Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

Rozumiem, że kolega nagrywa wszelkiego typu wykroczenia i donosi, przepraszam informuje organy ścigania o każdym wykroczeniu?
Piesi, rowerzyści, pojazdy itp?

Jeżeli tak to piękna inicjatywa.

Sam jeżdżę z włączoną kamerką, jednak dla własnego bezpieczeństwa. I jak widzę jadących pod prąd rowerzystów czy sprinterów w miejscach gdzie strach przechodzić to zastanawiam się gdzie jest policja? Aha już wiem, ogląda wykroczenia zarejestrowane kamerkami co niektórych.

Czy kolega wie, że głównym zadaniem Policji jest prewencja?

Jeżeli jednak, to jest donoszenie na innych i wybiórcza uznaniowość wykroczenia to również gratuluję...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7673
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

jamtex pisze:Rozumiem, że kolega nagrywa wszelkiego typu wykroczenia i donosi
Niestety, mam kamerkę kupioną, ale jeszcze jej nie używam - muszę podłączyć. Wtedy, jak spotkam na drodze jakiegoś potencjalnego zabójcę, z przyjemnością skrócę jego męki posiadania prawa jazdy. Ale będzie się musiał postarać, żeby na to zasłużyć.

Sama kamera w zamyśle ma służyć jako ochrona przed wszelkiej maści wyłudzaczami ubezpieczeń.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

ad2222 pisze:Sama kamera w zamyśle ma służyć jako ochrona przed wszelkiej maści wyłudzaczami ubezpieczeń.
I właśnie do tego służy, jednak niektórzy po jej zakupie poczuli się co najmniej jak Brudny Harry, Strażnik Texasu i Robocop w jednym. Brakuje tylko gwiazdy szeryfa i rewolweru marki Keseru :)

Polecam jak najszybciej zacząć ją używać. Ja zawsze jeżdżę z włączoną.


Dzisiejszy "dzwon" - wiadukt nad ul. Niedomicką w kierunku Żabna.
Mam źle ustawioną datę i godzinę w kamerce :) Zdarzenie z godziny 8:45 2013-09-30

Obrazek

I przy okazji:
- wiadukt jest pięknie schowany za drzewami. Już dawno powinni to wyciąć. Z roku na rok przybywa tylko krzyży na kolejnych drzewach. Teraz zacznie przybywać na wiadukcie.
- może by tak jakieś osłony? Jeżdżę tamtędy codziennie i już widziałem wyrzuconą z auta na autostradzie butelkę!
- fatalne oznaczenie poziome (pasy malował może i artysta, ale bez znajomości zasad ruchu drogowego)
Ostatnio zmieniony 30-09-2013, 11:47 przez jamtex, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11684
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

ad2222 pisze:
jamtex pisze:Rozumiem, że kolega nagrywa wszelkiego typu wykroczenia i donosi
Niestety, mam kamerkę kupioną, ale jeszcze jej nie używam - muszę podłączyć. Wtedy, jak spotkam na drodze jakiegoś potencjalnego zabójcę, z przyjemnością skrócę jego męki posiadania prawa jazdy. Ale będzie się musiał postarać, żeby na to zasłużyć.

Ano właśnie. Co innego gość jadący pod prąd a co innego gość który najechał na linię ciągłą.
Niestety są też tacy, co po instalacji kamerki w aucie automatycznie zmieniają się w "obywatelski patrol walczący o przestrzeganie przepisów drogowych" ;)


A wracając do tematu. Dziś rano był wypadek w Lubaszu na 73. Ciężarówka plus auto osobowe. Nie wiem czy były ofiary śmiertelne ale źle to wyglądało. Cały ruch z 73 jeszcze 2 godziny temu był kierowany objazdami przez Mędrzechów. Szło to w miarę płynnie ale 15 minut czasu trzeba było dołożyć.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Co do ulicy Niedomickiej aż do samego Łęgu, jest to jeden z piękniejszych odcinków drogi właśnie przez te drzewa, o tej porze roku piekne barwy sa na tej trasie, aż miło sie jedzie. Nie drzewa tam są problemem a jełopy z okolicznych wsi, które sadzą grubo ponad sete.


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

Rodowity pisze:Co do ulicy Niedomickiej aż do samego Łęgu, jest to jeden z piękniejszych odcinków drogi właśnie przez te drzewa, o tej porze roku piekne barwy sa na tej trasie, aż miło sie jedzie. Nie drzewa tam są problemem a jełopy z okolicznych wsi, które sadzą grubo ponad sete.
Problemem jest to, że w razie wypadku lądujesz na tych "pięknych drzewach", z których 80% to sypiące się próchna. Z których co jakiś czas urywa się gałąź, a jesienią z opadłych liści tworzy się super śliska breja.

