Budowa skateparku

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

dafi33, chyba Cię poniosło w samouwielbieniu,


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Chwilkę mnie nie było w Tarnowie, nadrobiłem zaległości, m.in. czytając o akcji skaterów, i muszę powiedzieć, że WIELKIE BRAWA!!! Za formę, sposób przeprowadzenia, skuteczność, skrzyknięcie się itd.

Trzymam za Was kciuki...

PS. Tydzień temu kupiłem rolki... Tylko nie wiem, czy moje stare kolana to wytrzymają...

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Marcin Zaród pisze:Tylko nie wiem, czy moje stare kolana to wytrzymają
moje nie są młodsze :)
zapraszam do Lipia, w kierunku Cmentarnej całkiem fajny asfalt

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

http://lsse.com.pl/najnowsze-zdjecia-z- ... teplazy-2/

Rozpoczynając wiosną 2010 roku rozmowy z Prezydentem Miasta Leszna, naszym marzeniem była przebudowa i modernizacja betonowego skateparku. Wiedzieliśmy, że mamy tylko jedną szansę, a osiągnięcie sukcesu zależało tylko od nas. Kluczowym okazało się pierwsze spotkanie, na którym zaprezentowaliśmy naszą wizję, projekt, możliwości rozwoju miasta i regionu. Wskazaliśmy na potencjał leszczyńskiej deskorolki oraz na ogromne zapotrzebowanie. We wstępnych rozmowach czynnie wspierali nas leszczyńscy miłośnicy BMX. Władze miasta były pozytywnie zaskoczone naszym podejściem i deklarowały wolę stworzenia całkiem nowego miejsca do uprawniania sportów ekstremalnych. Seria następnych spotkań z przedstawicielami władz przynosiła same pozytywne informacje. Nasza inicjatywa spodobała się wszystkim Radnym Miasta i uzyskaliśmy zielone światło w kwestii budowy skateplazy. Miasto przyznało nam możliwość stworzenia całkowicie autorskiego projektu.
źródło: link powyżej

Zrobiliśmy dokładnie tak samo 3 lata temu. Kopia projektu budowlanego pierwszej skate-plazy leży u mnie w biurku a nowy koncept zdobni regulamin skate-parku.


czerwiec 2008 - projekt budowlany+pełna dokumentacja

Obrazek

rok 2011 - Koncept wizualizacja nowego skate-parku
Obrazek

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Ruszyła budowa Skate-plazy w Krakowie.
http://www.techramps.com/en/News,f/Skat ... udowa,bdjh

i najlepszy skate-spot w Polsce. Właśnie kończą budowę PTG.
http://vimeo.com/29093119


Obrazek

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Opis projektu skate-plazy w Tarnowie, który trzeba by lekko przeprojektować, tak aby był 100% użyteczny. Chodzi o kompleksowe dostosowania projektu do otoczenia.

http://www.skate-park.pl/Projekty-Skate ... 00211,s368#

Jeśli UM potrzebuje pomocy, jestem do dyspozycji.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7669
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dominik_PCH, Napisz mi ilu jest skejterów w Tarnowie, i ile kosztował by ten projekt.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Nie da się dokładnie oszacować ilu jest skaterów w Tarnowie.

Z moich obserwacji może ich być ok 150. DESKA ROLKI BMX.
Dużo dzieciaków jeździ u siebie pod domem + wioski w okół Tarnowa.

Do tej grupy trzeba doliczyć tak zwanych "sezonowych graczy". Rok w rok pojawiają się i znikają.

Kolejna grupka to dzieciaki przychodzące z babciami i rodzicami. Jeżdżą na wszystkim. Skate-park dla nich jest jak aktywny plac zabaw. To jest ciekawa grupa, bo wpływa na eliminowanie patologii. Jakoś naturalnie się to dzieje. Nikt nie podskoczy babci :)

Do tego należy doliczyć jeszcze skate-turystykę. Największe natężenie to oczywiście wakacje.
Dobry skate park = dobra skate-turystyka. A przy PM jest cała baza noclegowa. Camping koło basenu.

Zawody skate to kolejna, okazjonalnie duża, grupa

Podsumowując to wszystko wynik będzie spory.


KOSZT URZĄDZEŃ: od 550 000 zł netto (uzależniony od technologii i wysokości urządzeń)
źródło. http://www.skate-park.pl/Projekty-Skate ... 00211,s368#

tam, też można pobrać dokumentacje tego projektu.

PS
Jako główny argument na NIE, to owa patologia. W tym roku wycofano się z instalacji kamery na obiekcie PM skierowanej na boisko i skate. Poleżała u mnie w pokoju i poszła gdzie indziej. Policja + wydział kryminalny jest w stanie bardzo szybko wyplewić ową patologie w tym miejscu.

