Mural na hali na Gumniskach?

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!

Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Mural na hali na Gumniskach?

Post autor: Keleos »

Próbowałem na kilka sposobów, ale szukajka mi nie potrafi znaleźć tematu o remoncie hali na Gumniskach ; /

Chciałem zapytać - czy widzieliście ten 'mural' na hali? Czy to było zlecone, czy 'wandalizm'? Na wandalizm nie wygląda, bo to przy dachu... ale jak zlecone, to to jakaś kupa jest, a nie sztuka ; /


Cubaza
Rhetor
Posty: 3799
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

A można zdjęcie zobaczyć ? Ma ktoś może zdjęcie ?


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Post autor: Wojtasek »

W czwarek wieczorem ok.21 jechałem tamtędy autobusem i wtedy to sie działo.
Raczej za przyzwoleniem,bo mieli podnośnik dzwigowy i zestaw halogenów wycelowanych w dach.
Nie wiem jaki jest efekt końcowy,bo pózniej już nie widziałem.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Mnie się to podoba nie wiem Keleos gdzie ty tam kupę zobaczyłeś :P
Już to lepsze niż szaro-bury mur , przynajmniej jakieś kolory są .
Chyba legalne bo na podnośniku robione ... ja widziałem jednego chłopaka u góry .

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Poszukajcie w wiadomościach IMAV i na stronach Pałacu jest o festiwalu sztuki ulicy,


Cubaza
Rhetor
Posty: 3799
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

A ja widziałem to dzisiaj. Specjalnie się tam przeszedłem :)
1) nie jest to jeszcze skończone. Chłopaczek nie ma twarzy i ściana jest wymalowana podkładem do końca więc jeszcze coś tam będzie
2) Mi się podoba i to bardzo, ale to bardzo.


ulotki
Obywatel
Posty: 71
Rejestracja: 29-08-2010, 16:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: ulotki »

Cubaza pisze:Mi się podoba i to bardzo, ale to bardzo.
zwłaszcza że jest to dzieło jednej osoby ... przynajmniej tak mi się wydaję :D


Cubaza
Rhetor
Posty: 3799
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

ulotki pisze:
Cubaza pisze:Mi się podoba i to bardzo, ale to bardzo.
zwłaszcza że jest to dzieło jednej osoby ... przynajmniej tak mi się wydaję :D
na 90% jest to dzieło jednej osoby :) Mam nadzieję, że z drugiej strony coś się pojawi :D I mam nadzieję, że do samego dołu coś się pojawi :D


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

o ludu... o niebo lepsze wrzuty na nielegalu na ścianach są robione na prędce, w kilka minut ; /

Awatar użytkownika

sybirak
Prytan
Posty: 270
Rejestracja: 17-02-2010, 16:51

Post autor: sybirak »

Kilka dni temu widziałem ich w akcji. Dwóch na zwyżce, jeden na dole i niesamowicie znudzony kierowca. W ten dzień przejeżdżałem tamtędy kilkakrotnie i zastanawia mnie tylko jedno: kto płaci za zwyżkę, a nie są to małe koszty. Jak można kilka (chyba) dni namalować taki malutki kawałeczek? Przecież całość to tylko za zwyżkę będzie miało wartość dobrego samochodu :)
Spór nauki z religią zakończył się z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3799
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Keleos pisze:o ludu... o niebo lepsze wrzuty na nielegalu na ścianach są robione na prędce, w kilka minut ; /
Ale ja nigdzie nie powiedziałem, że to najlepszy ;) w życiu już się naoglądałem porządnego graffiti :) A to mi się podoba bo rozświetla ten budynek :D
Szkoda, że tarnowska szkoła graffiti ostatnimi czasy nic nie pokazuje :(


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Chociaż zabrzmi to jak bajka - może ich za mocno policja ganiała i uznali, że nie warto się uzewnętrzniać, bo i tak nie ma z tego pożytku... arty szybko zamalowywane, kłopoty z policją, ludzie coraz chętniej na policję dzwonią... na Agorze pozdrawiają.. ; D


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

"No i panie i kto za to płaci?
Pan płaci... Pani płaci... My płacimy... To są nasze pieniądze proszę pana..." ;)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3799
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Keleos pisze:Chociaż zabrzmi to jak bajka - może ich za mocno policja ganiała i uznali, że nie warto się uzewnętrzniać, bo i tak nie ma z tego pożytku... arty szybko zamalowywane, kłopoty z policją, ludzie coraz chętniej na policję dzwonią... na Agorze pozdrawiają.. ; D
Ale ja nie mówię o nielegalach. Mówię właśnie o legalnych graffiti. Takich, które nieraz powstawały. Kilka lat temu bardzo często.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Murale powstało w ramach Festiwalu Graffiti i Sztuk Młodzieżowych organizowanego przez Fundację Promocji Sztuki Artica oraz Pałac Młodzieży w Tarnowie.
Koszty wszystkiego pokrywała owa Fundacja, PM udostępniał przestrzeń.

Szkoda tylko, że mural jest niedokończony :/ i chyba go już ludzie z fundacji Artica nie skończą bo festiwal oficjalnie się zakończył.

ODPOWIEDZ