Na dodatek jesienią i na wiosnę spore mgły, w których obowiązkowo bez świateł jeżdżą:
- rowerzyści,
- szpanro-cykliści,
- rolnicy na swoich "papajach".

Tak się tylko zastanawiam, jak ktoś kogo stać na rower za kilka tys. zł, odpowiedni strój cyklisty, nie stać na światełko i baterię? Czyżby obowiązkowy cyklisto-szpan nie obejmował światełka?

I oczywiście kierowcy wjeżdżający z Niedomickiej do Tarnowa, witani są obowiązkowym smrodem z kolektora który wykonano jak wszystko w naszym mieście.

Dlatego do oglądania widoków proponuję wycieczkę do lasu, a nie "drogę w lesie" jaką jest ul. Niedomicka...


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

Ten dzwon na Niedomickiej to był o 7.50. Jechałem za ostatnim autem z 4 które sobie wjechały w kufer. Przed nimi na kopalnię skręcała ciężarówka i goście przyspali. Ale po co ta straż ? To jechało tak wolno, że raczej nie bardzo się komuś coś mogło stać. Chyba że to już następny dzwon po tym obserwowanym przeze mnie :)
pozdrawiam
petr


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

jamtex - zapewniam Cię że tych których stać na rowery za kilka tys stać też na kupno lampek i te też kupują, wiem bo nie jednego widzę po zmroku na rowerze i z niejednym jeżdżę i każdy ma lampki. Problemem stają się ci którzy jeżdżą 200 metrów do sklepu, czy też kilometr do kolegi i najczęściej nie mają oni dobrych rowerów, a kasę zamiast na lampki wolą przeznaczyć na czteropak. Dla wielu jest to zbędny balast, ale tak jak dla mnie było też ryzyko zgubienia gdzieś w lesie.

A co do świateł w rowerze we mgle- jak nie masz lamki na tył pokroju Wallego(ok 40-50zł) to nie ma sensu nawet włączać bo jej nie widać za dnia... Osobiście w lecie lampek w ogóle nie woziłem, ciemno robiło się ok 21 a jechałem tak aby być w domu, teraz jesienią nawet ich nie zdejmuję, bo inne lampki to i odpaść nie powinny :D
2250ml 0 Rh+


krzysi3k
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 19-03-2012, 12:05

Post autor: krzysi3k »

A ja wrzucę filmik z Uwaga pirat z Panem który jak niektórzy twierdzą "rozwalił system"

http://www.youtube.com/watch?v=Xwfn5XV1Dw4#t=357

"Jeszcze raz pozdrawiam rodzinę z Tarnowa"

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Było w "napisali o nas". Ale dobre.


Frytek
Proedroj
Posty: 465
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Post autor: Frytek »

Na Niedomickiej wystarczyły by barierki w kilku miejscach gdzie jest najwięcej dzwonów... poza tym nie zanotowany w historii przypadku żeby to drzewo nagle wtargnęło na ulice więc drzewa zostawcie w spokoju...


BLAST
Obywatel
Posty: 79
Rejestracja: 27-03-2010, 13:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BLAST »

Zadziwia mnie takie ograniczone myślenie. Człowieku, jedziesz sobie te przepisowe 90 albo nawet i mniej, a z naprzeciwka jakiś wariat wziął się za wyprzedzanie ciężarówki i pędzi na Ciebie 140km/h. Teraz może postaraj się spojrzeć nieco szerzej na problem drzew przy drodze.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Postawienie tam fotoradaru załatwiło by sprawę, a jak by sie komus chciało to odcinkowy ;) a pieniążków nabiło by sporo, nie drzewa są tam problemem - a ludzie i nie trzeba szerszego spojrzenia na sprawę,


Wywalcie wszystkie drzewa i zabetonować :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Jechałem ostatnio przez Pola Klikowskie i duźo drzew dostało pomarańczową kreskę, takźe chyba wiecie, co to oznacza...


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

Rodowity pisze:Postawienie tam fotoradaru załatwiło by sprawę, a jak by sie komus chciało to odcinkowy ;) a pieniążków nabiło by sporo, nie drzewa są tam problemem - a ludzie i nie trzeba szerszego spojrzenia na sprawę,


Wywalcie wszystkie drzewa i zabetonować :)
Skąd pewność, że sam nigdy nie wylądujesz na drzewie ?

ODPOWIEDZ