Kiedy w końcu multipleks w Tarnowie?

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!

Autor tematu
Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Kiedy w końcu multipleks w Tarnowie?

Post autor: Leliwa »

Nasze lokalne kina mają swój wątek, myślę, że można otworzyć też osobny o przyszłym multipleksie w naszym mieście. Tym bardziej, że w wielu wątkach o inwestycjach pojawiają się wzmianki o przyszłym dużym kinie w Tarnowie. O tym, że będzie nie mam wątpliwości, pytanie tylko kiedy i kto będzie pierwszy?

Media podają, że firmy prowadzące kina wielkopowierzchniowe w kraju mają okres hossy co przełoży się na kolejne inwestycje w mniejszych miastach. Wzrost dochodów szacowany jest nawet na kilkanaście procent w 2009, w tym ma być jeszcze lepiej. Tarnów mając powyżej 100 tyś. mieszkańców na pewno znajdzie się na liście nowych lokalizacji. Na stronach największych sieci kin informacji o planowanych inwestycjach jest jednak jak na lekarstwo, zresztą nie dziwne, bo prowadzona jest mała wojna podjazdowa miedzy nimi w sferze inwestycji. Ja, będąc maniakiem kinowym, po prostu nie mogę się doczekać!!


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Re: Kiedy w końcu multipleks w Tarnowie?

Post autor: Jakub Kwaśny »

Leliwa pisze:Nasze lokalne kina mają swój wątek, myślę, że można otworzyć też osobny o przyszłym multipleksie w naszym mieście. Tym bardziej, że w wielu wątkach o inwestycjach pojawiają się wzmianki o przyszłym dużym kinie w Tarnowie. O tym, że będzie nie mam wątpliwości, pytanie tylko kiedy i kto będzie pierwszy?

Media podają, że firmy prowadzące kina wielkopowierzchniowe w kraju mają okres hossy co przełoży się na kolejne inwestycje w mniejszych miastach. Wzrost dochodów szacowany jest nawet na kilkanaście procent w 2009, w tym ma być jeszcze lepiej. Tarnów mając powyżej 100 tyś. mieszkańców na pewno znajdzie się na liście nowych lokalizacji. Na stronach największych sieci kin informacji o planowanych inwestycjach jest jednak jak na lekarstwo, zresztą nie dziwne, bo prowadzona jest mała wojna podjazdowa miedzy nimi w sferze inwestycji. Ja, będąc maniakiem kinowym, po prostu nie mogę się doczekać!!
Zawiążmy forumową spółkę i wybudujmy coś :) Zawsze chciałem mieć kino w Tarnowie, co prawda studyjne, ale ... można zacząć od pultipleksu :) który będzie utrzymywał moje małe kino z wyszukanymi filmami ;) - mało komercyjnymi :P
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Autor tematu
Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Kuba, na filmy niekomercyjne, kino studyjne idealnie nadaje się ta nowa salka w MCK. Z drugiej strony widziałem też duże kina wielkopowierzchniowe, które miały w ofercie małe salki na filmy offowe, niestety nie w kraju.

Kino studyjne najlepiej zrobić sobie w domu, wtedy repertuar zawsze jest zachęcający. Po powrocie z wakacji, będzie u mnie "Zatoichi", zapraszam :)


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

dokładnie - MCK.
duża sala jako komercyjna, a mała (nowa salka) jako kino studyjne. Tak mówiono jeszcze przed modernizacją MCK.


Zatoichi? widziałam, świetny!

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

no szczerze mówiąc farta ma mck z tą małą salką, patrząc na frekwencje w "millenium studio" :p


Autor tematu
Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Jestem fanem kina japońskiego Dorota, zresztą nie tylko kina, ogólnie Japonia mnie pasjonuje :)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

W sumie wątek mógłby znaleźć się w dziale "Inwestycje lokalne", ale co tam.

Wczoraj czytałem obszerny artykuł w GW o sytuacji polskich kin. Ogólnie notują one rekordowe wyniki, sieci się rozwijają, ludzie coraz częściej chodzą do kina. O, tu jest kawałek tego tekstu: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,822 ... 1_mln.html

Cinema City mówi, że celuje w miasta wielkości Tarnowa. Czego nie ma w internetowym wydaniu, a wyczytałem w papierowym, to że Helios też planuje kilkanaście nowych placówek w Polsce.