PS2
Ten projekt/koncept należy lekko zmodyfikować, lewą odnogę i będzie ok.

PS3
Wszystkie mapki i ta ostatnia aktualna, + papierki/dokumentacja, zastała przygotowana przez byłego dyrektora wydziału strategii i miała zostać przekazana nowemu Panu Madejowi.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7669
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dominik_PCH, czyli 676 tys dla... powiedzmy 200 (przeszacowane!) skejterów... Miasto ma wydać po ponad 3 tys złotych/osobę dla gości, którzy tam będą sobie łamać ręce, palić skręty, pić piwo i malować głupoty po murach? No pomysł doskonały...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3799
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

ad2222, super podejście nie ma co. I super podejście do stereotypów. Zacznijmy od tego, że wszędzie można spotkać ludków pijących piwo, palących skręty i malujących po murach. Jednak nie są to tylko ludzie jeżdżący na desce, a taki jest stereotyp niestety.

Poza tym lepiej żeby się wyżywali na bezpiecznym skateparku niż na ulicy bijąc innych bo nie mają na przykład co ze sobą zrobić.

To nie jest tak niszowy sport jak mój. Ja też chciałbym dostęp do hali dla mojego sportu, ale wiem, że tego nie dostane. Jakby w footbag grało 200 osób w Tarnowie to bym się cieszył.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

ad2222 sprawdź mnie na komendzie: na desce 15 lat nie ukarano mnie żadnym mandatem. Czysty do bólu, że aż przeźroczysty jak to mawiał śp magik. Miasto ma obowiązek zapewnić miejsce dla tych dwustu osób.

Ile osób czynnie trenuje np. koszykówkę ? a ile mają hal krytych do dyspozycji ?.

ad2222, myślisz złymi kategoriami, trzeba stwarzać możliwości a nie ograniczać.

Minister Boni w rządzie donalda Tuska powiedział:
"Wzrost nakładów na kulturę to inwestycja" - sport to element kultury


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Z przykładem magika to naprawdę trafiłeś on był rzeczywiście bardzo czysty.
A przykład hali tez nie trafiony bo na takiej hali można uprawiać różne sporty nie tylko koszykówkę, a nie będę wspominał o zajęciach wf. Skate park może i jest potrzebny ale gdybym miał wybrać między nim a boiskiem wielofunkcyjnym to wybrał bym boisko.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

W tych kategoriach myślowych to abradab, stary waglewski powinni mieć zakaz wstępu do miasta i ich potomkowie do 10 pokolenia również, a grali koncerty na zdearzeniach 2011. Chybiłeś.

Trzymając się tego toku myślowego to na skate-parku można robić milion rzeczy twórczych, koncerty, zawody, turnieje, propagować kulturę uliczną, która w Tarnowie jest. A to są kolejne grupy ludzi. Pokazy audiowizualne. Jeśli skate-park będzie mała architekturą to może pełnić rolę skweru, tworząc miejsce dla młodzieży, która zawsze będzie miała opiekę z strony Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Myślę, że pora zdjąć w końcu klapki z oczu i spoglądnąć szerzej na świat. Ludzie komuna się już skończyła czas żyć i robić tak żeby nasze dzieci miały lepiej niż my sami !!

Skate-Park nie może on jest potrzebny.
Ostatnio zmieniony 26-09-2011, 22:39 przez Dominik_PCH, łącznie zmieniany 1 raz.


bogdan
Obywatel
Posty: 58
Rejestracja: 27-02-2011, 10:55

Post autor: bogdan »

Dominik_PCH pisze:Policja + wydział kryminalny jest w stanie bardzo szybko wyplewić ową patologie w tym miejscu.
Z tego co wiem dzielnicowy i policja stają na głowie żeby ową patologię z tego miejsca wyplewić i jakoś rezultatów nie widać. Tak więc póki brak oświetlenia i kamery nie ma co bujać w obłokach.
Kto buduje na ludzkiej głupocie, ten buduje pewnie i trwale - Feliks Chwalibóg

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

@ Bogdan: Teraz to żeś pojechał po policji tarnowskiej i to grubo.
To ja zadam pytanie to jak oni łapią prawdziwych przestępców, morderców, gwałcicieli, pedofilów skoro nie potrafią sobie poradzić z patologią kilku młodych osób ?

PS
Kamera była u mnie w pokoju przez chwile, taka profesjonalna. Pytanie brzmi czemu jej nie zamontowano ?

ODPOWIEDZ