Budowa skateparku

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dominik_PCH pisze: Ludzie komuna się już skończyła czas żyć i robić tak żeby nasze dzieci miały lepiej niż my sami
To zrób zrzutę wśród skejterów i znajdź sponsorów - komuna się skończyła i już nie ma 'daj daj daj'...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Na drogi też się mamy zrzucać ? Nie wszyscy mają auta.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Nie chce tylko brać dam coś w zamian. Spokojnie, my już sobie poradziliśmy nawet z krytą miejscówka na zimę. Cały czas budujemy, nie czekamy na urzędnicze decyzje z założonymi rękami z hasłem na czole PAN DA.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Lechu, ale drogą pojedzie tir z mlekiem dla Ciebie, czy karetka jak będziesz schodził na zawał. A na tych betonowych nierównościach z wystającymi poręczami nie zrobisz nawet głupiego koncertu, bo się ludzie będą potykać i głowy rozwalać...

Dominik_PCH, no widzisz, jednak się da coś samemu zrobić :) To po co Ci jeszcze skejt-park, skoro już macie miejscówkę? Musi być jeszcze ten beton za ponad pół bańki, tak będzie super ekstra kull?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Gratuluje myślenia.
Nie wiem czy masz dzieci czy nie. Załóżmy, że masz to po je posyłać do szkoły. Trzymaj je w domu, puść telewizor i daj do zabawy łopatę.

Wybuduj skate-park to Ci pokażę, że można zrobić koncert + grube POGO i nikomu się krzywda nie stanie.

Przepraszam, nigdy nie zrozumie takiego myślenia. ROBIĆ TAK ŻEBY NIE BYŁO NIC!!

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dominik_PCH, masz swój cel i do niego dążysz, ale nie widzisz całości. Dla Ciebie 670 tys to 'jak splunąć' - a ja znam lepsze sposoby zagospodarowania takich pieniędzy. Mam dziecko, uprawia sporty nie wymagające 670 tys pln 'extra':) (judo i taniec w PM).

Ja osobiście nie widzę najmniejszego powodu, dla którego miasto z moich pieniędzy miałoby wybudować taki skejtpark. Znajdziesz sponsora, zarobicie - budujcie co chcecie, wasza sprawa - ale od miejskiej kasy na takie 'zbytki' - wara.

A ty chcesz te ponad pół bańki ulokować w betonie, po którym będzie śmigać 200 dzieciaków (przeszacowane).
Zobacz 'ile się dzieje' na torze dla rowerów pod Gemini...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Zapominasz o jednym, że to też jest moja kasa i ok 400 rodziców tych dzieciaków (przeszacowane), może też rodzeństwa, które pomaga tak jak mi kiedyś brat. Uzurpowanie sobie prawa własności pieniędzy publicznych przez jedną jedyną słuszną grupę jest trochę nie na miejscu. Powiem Ci tak jak prezydent SORRY :)

Inwestycję można zrealizować z pieniędzy sponsorów. Pan prezydent Ryszard Ścigała wspominał o dwóch betoniarniach w regionie i że by się dało coś nie coś ogarnąć. Ale żeby to zrobić potrzebny jest projekt czyli ok 15 tyś. a reszty poszukamy.

Wykonanie projektu można sfinansować z tzw. podatku korkowego w ramach programu przeciwdziałania patologią :). W Zamościu się da wybudować z tego dwa skate-parki, w Tarnowie się NIE DA - uzasadnienie urzędników BO SIĘ NIE DA !!

PS
Nie wiem czy wiesz, ale Twoje dziecko może chodzić do PM na zajęcia za darmo jak każde inne. Urząd finansuje działalność placówki a dzieci mają tam prawo uczęszczać za darmo na zajęcia i nikt nie może im tego zabronić :)

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

ad2222 pisze: Mam dziecko, uprawia sporty nie wymagające 670 tys pln 'extra':) (judo i taniec w PM).

Ja osobiście nie widzę najmniejszego powodu, dla którego miasto z moich pieniędzy miałoby wybudować taki skejtpark. Znajdziesz sponsora, zarobicie - budujcie co chcecie, wasza sprawa - ale od miejskiej kasy na takie 'zbytki' - wara.
Ad2222 łatwo Ci pisać jak to sobie twoje dzieci radzą z zainteresowaniami bo maja takie a nie inne, ale też miasto stworzyło dla nich możliwości rozwoju tych zainteresowań. Pałac Młodzieży, w którym uczą się judo i tańca jest wybudowany nie za prywatne pieniądze a za pieniądze mieszkańców Tarnowa x lat temu, jest utrzymywany z kasy miejskiej, jego remonty są też wygospodarowywane z kasy miejskiej.
Łatwo ci pisać o tym, że ty byś nie chciał żeby "też twoje" wydawali. Ale może x lat temu, kiedy powstawał PM też ktoś nie chciał by powstal za "jego". Może też obecnie znajdą sie ludzie w mieście, ktorym PM w ogole do szczescia nie jest potrzebny i najchętniej widzieliby na jego miejscu np. sadzawke albo parking.
Zrozum ze tobie może nie jest potrzebny skate-park ale to nie znaczy, że innym nie jest potrzebny. Ty masz "swój" PM pozwalający rozwijać zainteresowania twoich dzieci - bo takie akurat mają i je chcą rozwijać. Nie kazdy musi chcieć tańczyć, rysować, ćwiczyć samoobrone czy chodzić na chór tylko dlatego że TYLKO TO JEST w miescie dostępne. Poszerzajmy możliwości a nie zamykajmy się w ciasnej przestrzeni form dostępnych. Niech inni też mogą rozwijać swoje nowe formy zainteresowania.
Te 200 osob obecnie ćwiczących na rowerze, rolkach czy desce to stan obecny. Skąd wiesz jaki bedzie stan po wybudowaniu takiego obiektu?