Tylko dlaczego, do jasnej ciasnej, nie w Tarnowie?! Taka okazja, jaka była przy okazji budowy Gemini, to już prędko nie będzie. I co ciekawe, Sonik chciał mieć kino, tylko operatorzy byli niechętni... Więc ktoś tu ściemnia.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Post autor: Navyy »

Yyy. ale kina nie muszą być w centrach handlowych. Niejedno CinemaCity i Multikino, tudzież Helios mają kina wolnostojące. Mnie by pasowało na tej pustej przestrzeni obok tarnovii, z tym pojedynczym drzewem na samym środku. Kino ożywiłoby tę część miasta i ładnie zapełniłoby dziurę.

Może ktoś zadzwoni do którejkolwiek sieci kinowej z pytaniem o inwestycje w Tarnowie.

Przypominam, że od października bieżącego roku, Tarnów będzie jedynym miastem powyżej 100 000 mieszkańców bez multipleksu. W tymże miesiącu zostanie otworzona galeria Viktoria w Wałbrzychu z CinemaCity.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Navyy pisze:Yyy. ale kina nie muszą być w centrach handlowych. Niejedno CinemaCity (...) mają kina wolnostojące.
Taaak? A mianowicie które CC jest nie w centrum handlowym? Multikino czy Helios to i owszem. I na tego ostatniego liczyłbym najbardziej, bo celuje głównie w miasta wielkości Tarnowa.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Bez obrazy, ale:
Navyy pisze:Może ktoś zadzwoni do którejkolwiek sieci kinowej z pytaniem o inwestycje w Tarnowie
Już widzę jak zwykłemu szarakowi powiedzą, że tak oczywiście budujemy w Tarnowie kino ;) Będzie ono otwarte wtedy i wtedy. Czekaliśmy na telefon ;)
P.S. Skoro taki pomysł to dlaczego sam tego nie zrobisz?
Przypominam, że od października bieżącego roku, Tarnów będzie jedynym miastem powyżej 100 000 mieszkańców bez multipleksu. W tymże miesiącu zostanie otworzona galeria Viktoria w Wałbrzychu z CinemaCity.
I co? Z tego powodu mam się czuć gorszy? Rozumiem, że miarą rozwoju i dobrobytu jest multipleks. Hmmm cieszyłbym się gdyby był, ale nie chcę, aby się pojawił tylko dlatego, że jako jedyne miasto 100tysięczne nie mamy multipleksu.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Navyy pisze:Przypominam, że od października bieżącego roku, Tarnów będzie jedynym miastem powyżej 100 000 mieszkańców bez multipleksu.
i super! jest coś, co nas wyróżnia! :mrgreen:

PS czy w każdym trochę większym mieście musi być multipleks?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

ta, galeria też być musi, bo 'wypada'.

Szkoda, że nie wypada dobrych zarobków mieć.


Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Post autor: Navyy »

gushman pisze:
Navyy pisze:Yyy. ale kina nie muszą być w centrach handlowych. Niejedno CinemaCity (...) mają kina wolnostojące.
Taaak? A mianowicie które CC jest nie w centrum handlowym? Multikino czy Helios to i owszem. I na tego ostatniego liczyłbym najbardziej, bo celuje głównie w miasta wielkości Tarnowa.
CC Częstochowa Wolność
CC Toruń
CC Kraków Zakopianka
CC Katowice punkt 44

Do Cubaza:
Akurat tutaj chodziło mnie o to, żeby skontaktowała się z CC osoba, która jest odpowiedzialna za inwestycje w mieście, nie chodzi mi tutaj o to, żeby zadzwonił któś z ulicy. Trochę źle ujałem to zdanie.


Autor tematu
Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Jakieś 2 lata temu kontakowałem się z CC z zapytaniem o inwestycje w Tarnowie, ale zostałem oczywiście zlany i mój list pozostał bez odpowiedzi.

A wracając do tematu zysków kin w Polsce, to i tak jesteśmy jeszcze w ogonie, w porównaniu z innymi krajami. Podają, że w najblizszych latach osiągniemy średnią 1,5 biletu na osobę w skali roku. Mało, choć staram się jak mogę zwiększać średnią ;)


Autor tematu
Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

A tymczasem Helios ogłosił swoje inwestycje multipleksowe do 2014 roku. Na liście są między innymi nowe centra kinowe w Jaworznie, Kędzierzynie Koźlu, Jastrzębiu Zdrój i uwaga, w Mielcu.
A u nas po staremu :-/

ODPOWIEDZ