoro - jak rozumiem - ścieżka się formalnie skończy przed nim. Skąd rowerzysta ma wiedzieć, czy jest tam przejazd, czy go nie ma? Po samych kreskach przejazdu? A jeśli jest to malowanie w wykonaniu tarnowskim, z jednym tylko rzędem kropek "doklejonych" do pasów?

Pytanie, co ustawodawca miał na myśli pod terminem "skrzyżowanie". Skrzyżowanie zgodnie z definicją PoRD? Jeżeli tak, to ten punkt dotyczy "ścieżek wyznaczonych na jezdni", bo tylko wtedy mamy do czynienia ze skrzyżowaniem. Jeśli tak, to spotkaliście gdzieś znak drogi rowerowej na ścieżce przy jedni, na przykład na słupku przy drodze (np. Kraków) ? Jeżeli natomiast chodziło o każde przecięcie się ścieżki rowerowej z drogą W OBRĘBIE SKRZYŻOWANIA to zafundowano nam niezły bubel.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Mistyczny »

TomekMKM pisze: A jeśli jest to malowanie w wykonaniu tarnowskim, z jednym tylko rzędem kropek "doklejonych" do pasów?
Wspomniane doklejenie przejazdu dla rowerów do przejścia ostatnio zostało zalegalizowane jako połączenie znaków P-10 i P-11. Bardzo dobrze że to zrobili bo całość (przejście i przejazd) ma 4,3 m szerokości więc odpadnie argument że przejazdu nie będzie bo się nie zmieści. Przez przypadek ponowie od malowania wyprzedzili czas ;)
Panowie od organizacji ruchu chyba nie śledzą ostatnio dynamicznie zmieniających się przepisów, szczególnie jeśli chodzi o infrastrukturę rowerową to mamy w Tarnowie średniowiecze. Może przydałoby się jakieś szkolenie albo wycieczka do innego miasta? Ostatnio to popularne w innych miastach.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kodeks Drogowy-prawo i przepisy o ruchu drogowym

Post autor: Goscinny »

Jadę rowerem ul. Goldhammera w stronę Sitki jak na obrazku: https://goo.gl/fZUmdT" onclick="window.open(this.href);return false;
Chcę pojechać w lewo - którędy?

ODPOWIEDZ