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Ad2222, nie masz racji z tym argumentem typu "z publicznych nie damy, bo tylko 200 dzieciaków".

Już Cię Misha wypunktował w temacie, więc się znęcał nie będę. Powiem tylko, że gdyby to było zrobione naprawdę fajnie, sam bym tam dziecko zawiózł, żeby spróbowało sił w dobrze zrobionym terenie, a nie na pokostkowanym chodniku o pół metra od ruchliwej drogi... A wtedy będzie tych ludzi nie 200, a 500...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

misha, Dominik_PCH, ja za pobyt dziecka w PM płacę (tak, wiem, to są groszowe sprawy, bo PM jest dotowany przez UMT, ale jednak. A na te dotacje też w podatkach się składam - więc nie mam wyrzutów sumienia).
Ponownie proszę, żebyś zobaczył jak jest 'wykorzystywany' tor dla rowerów przy Gemini - często tam przejeżdżam i nie zdarzyło mi się widzieć tam trenujących rowerzystów...

Koniec końców pewnie miasto zbuduje skejtpark, i będzie stał jak tor dla bmx - na sztukę, żeby Prezydent miał się czym pochwalić...
Dominik_PCH pisze:koncert + grube POGO
To Ty chyba nigdy pogo nie widziałeś, że o tańczeniu nie wspomnę :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ad2222 pisze:judo i taniec w PM
A to nie z kasy miasta?
Ile osób chodzi na judo w PM?
Ja osobiście nie widzę najmniejszego powodu, dla którego miasto z moich pieniędzy ma utrzymywać PM.
ad2222 pisze:często tam przejeżdżam i nie zdarzyło mi się widzieć tam trenujących rowerzystów
No a ja za każdym razem widzę jak skaczą (albo przynajmniej próbują).

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny pisze:A to nie z kasy miasta?
Z kasy. Płacę podatki, i też wpisowe - co pół roku 100,- :)
Goscinny pisze:Ile osób chodzi na judo w PM?
Obawiam się, że więcej niż jeździło by w nowym skejtparku - a dolicz do tego medale zdobyte na zawodach, i podziel przez medale i puchary zdobyte przez tarnowskich skejtów :))) - i wyjdzie, że jednak bardziej (i taniej!) judo promuje Tarnów niż skejci bez parku za ponad pół bańki :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No to zapłacisz też i za skatepark - zdaje się na terenie PM, więc potraktuj to jak roszerzenie ich oferty.
A judocy zdobywali medale od razu po otwarciu sekcji, czy trzeba było poczekać?
Dam im szansę. Ktoś wykłada kasę na to, żeby twoja córka mogła bawić się satanistycznym sportem :) to daj też innym się bawić.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Sekcja judo w Pałacu jest chyba od samego początku istnienia placówki. Skejtom jako grupie nikt nie pomaga, nie ma trenerów, nie ma pensji, nawet nie ma skate-parku, jest tylko pasja

no ale dobra masz:

http://www.watra.pl/nowy-targ/sport/200 ... /skate-jam

Tarnowianin najlepszy w Skate Jam Nowy Targ 2009 (zdjęcia)
http://podhale24.pl/drukuj,1,7743.html

http://intruz.com/#ekipa/kamil-wielgus

i mogę Ci tak dalej, ale Ty i tak jesteś beton, który nie ma racji, ale na siłę będzie wmawiał, że ma :).

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

1. Leszno - pierwsze miasto, w którym będzie odbywać się za chwile Grand Prix Polski na deskorolce

Obrazek

2. PTG w Katowicach - drugie miasto

3. ... albo Kraków albo Rzeszów chyba że Tarnów się obudzi w porę i zrobi lepszy projekt od Krakowa (ten się już buduje)

GrandPrix deskorolki = PIENIĄDZE W MIEŚCIE !!

Myślę, że 2 miasta w tym regionie to max. Jedno to Katowice 100% drugie jest jeszcze wolne.

ODPOWIEDZ